شرط افزایش مجدد نرخ محصولات سیمانی

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

شایعه افزایش 15 درصدی قیمت فروش محصولات سیمانی در روز گذشته، موج مثبت جدیدی را در سهام شرکت های این صنعت به راه انداخت تا تقاضای خرید سهام سیمانی دیگر بار در تالار شیشه ای افزایش یابد.

در همین ارتباط دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان در پاسخ به سوال بورس نیوز پیرامون صحت این موضوع گفت: شایعه افزایش مجدد نرخ فروش محصولات سیمانی به میزان 15 درصد که طی روز گذشته مطرح شد، صحت ندارد و در این رابطه اخیراً جلسه ای نیز در انجمن برگزار نشده است.

شیخان افزود: ارایه مجوز افزایش نرخ فروش محصولات پس از بررسی مستندات شرکت ها و احساس نیاز به اجرای این برنامه جهت پوشش هزینه های آنها محقق شدنی است که به نظر می رسد در شرایط فعلی تنها به شرط اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها و تعیین میزان افزایش نرخ حامل های انرژی، امکان پذیر باشد.

وی ادامه داد: در حال حاضر شرکت ها سعی دارند افزایش هزینه ها را تحمل کنند تا با آغاز فاز دوم قانون هدفمندی بتوان در حدی منطقی اقدام به ارایه مجوز افزایش نرخ های فروش محصولات این شرکت ها کرد.

دبیر انجمن صنفی صنعت سیمان با بیان اینکه صادرات محصولات شرکت های این گروه طی آبان ماه سال جاری نسبت به مهر ماه رشد قابل توجهی داشته، اظهار داشت: در بخش صادرات محصول کلینکر، طی یک ماه اخیر با افزایش میزان فروش همراه بوده ایم و طی این بازه زمانی نرخ های فروش تقریباً ثابت بوده است.

این مقام مسئول پیرامون روند قیمت محصولات صادراتی این صنعت نیز بیان داشت: نرخ های فروش خارجی شرکت ها بستگی زیادی به روند عرضه و تقاضا و نیز مذاکرات انجام شده میان بازرگانان و تولیدکنندگان دارد و در این شرایط انجمن تنها قیمت پایه صادراتی را تعیین می کند.

شیخان در خاتمه سخنان خود افزود: نرخ های فروش صادراتی محصولات بر حسب منطقه فروش و کیفیت آنها متنوع است، اما به هر ترتیب قیمت پایه صادراتی مصوب انجمن بالاتر از قیمت های فروش داخلی بوده و طی این مدت با احتساب نرخ ارز بازار آزاد بین 50 تا 60 دلار نوسان کرده است که تغییر آن نیز به شرایط آتی و زمان شروع اجرای فاز دوم هدفمندی ها بستگی دارد.

به گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز، با انتشار برخی شایعات پیرامون افزایش 15 درصدی نرخ فروش محصولات سیمانی طی روز گذشته، سهام شرکت های این گروه همگی تا سقف قیمت های مجاز روزانه افزایش یافته و با اقبال سرمایه گذاران بازار سهام رو به رو شدند.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: آخرین وضعیت سهام سیمانی, خبرهایی از شرکت های سیمان در بورس تهران

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب