تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال – 29 فوریه، 10 اسفند

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال اتر

به تازگی Chamath Palihapitiya (رئیس شرکت Virgin Galactic) گفت که “همه‌ی سرمایه‌گذاران احتمالاً باید 1 درصد از دارایی‌های خود را به بیت‌کوین اختصاص دهند” چراکه این سرمایه‌گذاری، یک “پوشش‌دهنده‌ی ریسک غیرهمبسته” برای کنترل نوسان‌های بالای صنعت مالی است، اما “خرید بیت کوین به تنهایی” در صورت افت بازارهای سهام نیز استراتژی مناسبی نیست.

در عوض، بیان کرد كه سرمایه‌گذاران باید نسبت به بیت‌کوین دیدگاهی بلندمدت داشته باشند و آن را یک “بیمه یا تضمین” در نظر بگیرند.

Tom Lee (سرپرست تحقیقات شرکت Fundstrat)، اظهار داشت که بلاک‌چین و کریپتوکارنسی‌ها، صنعت مالی را طی بیست سال آینده مختل خواهند کرد.

برای بازه‌ی زمانی کوتاه‌مدت،Lee معتقد است که بیت‌کوین موضع صعودی خود را حفظ می‌کند. او افزود: “من فکر می‌کنم حتی فرصتی به وجود می‌آید که بیت‌کوین می‌تواند تا پایان امسال به حدود قیمت 30,000 دلار نیز برسد.”

این هفته برای چندین طبقه از دارایی مانند سهام، انرژی و ارزهای دیجیتال، به دلیل بروز مسائلی مانند شیوع ویروس کرونا در مناطق مختلف جهان، خیلی خوشایند نبود.

با اینکه بازارهای سهام همچنان در حال سقوط هستند، اما چندین ارز دیجیتال اصلی در تلاش‌اند تا مسیر حرکت خود را تغییر دهند.

در تجزیه و تحلیل فنی، معمولاً اینگونه بیان می‌شود که وقتی یک دارایی بالاتر از میانگین متحرک 200 روزه خود قرار داشته باشد، روند آن به صورت صعودی است.

توجه: هر هفته 2 تا 3 بار تحلیل‌ تکنیکال 10 ارز دیجیتال برتر در بورسینس ترجمه و منتشر می‌شود. جدیدترین تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال را در این دسته بخوانید.

راهنمای سایت‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال:

اگرچه سقوط اخیر ارزهای دیجیتال بسیار پرقدرت بود، اما گاوها درتلاشند تا از میانگین متحرک 200 روزه دفاع کنند و این خود نشانه‌ای مثبت است.

اکنون اجازه دهید نمودار کریپتوکارنسی‌های برتر را با هم بررسی کنیم و ببینیم آیا در شرایط فعلی، سیگنالی از تغییر روند وجود دارد یا خیر.

 

تحلیل تکنیکال جفت ارز BTC/USD :

در حال حاضر گاوها تلاش می‌کنند تا ارز دیجیتال بیت‌کوین (BTC) را بالاتر از میانگین متحرک ساده 200 روزه در 8,575 دلار نگه دارند.

با این حال، عدم موفقیت این ارز در رساندن قیمت‌اش به بالاتر از سطح 9,000 دلار، احتمالاً دور دیگری از فروش را به دنبال خواهد داشت که در نتیجه ممکن است این کریپتوکارنسی پیشرو به سمت محدوده‌ی حمایت بعدی 8,240.67 تا 7,856.76 دلار حرکت کند.

شیب میانگین متحرک نمایی 20 روزه رو به نزول است و RSI نیز در منطقه‌ی منفی قرار دارد که این نشان می‌دهد خرس‌ها در کوتاه‌مدت دارای برتری هستند.

نمودار قیمت بیت‌کوین

اما اگر جفت ارز BTC / USD از سطوح فعلی کاهش یابد و به بالاتر از قیمت 9,000 دلار صعود کند، میزان تقاضا در سطوح پایین‌تر را نشان خواهد داد.

اگر قیمت این ارز دیجیتال بالاتر از سطح 9,000 دلار باقی بماند، صعود آن تا قیمت 9,600 دلار و بالاتر از آن تا 10,500 دلار نیز امکان‌پذیر است.

بنابراین، ما پیش از پیشنهاد هرگونه معامله صبر خواهیم کرد تا قیمت بیت‌کوین به بالاتر از سطح 9,000 دلار افزایش یابد و در آن سطح باقی بماند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز ETH/USD :

گاوها تلاش کردند در تاریخ 27 فوریه اصلاح قیمتی را رقم بزنند، اما بر روی سطح 238.258 دلار با مانع مواجه شدند.

عدم موفقیت گاوها در حفظ قیمت اتریم (ETH) بالاتر از سطح 235.70 دلار، نشانگر فروش خرس‌ها در سطوح بالاتر است.

نمودار قیمت اتریوم

شیب میانگین متحرک نمایی 20 روزه به تدریج رو به کاهش است و RSI نیز درست به زیر نقطه‌ی میانی قرار دارد، که این نشان می‌دهد خرس‌ها در کوتاه‌مدت از برتری برخوردار هستند.

در روند نزولی، احتمالاً قیمت 197.75 دلار به عنوان یک سطح حمایت قدرتمند عمل خواهد کرد.

اگر گاوها بتوانند جفت ارز ETH / USD را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه نگه دارند و این سطح را حفظ کنند، نشان‌دهنده‌ی خریدی قوی در سطوح پایین‌تر خواهد بود.

چنین حرکتی ممکن است فرصت جدیدی را برای خرید فراهم کند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز XRP/US :

پس از سقوط شدید ارز دیجیتال ریپل (XRP) در تاریخ 26 فوریه، گاوها روز بعد در جهت پولبک تلاش کردند اما موفق نشدند این کریپتوکارنسی را به بالاتر از میانگین متحرک ساده 200 روزه در 0.25232 دلار حرکت دهند.

عدم موفقیت این ارز دیجیتال در صعود به بالاتر از میانگین متحرک ساده 200 روزه و خط گردن الگوی سر و شانه (H&S)، احتمالاً منجر به فروش بیشتری خواهد شد.

در نتیجه‌ی شکست ریپل به زیر محدوده‌ی حمایت 0.2225 تا 0.21302 دلار، این افت می‌تواند تا قیمت 0.18043 دلار نیز ادامه پیدا کند، که در واقع همان هدف قیمتی شکست الگوی H&S است.

نمودار قیمت ریپل

با وجود شیب رو به کاهش میانگین متحرک نمایی 20 روزه و قرار داشتن RSI در منطقه‌ی منفی، برتری بازار در اختیار خرس‌هاست.

اگر مسیر جفت ارز XRP / USD از سطوح فعلی و یا از یکی از سطوح حمایت وارونه شود و بالاتر از قیمت 0.28550 دلار باقی بماند، دیدگاه منفی ما نسبت به این کریپتوکارنسی نامعتبر خواهد شد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز BCH/USD :

ارز دیجیتال بیت‌کوین کش (BCH) در تاریخ 27 فوریه تلاش کرد تا از سطوح 306.78 دلار بازگردد.

این امر نشانگر عدم وجود خریداران در سطوح بالاتر است.

شیب میانگین متحرک نمایی 20 روزه در حال کاهش است و RSI نیز نزدیک به منطقه‌ی بیش فروخته شده قرار دارد، که این نشان می‌دهد خرس‌ها حاکمیت بازار را در اختیار دارند.

نمودار قیمت بیت‌کوین کش

در حال حاضر، خرسها مجددا تلاش می‌کنند تا جفت ارز BCH / USD را به زیر سطح حمایت بحرانی 306.78 دلار کاهش دهند.

در صورت موفقیت‌شان، سقوط این کریپتوکارنسی تا میانگین متحرک ساده 200 روزه در 281.76 دلار و به زیر آن تا 270.15 دلار امکان‌پذیر است.

شکست کانال نزولی، اولین نشانه‌ی بازیابی بیت‌کوین کش خواهد بود.

بالاتر از این کانال، امکان حرکت این ارز تا قیمت 360 دلار نیز وجود دارد.

ما پیش از مثبت شدن روند این جفت ارز، صبر خواهیم کرد تا وضع خریدی جدید و قابل اعتماد شکل بگیرد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز BSV/USD :

گاوها تلاش کردند در تاریخ 27 فوریه ارز دیجیتال بیت‌کوین SV را به بالاتر از سطح بحرانی 236 دلار بازگردانند، اما موفق نشدند.

این موضوع نشان می‌دهد که خرس‌ها در حال دفاعی تهاجمی از سطوح مقاومت هستند.

شیب رو به نزول میانگین متحرک نمایی 20 روزه و قرار داشتن RSI نزدیک به محدوده‌ی بیش فروخته شده، نشان می‌دهد که خرس‌ها حاکمیت بازار را در اختیار دارند.

نمودار قیمت بیت‌کوین SV

سطح حمایت بعدی در این روند نزولی بر روی قیمت 173.66 دلار است و اگر این سطح شکسته شود، افت آن می‌تواند تا میانگین متحرک نمایی 200 روزه در 154.70 دلار ادامه پیدا کند.

اگر گاوها بتوانند جفت ارز BCH / USD را به بالاتر از قیمت 236 دلار برسانند و آن سطح را حفظ كنند، ممکن است سیگنال بازگشت روند نمایان شود.

تا آن زمان، پیشنهاد می‌کنیم معامله‌گران همچنان در حاشیه انتظار باقی بمانند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز LTC/USD :

ارز دیجیتال لایت‌کوین (LTC) در تاریخ 27 فوریه در جهت پولبک تلاش کرد، اما نزدیک به سطح حمایت پیشین (که اکنون به سطح مقاومتی بر روی قیمت 66.1486 دلار تبدیل شده است) با مقاومت سختی مواجه شد.

این موضوع نشان می دهد که خرس‌ها در حال دفاعی تهاجمی از سطوح مقاومت هستند.

در روند نزولی، گاوها تلاش می‌کنند تا جفت ارز LTC / USD را بالاتر از میانگین متحرک ساده 200 روزه نگه دارند.

نمودار قیمت لایت‌کوین

در صورت موفقیت‌شان، ممکن است شاهد بازیابی دیگری توسط گاوها باشیم.

شکست لایت‌کوین بالاتر از قیمت 66.1486 دلار، اولین نشانه‌ی پایان احتمالی روند نزولی خواهد بود.

اما اگر خرس‌ها قیمت این ارز دیجیتال را به زیر 57 دلار کاهش دهند و این سطح را حفظ کنند، افت آن تا سطح حمایت بعدی در 50 دلار امکان‌پذیر است.

ما پیش از پیشنهاد هرگونه معامله، صبر خواهیم کرد تا وضع خریدی جدید برای این کریپتوکارنسی شکل بگیرد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز EOS/USD :

در حال حاضر گاوها درتلاشند تا از میانگین متحرک ساده 200 روزه دفاع کنند اما قادر نیستند بازگشتی قدرتمند از آن را رقم بزنند.

این موضوع نشان می‌دهد که گاوها برای خرید در سطوح فعلی عجله‌ای ندارند.

اگر خرس‌ها ارز دیجیتال EOS را به زیر میانگین متحرک ساده 200 روزه بر روی قیمت 3.36 دلار کاهش دهند، سقوط آن تا سطح 2.4001 دلار نیز امکان‌پذیر است.

نمودار قیمت EOS

شیب رو به نزول میانگین متحرک نمایی 20 روزه و قرار داشتن RSI نزدیک به منطقه‌ی بیش فروخته شده، نشان می‌دهد که خرس‌ها در بازار دارای برتری هستند.

شکست این کریپتوکارنسی بالاتر از خط روند نزولی، نخستین نشانه‌ای است که گاوها در حال تلاش برای رخداد افزایش قیمتی جبرانی هستند.

احتمالاً جفت ارز EOS / USD بالاتر از قیمت 4.00 دلار، حرکت رو به رشد خود را از سر خواهد گرفت.

تا آن زمان، دیدگاه ما نسبت به این ارز دیجیتال خنثی است.

تحلیل تکنیکال جفت ارز BNB/USD :

ارز دیجیتال بایننس کوین (BNB) به زیر میانگین متحرک ساده 200 روزه شکسته شده است.

اگر خرس‌ها بتوانند قیمت این کریپتوکارنسی را به زیر 17.70 دلار کاهش دهند، احتمال افت آن تا سطح 16.4288 دلار وجود دارد.

اگر این سطح نیز شکسته شود، احتمالاً سطح توقف بعدی بر روی قیمت 14 دلار خواهد بود.

نمودار قیمت بایننس کوین

با وجود شیب رو به کاهش میانگین متحرک نمایی 20 روزه و قرار داشتن RSI نزدیک به محدوده‌ی بیش فروخته شده، برتری به وضوح در اختیار خرس‌هاست.

با این وجود، اگر مسیر جفت ارز BNB / USD از سطوح فعلی تغییر پیدا کند و بالاتر از کانال شکسته شود، اولین نشانه‌ی پایان احتمالی روند نزولی آن خواهد بود.

ما پیش از پیشنهاد هرگونه معامله، صبر خواهیم کرد تا برای این جفت ارز وضع خریدی جدید شکل بگیرد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز XTZ/USD :

ارز دیجیتال تزوس (XTZ) نزدیک به قیمت 2.6 دلار حفظ شده است، که این همان سطح 50 درصدی فیبوناچی اصلاحی مربوط به صعود قیمت اخیر است.

این موضوع سیگنالی مثبت است چراکه نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران در شرایط فعلی هراسان نیستند و قصد ندارند موقعیت‌های خود را با عجله ببندند.

نمودار قیمت تزوس

اگر گاوها بتوانند جفت ارز XTZ / USD را به بالاتر از قیمت 3.011 دلار برسانند، انتظار داریم این ارز دیجیتال تا قیمت 3.50 دلار و بالاتر از آن تا اوج قیمتی خود نیز افزایش پیدا کند.

در مقابل، اگر خرس‌ها بتوانند قیمت این کریپتوکارنسی را به زیر محدوده‌ی حمایتی 2.5263 تا 2.28451360 دلار کاهش دهند، احتمالاً این جفت ارز تضعیف خواهد شد و تا قیمت 1.831 دلار افت خواهد کرد.

پس از آنکه قیمت تزوس بالاتر از سطح 3.011 دلار باقی ماند، ممکن است انجام معاملات کوتاه‌مدت را پیشنهاد دهیم.

در رتبه‌بندی امروز، ارز دیجیتال چین‌لینک (LINK) جایگاه دهم را به لحاظ میزان سرمایه بازارش از ارز دیجیتال کاردانو ربود.

اگرچه این آلت‌کوین در تاریخ 25 فوریه به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش پیدا کرد، اما گاوها از خط روند به طور تهاجمی دفاع کردند.

بازگشت از این خط روند، مجددا قیمت این کریپتوکارنسی را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه منتقل می‌کند که این سیگنالی مثبت است.

اگر گاوها بتوانند قیمت چین‌لینک را به بالاتر از 4.15 دلار برسانند، افزایش قیمت آن تا سطح 4.50 دلار و بالاتر از آن تا 4.8671 دلار نیز امکان‌پذیر است.

نمودار قیمت چین‌لینک

اگر قیمت این ارز دیجیتال از سطوح فعلی کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه بازگردد، دیدگاه صعودی ما نامعتبر خواهد شد.

چنین حرکتی نشانگر عدم وجود خریداران در سطوح بالاتر خواهد بود.
روند جفت ارز LINK/USD در نتیجه‌ی شکست آن به زیر خط روند، منفی خواهد شد.

توجه: امنیت ارز دیجیتال‌تان را حفظ کنید تا در آینده حسرت نخورید. با این کیف پول از بیت‌کوین و سایر ارزهایتان محافظت کنید:

نامویژگی‌هاامتیاز
کیف پول Cool Wallet
  • عدم اتصال مستقیم به اینترنت (امنیت کامل)
  • بیش از 150 هزارفروش در سرتاسر دنیا
  • ظاهر مدرن و به اندازه کارت بانکی
  • وارانتی 12 ماهه (تعویض در صورت خرابی)
  • انجام تراکنش با متصل شدن به موبایل
ستارهکیف پول کول والت

اکنون بخرید

1 نظر
نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.

نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.
  • این سایت (بورسینس) متعلق به هیچ کارگزاری یا نهاد مالی نیست و بصورت شخصی اداره می‌شود. برای دریافت پشتیبانی، رفع مشکلات و سایر مسائل مرتبط، با کارگزارتان تماس بگیرید (تنها راه ممکن).

مطالب مرتبط

شکسته شدن یک مقاومت مهم در نمودار قیمت اتر (ETH)

در طول هفته‌های گذشته اتر (ETH) نشان داد که برای همیشه به قیمت بیت‌کوین وابسته نیست. علاوه بر این، تعدادی دیگر از آلتکوین‌ها نیز شروع به جدا کردن راه خود…
بیشتر بخوانید

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال – 9 جولای، 18 تیر

قیمت بیت‌کوین در صبح روز دوشنبه (چارچوب زمانی UTC) در عرض ۱۰ دقیقه بیش از ۴۳۵ دلار افزایش پیدا کرد. انعطاف‌پذیری این ارز دیجیتال پیشرو و بازیابی اخیر قیمت‌ها باعث…
بیشتر بخوانید

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال – 31 اکتبر، 9 آبان

پس از انتشار این خبر که Xi Jinping (رئیس‌ جمهور چین)، از کسب‌و‌کارها و نهادهای دولتی خواسته است تا از پیشرفت و پذیرش فناوری بلاک‌چین حمایت کنند، انگیزه‌ها در بازار…
بیشتر بخوانید