فرصتي ديگر براي سهام بانكي

اخبار بورس
اخبار بورس

 پس از اخبار مربوط به كاهش تحريم‌ها و بحث انتقالات پولي (سوئيفت) هم‌اكنون گروه بانكي با تغيير و تحولات مديريتي مواجه شده است. در اين راستا، هاشم بت‌شكن به عنوان رييس هيات مديره سابق بورس تهران كه مديريت عاملي بانك اقتصاد نوين را بر عهده داشت، رسما مديركل بانك مسكن شد تا بر اين اساس این امیدواری را در فعالان بازار سرمايه ایجاد کند که با توجه به تجربه بورسي وي، از ظرفيت بازار سرمايه براي تامين مالي بخش مسكن استفاده خواهد شد. همچنين پس از تغيير پست مديريتي عبدالناصر همتي از بانك سينا به بانك ملي، خبر آمد كه مديرعامل بانك ملت نيز ابقا شد.

در بازار سرمايه نيز بانك صادرات كه به عنوان پيشروي اين گروه از صف خريد سنگيني برخوردار بود به يكباره با انتشار شايعه رد مجوز افزايش سرمايه آن از سوي بانك مركزي، به یکباره از صف فروش برخوردار شد. تا اينكه انتشار خبر تشكيل جلسه هيات مديره بانك صادرات درخصوص افزايش سرمايه آن در سامانه كدال در نهم مهرماه، خط بطلاني بر اين شايعات كشيد و سهام اين بانك را به گردونه رونق بازگرداند.

يك عضو هيات مديره بانك صادرات ضمن اشاره به افزايش سرمايه اين بانك از 22 هزار و 906 ميليارد ريال به 66 هزار و 500 ميلیارد ريال طي 3 مرحله ظرف 2 سال عنوان كرد كه اين بانك بنا به ابلاغيه‌هاي بانك مركزي و ماده 37 بودجه سال 92 بايد تمامي دارايي‌هاي مازاد و املاك وابسته به خود را به فروش رساند. بر این اساس ربيع‌زاده تاکید کرد که  فروش برخي از املاك و دارایی‌های مازاد در بودجه بانك مزبور ديده شده است و اين مساله هيچ‌گونه تاثيري در سود سال مالي 92 بانك صادرات نخواهد داشت.

توجه: سرمایه‌گذاری در بورس نیازمند آموزش است. قوانین و مفاهیم مهم و نکات بسیار زیادی در بورس وجود دارد.

اگر بدون آموزش دیدن، در بورس سرمایه‌گذاری کنید سرمایه‌تان را به خطر انداخته‌اید.

با توجه به شرایط فعلی، ما دوره‌ی آنلاین ویژه ورود به بورس را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

جزییات بیشتر این دوره را اینجا ببینید (با امکان سفارش و دانلود فوری پس از خرید)

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.

نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.
  • این سایت (بورسینس) متعلق به هیچ کارگزاری یا نهاد مالی نیست و بصورت شخصی اداره می‌شود. برای دریافت پشتیبانی، رفع مشکلات و سایر مسائل مرتبط، با کارگزارتان تماس بگیرید (تنها راه ممکن).