اتخاذ تدابیری برای عرضه اوراق مشارکت از طریق بازار سرمایه

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

معاون بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران گفت: برای افزایش تامین مالی در بازار سرمایه بانک مرکزی تدابیری اندیشیده است تا اوراق مشارکت از طریق بازار سرمایه عرضه شود.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا) و به نقل از ایسنا، علی صحرایی در این خصوص اظهار داشت: البته نرخ اوراق مشارکت باید اصلاح شود تا سرمایه‌گذارانی که ریسک‌پذیری کمتری دارند، به راحتی بتوانند وارد این بازار شوند.

وی افزود: البته برای ارائه‌ اوراق مشارکت در بازار سرمایه لازم است ابزارهای جدیدی ارائه شود تا اوراق مشارکت قابل تبدیل به سهام شود و هم‌چنین ابزار‌های دیگری که نقش مستقل در تامین مالی دارند در توسعه‌ی شرکت‌ها و اجرایی‌شدن طرح‌هایشان در بازار ارائه شود.

معاون بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران در مورد دیگر ابزار تامین مالی که اوراق صکوک است و از آن خیلی استقبال نشده، گفت: در ارائه‌ی اوراق صکوک نرخ موثر بازدهی مهم است، لذا باید تدابیری اندیشیده شود تا سرمایه‌گذاران جذب این بازار شده و نسبت به خریداری اوراق صکوک اقدام کنند.

صحرایی درباره‌ بسته‌بودن برخی نمادها نیز گفت: اکثر نمادها باز هستند، زیرا شرکت‌هایی که از نظر سودآوری به مشکل خورده‌اند مانند شرکت صدرا، از بازار اول به بازار فرابورس و یا پایه‌ی فرابورس منتقل شده‌اند و در آنجا نقدینگی صورت می‌گیرد.

وی خاطر نشان کرد که دیگر شرکت اخراجی در بازار سرمایه وجود ندارد و شرکت‌ها با سود پایین از بورس به فرابورس انتقال پیدا می‌کنند. در دو سال اخیر حدود 40 شرکت از بورس وارد فرابورس شده‌اند.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: خبرهای بورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب