فرصتي ديگر براي سهام بانكي

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

 پس از اخبار مربوط به كاهش تحريم‌ها و بحث انتقالات پولي (سوئيفت) هم‌اكنون گروه بانكي با تغيير و تحولات مديريتي مواجه شده است. در اين راستا، هاشم بت‌شكن به عنوان رييس هيات مديره سابق بورس تهران كه مديريت عاملي بانك اقتصاد نوين را بر عهده داشت، رسما مديركل بانك مسكن شد تا بر اين اساس این امیدواری را در فعالان بازار سرمايه ایجاد کند که با توجه به تجربه بورسي وي، از ظرفيت بازار سرمايه براي تامين مالي بخش مسكن استفاده خواهد شد. همچنين پس از تغيير پست مديريتي عبدالناصر همتي از بانك سينا به بانك ملي، خبر آمد كه مديرعامل بانك ملت نيز ابقا شد.

در بازار سرمايه نيز بانك صادرات كه به عنوان پيشروي اين گروه از صف خريد سنگيني برخوردار بود به يكباره با انتشار شايعه رد مجوز افزايش سرمايه آن از سوي بانك مركزي، به یکباره از صف فروش برخوردار شد. تا اينكه انتشار خبر تشكيل جلسه هيات مديره بانك صادرات درخصوص افزايش سرمايه آن در سامانه كدال در نهم مهرماه، خط بطلاني بر اين شايعات كشيد و سهام اين بانك را به گردونه رونق بازگرداند.

يك عضو هيات مديره بانك صادرات ضمن اشاره به افزايش سرمايه اين بانك از 22 هزار و 906 ميليارد ريال به 66 هزار و 500 ميلیارد ريال طي 3 مرحله ظرف 2 سال عنوان كرد كه اين بانك بنا به ابلاغيه‌هاي بانك مركزي و ماده 37 بودجه سال 92 بايد تمامي دارايي‌هاي مازاد و املاك وابسته به خود را به فروش رساند. بر این اساس ربيع‌زاده تاکید کرد که  فروش برخي از املاك و دارایی‌های مازاد در بودجه بانك مزبور ديده شده است و اين مساله هيچ‌گونه تاثيري در سود سال مالي 92 بانك صادرات نخواهد داشت.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب