گزارش لحظه‌ای بورس تهران – آرشیو چهارشنبه 29 آبان

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
بورس تهران

شاخص کل بورس با افزایش 282 واحدی به 78424 واحد رسید. نماد معاملاتی شبندر با 90 واحد و پارسان با 73 واحد بیشترین تاثیر مثبت و نماد معاملاتی “فارس” با 211 واحد و شیران با 34 واحد، بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند. ارزش کل معاملات بورس با افزایش قابل ملاحظه نسبت به روز معاملاتی قبل، (به دلیل معامله بلوکی تاپیکو) به 663.4 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات وتجارت با 22.5 میلیارد تومان و تاپیکو با 19.6 میلیارد تومان تعلق داشت. شاخص کل فرابورس هم افزایش 2 واحدی را تجربه کرد و به 828 واحد رسید. ارزش کل معاملات این بازار هم نسبت به روز قبل اندکی افزایش داشت و به 68.9 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات شتران با 6.7 میلیارد تومان و شراز با 6.6 میلیارد اختصاص داشت.
—— 12:49 ب.ظ
هیات همراه رییس مجلس اندونزی در بازدید صبح امروز از تالار شیشه ای، نسبت به بازدهی بیش از 100 درصدی بورس تهران اظهار شگفتی کردند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، مرزوقی علی، رییس مجلس اندونزی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از بورس تهران با ساختار و نحوه معاملات در بازار سرمایه ایران آشنا شد.
—— 12:41 ب.ظ
شتران، ثشرق، شپدیس، ونفت، وانصار، وسینا و شگل با صف خرید بسته شدند و حکشتی از منفی به مثبت3 رسیده بود.
—— 12:32 ب.ظ
شیران در منفی 4.8 صف خرید تشکیل داده است.
—— 12:29 ب.ظ
تکذیب شایعه وانصار : طی معاملات روز جاری در حالی نماد معاملاتی بانک انصار با صف خرید مواجه گردید که شایعات موجود در بازار حاکی از تصمیم این بانک جهت فروش دارایی و شناسایی سود 500 تومانی از این محل به ازای هر سهم است. مسئول امور سهام بانک انصار در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز در رابطه با صحت شایعه مطرح شده اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: تصمیم گیری در خصوص موضوع مطرح شده در سطح مدیریت کلان بانک انجام می گیرد و تاکنون اطلاعاتی در خصوص این مورد به ما گزارش نشده است.
—— 12:28 ب.ظ
فشار عرضه ها در شیران کمتر شده است.
—— 12:27 ب.ظ
در ولیز صف خرید تشکیل شده است و ولغدر نزدیک به صف خرید است. ولصنم و ولساپا منفی هستند.
—— 12:26 ب.ظ
بهای نفت برنت در بازارهای جهانی پیش از شروع گفتگوی ایران و 1+5 که ممکن است به کاهش تحریم‌ها علیه ایران بینجامد، بیش از یک دلار کاهش یافت. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از رویترز، از سرگیری صادرات نفت لیبی از دیگر دلایل کاهش قیمت نفت برنت بود.
—— 12:24 ب.ظ
مدیر عامل شرکت بورس و اوراق بهادار از پذیرش شرکت های جدید در بازار بورس خبر داد و گفت : پذیرش شرکت هایی از جمله صدر تأمین ، هلدینگ دارویی تأمین و نفت سپاهان انجام گرفته است و انتظار می رود که عرضه آنها تا پایان سال جاری انجام گیرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) ، حسن قالیباف اصل گفت : طبق قوانین بازار دوم حداقل میزان عرضه اولیه سهام شرکت های ذکر شده 10 درصد است.
—— 12:16 ب.ظ
عضو هیات علمی پژوهشکده پولی و بانکی گفت:رهنمود جدیدی برای مدیریت ریسک نقدینگی در سیستم بانکی ایران طراحی شد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دکتر زهرا خوشنود در کنفرانس ماهانه پژوهشکده پولی و بانکی اظهار کرد: وجود‌ نقصان‌هایی در رهنمودها ، اصول و دستورالعمل‌های مدیریت ریسک نقدینگی بانک ها و موسسات اعتباری‌ سبب شد تا در سال های اخیر، مدیریت انواع مختلف ریسک نقدینگی ، مورد توجه ناظران و مقررات‌ ‌گذاران فعال در عرصه ملی و بین المللی قرارگیرد.
—— 12:14 ب.ظ
عرضه بلوک 1.8 درصدی سهام شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین به ارزش پایه هر سهم 5800 ریال در حالی طی روز جاری به صورت یکجا و نقد از طریق کارگزاری صبا تأمین انجام گرفت که براساس شنیده ها خریدار این بلوک سهام غیر مدیریتی بانک رفاه است.
—— 12:00 ب.ظ
در ثشرق صف خرید تشکیل شد.
—— 11:57 ق.ظ
در شپدیس صف خرید تشکیل شد.
—— 11:50 ق.ظ
شرکت سایپا شیشه با 7 میلیارد تومان سرمایه برای هر سهم در سال مالی منتهی به 29 اسفند 92 بر اساس عملکرد واقعی دوره 6 ماهه مبلغ 376 ریال زیان پیش بینی کره و این در حالی است که گزارش قبلی با سود 10 ریالی همراه بوده است.
—— 11:45 ق.ظ
دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان ایران گفت: طی هفت ماهه منتهی به مهرماه امسال ۱۱ میلیون و ۲۶۸ هزار و ۱۴۰ تن سیمان به خارج از کشور صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۳۷ درصدی را نشان می‌دهد.
—— 11:44 ق.ظ
شیران با 7 درصد افت قیمت بازگشایی شد.
—— 11:43 ق.ظ
بر اساس نتایج نظرسنجی شبکه ایران درباره شیوه ادامه هدفمندی‌ یارانه‌ها ، از میان ۵ راهکار موجود برای ادامه هدفمندی یارانه‌ها اکثریت رای‌دهندگان با گزینه « انتقال یارانه ثروتمندان به بخش تولید و حفظ یارانه دهک‌های پایین» رای داده‌اند.
—— 11:42 ق.ظ
نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی بیانیه ای خطاب به طرف های مذاکره کننده اعلام کردند که فرصت مذاکرات فراخ نبوده و چنانچه بخواهند مذاکرات را به یک روند فرسایشی و وقت کشی مبدل نمایند، مجلس شورای اسلامی تصمیماتی مبتنی بر مطالبه ملت ایران اتخاذ کرده و حتی در نوع همکاری های جدید با آژانس بین المللی انرژی هسته ای نیز تجدیدنظر خواهد کرد.
—— 11:33 ق.ظ
یک کارشناس مسائل بانکی با بیان این‌که افزایش نرخ سود اوراق مشارکت درد بی درمان مردم عادی را کم می‌کند، خاطرنشان کرد: عدم استقلال بانک مرکزی، اقتصاد ناسالم زیرزمینی و اقتدار نداشتن وزارت امور اقتصادی ودارایی باعث بروز چنین وضعیتی در اقتصاد شده است و تا زمانی که این مشکلات برطرف نشود و نفوذ سیاسی و پولی اقتصاد زیرزمینی از بین نرود شاهد چنین وضعیتی در اقتصاد خواهیم بود.
—— 11:21 ق.ظ
مدیرعامل بانک مسکن از روش‌های بهره‌مندی متقاضیان استفاده از تسهیلات خرید، تعمیر و ساخت در این بانک خبر داد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمد هاشم بت‌شکن اظهار کرد: بانک مسکن به عنوان تنها بانک تخصصی فعال در بخش مسکن از سال‌ها قبل نسبت به طراحی حساب صندوق پس‌انداز مسکن اقدام کرده که براساس آن مشتریان می‌توانند با سپرده گذاری در این حساب از تسهیلات بانکی جهت خرید، ساخت و تعمیر واحد مسکونی استفاده کنند.
—— 11:20 ق.ظ
معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور از تقدیم لایحه بودجه 1393 تا 15 آذرماه و همچنین پیش‌بینی نحوه اجرای هدفمندی یارانه‌ها در لایحه بودجه سال آینده خبر داد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد باقر نوبخت در حاشیه پنجمین دوره جایزه تعالی منابع انسانی در مورد زمان ارائه لایحه بودجه به مجلس اظهار کرد: دولت لایحه بودجه 1393 را تا 15 آذر ماه به مجلس تقدیم خواهد کرد.
—— 11:19 ق.ظ
وبصادر منفی و متعادل شده است.
—— 11:07 ق.ظ
روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: با اینکه رئیس‌جمهور و وزیر خارجه بارها خطوط قرمزهای مربوط به مسائل هسته‌ای را مشخص نموده و با صراحت اعلام کرده‌اند از آنها عبور نخواهند کرد، این اقدام بعضی نمایندگان نوعی کارشکنی علیه اقدامات گروه مذاکره کننده هسته‌ای محسوب می‌شود به همین جهت تعدادی از امضاء کنندگان بعد از آنکه متوجه بهانه‌تراشی‌ها شدند امضاء خود را پس گرفتند.
—— 10:52 ق.ظ
کشرق بازگشایی شد و صف خرید تشکیل داد.
—— 10:43 ق.ظ
ظریف درباره دستور کار نشست امروز گفت: دستور کار نشست رسیدن به توافق است که تلاش خواهیم کرد، البته بستگی دارد به اینکه طرف مقابل تا چه حد آمادگی داشته باشد حقوق مردم ایران را به رسمیت بشناسد و از موضع برابر با ما برخورد کند.
—— 10:40 ق.ظ
معاون برنامه‌ریزی استانداری تهران با بیان اینکه متأسفانه استقلال مدیریت در بانک‌های عامل استان تهران وجود ندارد، تاکید کرد: باید مدیریت مستقلی برای بانک‌ها استان تهران ایجاد کرد. به گزارش خبرنگار «شهری» خبرگزاری ایسنا، نعمت‌الله ترکی در حاشیه جلسه استاندار تهران با مدیران شعب بانک‌ها درباره موضوع این جلسه گفت: طی دو هفته گذشته مصوبه‌ای در کارگروه اشتغال به تصویب رسید تا بر اساس آن تسهیلات پرداختی از سوی بنگاه‌های زودبازده، مشاغل خانگی و تسهیلات شهرهای زیر 20 هزار خانوار در سال 92 تخصیص یابد. طبق ارزیابی سنوات گذشته حدود 9 بانک موظف هستند تسهیلات زودبازده را در اختیار متقاضیان قرار دهند که متقاضیان از سوی دستگاه‌های اجرایی و متولیان در بخش صنعت، کشاورزی، کمیته امداد و… به بانک‌ها معرفی می‌شوند.
—— 10:34 ق.ظ
نماد معاملاتی شرکت نیرو کلر پس از برگزاری مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده مبنی بر انتخاب اعضای هیات مدیره، ( با محدودیت نوسان قیمت )آماده انجام معامله می باشد .
—— 10:32 ق.ظ
صف شتران عرضه شد ولی دوباره نزدیک صف خرید است.
—— 10:29 ق.ظ
پدیدار شدن بارقه های امید در بهبود ساختار اقتصادی کشور در دولت یازدهم که با کنترل نرخ ارز و طلا در حال نمایان شدن است از دیگر عوامل روی آوردن نقدینگی سرگردان جامعه به سمت بازار سرمایه می باشد که می تواند به رشد شاخص های بورس کمک شایانی نماید.
—— 10:23 ق.ظ
نمادهای غبهنوش، کساپا، کخاک، شیران، قنیشا بازگشایی می‌شوند.
—— 10:21 ق.ظ
کخاک” برای هر سهم در سال مالی 92 مبلغ 5217 ریال سود خالص پیش بینی کرده که در دوره 7 ماهه موفق به تحقق 60 درصد از این مبلغ شده است.
—— 10:16 ق.ظ
افزایش 30 دقیقه ای زمان معاملات تالار شیشه ای از روز جاری و حذف معاملات “ددد” در حالی از جمله تحولات اخیر بازار سرمایه به شمار می آیند که مطالعات جدیدی در خصوص قواعد معاملات بازار در جهت افزایش نقدشوندگی و شفافیت بیشتر بازار سرمایه نیز در حال انجام است.
—— 10:11 ق.ظ
،امروز چهارشنبه مورخ 1392/08/29 تعداد 000ر000ر520 سهم معادل 8ر1 درصد از سهام شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین از طرف شرکت سرمایه گذاری صبا تامبن به صورت یکجا و نقد به قیمت پایه هر سهم 800ر5 ریال در نماد تاپیکو4 عرضه خواهد شد.
—— 10:09 ق.ظ
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) با کلیات طرحی درباره ارائه تسهیلات صندوق توسعه ملی به طرح‌هایی که از حساب ذخیره ارزی تسهیلات نیمه‌تمام گرفته بودند، موافقت کرد.
—— 10:03 ق.ظ
حفاری و رتکو در منفی 1 معامله می‌شوند.
—— 9:59 ق.ظ
در ونفت دوباره صف خرید تشکیل شد.
—— 9:49 ق.ظ
در شراز صف خرید تشکیل شد.
—— 9:42 ق.ظ
بلوک 3 درصدی شرکت سرمایه‌گذاری پارس‌آریان به قیمت پایه هر سهم 2200 ریال، روز شنبه دوم آذرماه در بازار پایه فرابورس عرضه می‌شود.
—— 9:38 ق.ظ
وپترو نزدیک مثبت 2 معامله می‌شود.
—— 9:31 ق.ظ
تاپیکو منفی و متعادل است.
—— 9:24 ق.ظ
در گروه بانکی در ونوین و وانصار صف خرید تشکیل شده است.
—— 9:23 ق.ظ
در حالی اکثر نمادهای گروه خودرویی مثبت است که “خساپا” ، خودرو و خزامیا منفی معامله می‌شوند.
—— 9:22 ق.ظ
عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به اینکه در جلسه دیروز نمایندگان با رئیس کل بانک مرکزی تأکیدات زیادی بر اصلاح ساختار سیستم بانکی و بانک مرکزی مطرح شد، گفت:هدف از این اقدام مجلس افزایش استقلال بانک مرکزی است.
—— 9:20 ق.ظ
تقاضا در پالایشی‌ها در حال افزایش است.
—— 9:17 ق.ظ
در شوینده‌ها ، شپاکسا صف فروش تشکیل داده که دلیل آن احتمالا عدم وجود تعدیل در گزارش اخیر میباشد.
—— 9:16 ق.ظ
فارس در منفی2 معامله می‌شود.
—— 9:15 ق.ظ
به اطلاع کلیه کارگزاران و فعالان محترم بازار سرمایه می رساند، با توجه به مصوبه هیات مدیره شرکت بورس اوراق بهادار تهران از امروز چهارشنبه مورخ 1392/08/29 زمان پایان جلسه معاملات از ساعت 12 به 12:30 افزایش می یابد.
—— 9:14 ق.ظ
بانکی‌ها نیز اکثرا مثبت میباشند. وبملت و وبصادر مثبت و متعادل معامله می‌شوند.
—— 9:13 ق.ظ
گروه فلزات اساسی اکثرا مثبت هستند.
—— 9:10 ق.ظ
شراز مثبت3 و شپنا در مثبت2 معامله می‌شود.
—— 9:09 ق.ظ
اخابر متعادل معامله می‌شود.
—— 9:05 ق.ظ
چکارن در گره معاملاتی 12 درصد افزایش قیمت یافت.
—— 9:05 ق.ظ
شبندر نزدیک مثبت 2 معامله می شود.
—— 9:04 ق.ظ
بانک‌محور بودن بازار‌های مالی کشور در خلال دهه‌های اخیر موجب شده تا بیشتر شرکت‌ها برای تامین مالی خود به سراغ بانک‌ها بروند و از این طریق به تامین منابع مورد نیاز خود بپردازند. بدین ترتیب نه تنها کارکرد سیستم بانکی، خود به عاملی تورم‌زا همراه با اختلال در امور تولیدی تبدیل شده بلکه چنانچه بانک‌ها در تامین نیازهای مذکور ناتوان باشند، بنگاه‌های اقتصادی بدون برخورداری از یک سازوکار مطمئن تامین مالی، گرفتار شرایط رکود می‌شوند و این امر، تجربه کشور ما در سال‌های گذشته است.
—— 9:03 ق.ظ
فارس: سعید مدنی در پاسخ به این سؤال که چه اتفاقی افتاد که علی‌رغم اعلام احتمال افزایش قیمت محصولات سایپا، به یکباره نظر شما در این مورد عوض شد و اعلام کردید افزایش قیمتی اتفاق نخواهد افتاد،اظهار داشت: احساس کردیم که افزایش قیمت‌ها نیازمند بررسی بیشتری است. وی با بیان اینکه یک سری اطلاعات را برای افزایش قیمت برخی محصولات سایپا به شورای رقابت ارائه کرده‌ایم، افزود: این افزایش قیمت ناشی از تأثیر نرخ ارز آزاد است که باید محاسبات مربوط به آن در مورد قیمت خودرو انجام شود.
—— 8:57 ق.ظ
صف عرضه‌ها نیز در شبندر در حال افزایش است.
—— 8:56 ق.ظ
پکویر” در سال مالی 93 مبلغ 2927 ریال سود خالص پیش بینی کرده که در مقایسه با سال مالی قبل 7 درصد افزایش داشته است.
—— 8:54 ق.ظ
نماد معاملاتی شرکت الکترویک خودرو شرق با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم، متوقف شد.
—— 8:49 ق.ظ
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور هوانوردی و هواشناسی از تمایل آمریکایی‌ها برای برقراری پرواز مستقیم به ایران خبر داد و گفت: سه شرکت هواپیمایی ایرانی و چند شرکت‌ آمریکایی و کانادایی آمادگی برقراری پرواز در ان مسیر را دارند.
—— 8:46 ق.ظ
رییس اتحادیه روغن و لاستیک از وجود روغن و لاستیک بیش از نیاز بازار خبر داد و گفت: قیمت‌ها بالا است و در پی این موضوع خریدار آن چنان به بازار رجوع نمی‌کند. عباس سماواتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: در چند ماه گذشته که قیمت دلار به 3700 تومان رسید، روغن و لاستیک بنا بر این نرخ قیمت‌گذاری شده‌اند و با کاهش قیمت دلار دیگر قیمت این کالاها کاهش نیافت.
—— 8:45 ق.ظ
تولید برخی از خودروهای سواری داخلی در حد قابل توجهی کاهش یافته است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مهر ماه امسال تولید پژو 405 دوگانه‌سوز ایران خودرو مرکزی با افت 99.4 درصدی از 2939 دستگاه در مهر ماه 91 به 17 دستگاه کاهش یافته است.
—— 8:45 ق.ظ
موسسه سیتی گروپ اعلام کرد سازمان کشورهای صادرکننده نفت اوپک احتمالا مجبور خواهد شد تولید نفت خود را در سال آینده در بحبوحه افزایش عرضه از سوی تولیدکنندگان خارج از اوپک نظیر آمریکا، کانادا، قزاقستان و برزیل کاهش دهد.
—— 8:44 ق.ظ
نرخ سود سپرده و تسهیلات بانکی باید بتواند به تحریک نرخ رشد اقتصادی و همچنین کنترل نرخ تورم در کنار حذف رانت خواری ناشی از اعمال دستوری نرخ سود، کمک کند. به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، علی ارشدی، اقتصاددان اظهار داشت: در نشست اخیر شورای پول و اعتبار قرار شد نرخ سود تغییر نکند و باید همه جوانب آن و عملکردها و رفتارهای پولی در بازارهای غیررسمی و غیرپولی هم بررسی شود.
—— 8:43 ق.ظ
حکشتی و ونفت صف‌های متعادلی دارند.
—— 8:41 ق.ظ
در ساختمانی ها نیز ثشرق، ، کرمان، وساخت و ثشاهد دارای صف خرید هستند.
—— 8:40 ق.ظ
نماد معاملاتی چکارن مشمول دستورالعمل رفع گره معاملاتی می باشد.
—— 8:38 ق.ظ
پیش از شروع بازار همانطور که انتظار میرفت برای پالایشی‌ها صف خرید چیده شده است.

به نام خدا، امروز چهارشنبه 29 آبان با گزارش روزانه و لحظه‌ای بورس تهران در خدمت شما هستیم.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب