استقبال سرمایه گذاران بورس از سهام صنایع رفع تحریم شده در ژنو3

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: سهامداران بازار سرمایه از صبح امروز با انتشار اخبار مربوط به رفع تحریم صنایع خودروسازی و پتروشیمی در مذاکرات ژنو 3 برای خرید این سهام صف های میلیونی تشکیل دادند.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه اطلاع رسامی بازار سرمایه (سنا)، حامد ستاک در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بعد از توافق ایران و گروه 1+5 در مذاکرات ژنو سهام صنایع رفع تحریم شده بیش از گذشته مورد استقبال سهامداران قرار گرفت به نحوی که قبل از بازگشایی بازار معاملات در روز جاری گمانه زنی هایی برای تشکیل صف های میلیونی صنایع مذکور بود.

وی ادامه داد: البته با توجه به روند مذاکرات در روزهای گذشته بازار سرمایه منتظر چنین اتفاقی بود و سرمایه گذاران خود را برای این شرایط آماده کرده بودند.

ستاک با بیان اینکه اقتصاد ایران همانند فنر فشرده است که گشایش در بخشی از آن ابعاد مختلف رشد را در در بخش های دیگر در پی خواهد داشت، گفت: بازارهای مالی آینده نگر بوده و با توجه به پیش بینی ها عمل می کنند.

این فعال بازار سرمایه تصریح کرد: سرمایه گذاران با توجه به توافقات به عمل آمده آینده روشنی را برای اقتصاد ایران متصور هستند ولی نوع رفتار و خرید وفروش های آنها متفاوت است .

وی گفت: سرمایه گذاران خرد در بازار سرمایه به سراغ سهام دارای صف های طولانی می روند اما سرمایه گذاران نهادی از سهام مهجور در بازار استقبال می کنند که در نهایت هر دو به نفع بازار سرمایه است.

بازار سرمایه امروز شاهد استقبال سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی بود و شاخص کل بورس تا این لحظه با 931 واحد رشد توانست پس از ورود مجدد به کانال 79 هزار واحد به رقم 79 هزار و 806 برسد.

یادآور می شود، ایران و 1+5 در بامداد پنجمین روز از مذاکرات ژنو 3 به توافقی تاریخی دست یافتند که در آن حق غنی سازی ایران در عمل و گفتار به رسمیت شناخته شد و تحریم های بیمه و حمل و نقل و نفتی به طور کامل برداشته می شود.

براساس این سند چهار صفحه ای هیچ تحریمی افزایش نخواهد یافت. همچنین بر اساس این سند، تحریم نفتی ایران متوقف می شود و سطح فروش نفت در سطح فعلی حفظ و درآمدهای نفتی آزاد خواهد شد. تحریم پتروشیمی به طور کامل رفع و تحریم صنایع خودروسازی برداشته می شود.

ایران و گروه 1+5 همچنین توافق کردند: تحریم طلا و فلزات گران بها و تحریم های بیمه و حمل و نقل و مرتبط با نفت به طور کلی برداشته می شود.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب