گزارش لحظه‌ای بازار بورس – آرشیو یکشنبه 3 آذرماه

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
بورس تهران

شاخص کل بورس با افزایش 1147 واحدی به 80022 واحد رسید. نماد معاملاتی فارس با 114 واحد و تاپیکو با 106 واحد بیشترین تاثیر مثبت و نماد معاملاتی شبندر با 102 واحد و شپنا با 89 واحد، بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند. ارزش کل معاملات بورس با افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل، به 425 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات وبملت با 43.8 میلیارد تومان و فارس با 29.1 میلیارد تومان تعلق داشت. شاخص کل فرابورس هم افزایش 15 واحدی را تجربه کرد و به 862 واحد رسید. ارزش کل معاملات این بازار هم نسبت به روز قبل افزایش قابل ملاحظه‌ای داشت و به 156.9 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات صمپنا با 51.6 میلیارد تومان و زاگرس با 24 میلیارد اختصاص داشت.
—— 1:11 ب.ظ
در پایان معاملات آبان‌ماه ارزش بازار فرابورس بالغ بر 835 هزار میلیارد ریال شد که درمقایسه با ماه قبل رشد 2.3 درصدی را نشان می‌دهد.
—— 12:27 ب.ظ
بر اساس اطلاعیه شفاف سازی نماد معاملاتی “زمگسا” با حدود 12 درصد افزایش سود هر سهم سال مالی 92 را به بازار اعلام کرده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، سید محمد رضا حسینی مدیر عامل شرکت در خصوص تغییرات گزارش میاندوره ای 6 ماهه آورده است، افزایش سود خالص از مبلغ 64 میلیارد و 466 میلیون ریال به 67 میلیارد و 677 میلیون ریال معادل 4.98 درصد تعدیل داشته است.
—— 12:22 ب.ظ
بر اساس توافق هسته‌ای ایران و 1+5 در ژنو، ایران می‌تواند به قطعات هواپیماهایی مسافری دسترسی داشته باشد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از بلومبرگ، با تعمیرات مربوط به ایمنی و بازرسی‌های داخل ایران برای برخی از ایرلاین‌های ایرانی موافقت شده است.
—— 12:17 ب.ظ
رئیس خانه صنعتکاران ایران با بیان اینکه دولت جدید در مسائل اقتصادی تاکنون عملکرد هوشمندانه ای داشته است ابراز امیدواری کرد که با ادامه روند کنونی و توجه بیشتر به بخش خصوصی، سرعت پیشرفت اقتصادی و صنعتی کشور افزایش یابد. به گزارش ایسنا، سید محمد موسوی با بیان اینکه طی هشت سال گذشته تلاش نامحسوسی برای توقف سرمایه گذاری در کشور صورت پذیرفت، اظهار داشت: این عامل موجب از بین رفتن فرصت های سرمایه گذاری در حوزه صنعت شد و 60 تا 70 درصد بنگاه های تولیدی را به تعطیلی کشاند.
—— 12:17 ب.ظ
توافقات هسته‌ای ژنو، مسیر ورود خودروسازان بزرگ دنیا را به همایش بین‌المللی صنعت خودرو ایران هموارتر کرد. به گزارش ایسنا، ساسان قربانی – دبیر همایش بین‌المللی صنعت خودرو ایران – اظهار کرد: اگر تا پیش از این بسیاری از خودروسازان بزرگ دنیا با دغدغه یا حساسیت بیشتری موضوع همکاری با خودروسازان ایرانی را ارزیابی می‌کردند اکنون با رویکرد مثبتی که در فضای بین‌المللی شکل گرفته می‌توان مسیر را برای شکل‌گیری اتحاد استراتژیک آنها با خودروسازان ایرانی فراهم کرد.
—— 12:16 ب.ظ
مقاومت دپارس در محدود 4100 تومان میباشد و امکان افزایش حجم عرضه‌ها در این محدوده وجود دارد و در صورتی که قیمت سهم به زیر 3600 برسد حدضرر فعال شده و توصیه به فروش‌ می‌شود.
—— 12:13 ب.ظ
مدیرعامل نیروگاه شازند گفت: با سرد شدن هوا این نگرانی وجود دارد که سوخت گاز نیروگاه شازند محدود شود. حمید بادرستانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه مرکزی، با بیان این مطلب اظهار کرد: در حال حاضر یک واحد از نیروگاه به دلیل انجام تعمیرات اساسی(اورهال) از مدار خارج است و هنوز به اندازه ظرفیت کامل گاز مصرف نمی‌کند، اما هنگامی که این واحد وارد مدار شود به احتمال زیاد مصرف گاز نیروگاه افزایش یافته و با سرد شدن هوا گاز قطع شده و اجبارا باید از مازوت استفاده کرد.
—— 12:06 ب.ظ
مدیرعامل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: توافق ایران با کشورهای 1+5 می‌تواند باعث بهبود فضای کسب و کار در ایران و ایجاد آرامش برای افزایش سرمایه‌گذاری درکشور شود. آرمان خالقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره تاثیر توافق ایران و کشورهای 1+5 بر فضای اقتصادی کشور توضیح داد: همه فعالان اقتصادی منتظر چنین توافقی بودند. به هر حال باید تعامل اقتصادی ایران با دنیا اتفاق بیفتد و تحریم‌ها به تدریج کاهش یافته و حتی به سمتی برویم که تحریم‌ها حذف شوند.
—— 12:06 ب.ظ
رئیس جمهور در نشست خبری با بیان اینکه ایران آماده همکاری با آژانس برای رفع کامل شبهات مطرح شده است ، با اشاره به توافقنامه هسته ای گفت : دولت افتخار می کند که پیش از پایان صد روز این موفقیت بدست آمده است.
—— 12:04 ب.ظ
کلوند بازگشایی می‌شود.
—— 12:00 ب.ظ
بیش از 31 هزار تن انواع محصول شرکت صنایع ملی مس ایران امروز در صورت تقاضا در تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالا عرضه می شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از بورس کالا، امروز و در تالار محصولات صنعتی و معدنی، شرکت صنایع ملی مس ایران، در صورت تقاضا با 4 هزار تن مس مفتول به قیمت پایه 194 هزار و 222 ریال در تالار محصولات صنعتی و معدنی حضور می یابد.
—— 11:50 ق.ظ
ولصنم که سیگنال خرید آن را در بخش سیگنال خرید رایگان داده بودیم با افزایش قیمت 14 درصدی بازگشایی شد.
—— 11:45 ق.ظ
در شتران دوباره صف فروش تشکیل شد.
—— 11:44 ق.ظ
در خبهمن صف خرید 150 میلیونی چیده شده است. خبهمن نسبت به بقیه نمادهای گروه خودرو در فعالیت‌های سبدگردانی حضور بیشتری دارد. خبهمن در گزارش خود آورده است که 4 طرح توسعه دارد که دوتای آنها طبق آمار بالای 99 درصد پیشرفت داشته‌اند.
—— 11:43 ق.ظ
شرکت پتروشیمی فارابی در دوره 6 ماهه منتهی به 31 شهریور ماه 92 با کسب 106 میلیارد و 833 میلیون ریال سود خالص معادل 2137 ریال سود به ازای هر سهم کنار گذاشت.
—— 11:35 ق.ظ
در شپاس صف خرید تشکیل شده است.
—— 11:33 ق.ظ
رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران با تاکید بر اینکه نباید انتظار داشت که با توافق هسته‌ای ایران با 1+5، تمام مشکلات اقتصادی ایران حل شود، گفت: باید انتظارات از این توافق را نیز مدیریت کرد، به این معنا که نباید انتظار داشت با به نتیجه رسیدن مذاکرات، تمام مشکلات اقتصاد ایران باید حل شود بلکه مسئولان مدیریتی و تصمیم گیر کشور باید به نحوی عمل کنند که موانع به‌وجود آمده بر سر راه رشد و رونق اقتصاد ایران به بهانه تحریم و برخی محدودیت‌ها از بین برود.
—— 11:31 ق.ظ
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در پاسخ به پرسش ایسنا مبنی بر تاثیر توافق ایران با گروه 1+5 بر بهبود وضعیت صنعت اظهار کرد: تامین بخشی از اقلام صنعت برق متاثر از شرایط تحریم بوده که ان‌شاءالله با گره گشایی مبادلات کالا بیش از گذشته تسهیل شود و کالا و تجهیزات در زمان کمتر با قیمت مناسب‌تر در دسترس باشد.
—— 11:30 ق.ظ
صراف‌های خیابان فردوسی هم اکنون (ساعت 11.15 دقیقه روز یکشنبه سوم آذرماه) دلار آمریکا را با قیمت 2930 تومان می فروشند و با قیمت 2800 الی 2850 تومان از مردم خریداری می کنند.
—— 11:26 ق.ظ
صراف‌ها و سکه فروش‌های تهران در نخستین قیمت‌گذاری نرخ دلار را ۲۹۳۰ و سکه تمام بهار آزادی طرح جدید را ۸۵۱ هزار تومان اعلام کرده‌اند.
—— 11:26 ق.ظ
هیات مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی از لغو تحریم‌های اعمال شده علیه این صنعت استقبال کرده و اعلام کرد که آماده توسعه روابط خود با دیگر کشورها است. به گزارش ایسنا، جلسه هیات مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی صبح امروز (یکشنبه سوم آذر) با حضور تمامی اعضا تشکیل شد. در ابتدای این جلسه موضوع لغو تحریم های اعمال شده علیه صنعت پتروشیمی بررسی و آمادگی این شرکت برای همکاری و تعامل با دیگر کشورها مورد تاکید قرار گرفت.
—— 11:18 ق.ظ
صف فروش شتران جمع شد. نزدیک به 25 درصد فروش را حقوقی‌ها انجام داده‌اند.
—— 11:17 ق.ظ
کاظم جلالی، رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی رقم دارایی های بلوکه شده را 60 میلیارد دلار عنوان و اعلام کرده است که تحریم های بین المللی، دسترسی به این منابع را محدود کرده است. به گفته وی، هم اکنون بیش از 60 میلیارد دلار سرمایه ایران در بانک‌های خارجی بلوکه شده و دسترسی به آنها وجود ندارد.بعد از انجام توافق هسته‌ای ایران با گروه 1+5 در ژنو، قرار است بخشی از دارایی های بلوکه شده ایران آزاد شود.
—— 11:14 ق.ظ
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاثیر توافق ایران و 1+5 در مذاکرات ژنو بر بازار اقتصاد کشور، به دولت توصیه کرد که پیش‌بینی لازم را برای مدیریت بازار در این شرایط انجام دهد.
—— 11:04 ق.ظ
هفدهمین نشست صبحانه کاری بازار سرمایه با محوریت تأثیر تصمیمات اقتصادی دولت بر بازار سرمایه با تأکید بر صنعت فرآورده‌های نفتی سه‌شنبه این هفته برگزار می‌شود.
—— 11:02 ق.ظ
پرشین تحلیل : در تماسی که با یک مقام مسئول در یکی از شرکت های پالایشگاهی داشتیم ایشان ضمن نارضایتی از عملکرد نادرست و غیرمعقولانه سهامداران در معاملات امروز سهام پالایشگاهی، خاطر نشان کردند برداشتن تحریم های بین المللی و رسیدن به توافقات هسته ای در مذاکرات ژنو در نهایت به نفع صنعت نفت، پالایشگاه و پتروشیمی ایران است زیرا این امر منجر می شود که براحتی امکان فروش محصولات آنها بدون واسطه در سطح جهانی وجود داشته باشد و این مسئله کاهش هزینه های حمل و نقل آنها را به همراه دارد و در نهایت رونق هر چه بیشتر اقتصادی را رقم خواهد زد. ایشان در ادامه عنوان کردند که محصولات این شرکت بر مبنای قیمت فوب خلیج فارس و با نرخ ارز مبادلاتی فروخته می شود و نه ارز آزاد ، که این نرخ در بودجه 2450 تومان در نظر گرفته شده است بنابراین رقم در نظر گرفته شده عددی کاملاً محتاطانه و معقول است و در صورت کاهش نرخ ارز تا این رقم هیچ تاثیری بر سود و زیان شرکت رخ نمی دهد.
—— 10:54 ق.ظ
در ایران خودرو با صف خرید 120 میلیونی فقط نیم میلیون سهم معامله شده است.
—— 10:53 ق.ظ
ارزش معاملات در وبملت تا این لحظه بیش از 40 میلیارد تومان میباشد.
—— 10:50 ق.ظ
روند صادرات محصولات تولیدی شرکت ریخته گری تراکتورسازی ایران طی سال جاری مناسب پیش رفته، به گونه ای که طی شش ماهه نخست سال مالی جاری حدود چهار هزار تن از تولیدات “ختراک” صادر شده که این میزان نسبت به دوره مشابه سال قبل بیش از 66 درصد افزایش داشته است.
—— 10:49 ق.ظ
در پتروشیمی شیراز با حجم معامله 2 میلیونی ، صف خرید 1.5 میلیونی تشکیل شده است.
—— 10:42 ق.ظ
در ثشرق صف خرید تشکیل شده است.
—— 10:24 ق.ظ
ثتران پس از تعدیل مثبت با حدود 20 درصد افزایش قیمت بازگشایی شد.
—— 10:24 ق.ظ
کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد: براساس توافق هسته‌ای بین ایران و پنج+ یک تهران می‌تواند به میلیاردها دلار درآمد حاصل از فروش محدود نفت و فرآورده‌های پتروشیمی و همچنین تجارت طلا و دیگر فلزهای قیمتی دست پیدا کند. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از رویترز، کاخ سفید به دنبال توافق هسته‌ای ایران و 1+5 در ژنو افزود: ایران می‌تواند در ازای تعلیق برخی از ابعاد برنامه هسته‌ای خود به لغو تحریم‌ها دست پیدا کند.
—— 10:12 ق.ظ
یک کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به عملکرد ضعیف دولت، بخش خصوصی و بورس در اجرای اصل 44 تاکید کرد: باید برای عرضه‌های سنگین بخش دولتی تقاضاهای پرقدرتی از سوی بخش خصوصی وجود داشته باشد. شاهین شایان آرانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به محور اصلی سیاست‌های کلی اصل 44 اظهار کرد: این قانون تکلیفی برای دولت بود تا یکسری از صنایعی که امکان واگذاری از بخش دولتی را داشته و بخش خصوصی می‌توانست به آن ورود پیدا کند را واگذار و خصوصی کند.
—— 10:11 ق.ظ
معاون بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران گفت: برای افزایش تامین مالی در بازار سرمایه بانک مرکزی تدابیری اندیشیده تا اوراق مشارکت از طریق بازار سرمایه عرضه شود. علی صحرایی در گفت‌وگو با خبرنگار بورس خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: البته نرخ اوراق مشارکت باید اصلاح شود تا سرمایه‌گذارانی که ریسک‌پذیری کمتری دارند، به راحتی بتوانند وارد این بازار شوند
—— 10:11 ق.ظ
بانک ملت با سرمایه ای بالغ بر 3 هزار و 310 میلیارد تومان پیش بینی درآمد هر سهم در سال مالی منتهی به 29 اسفند 92 براساس عملکرد واقعی دوره 6 ماهه را منتشر کرده است. این بانک برای هر سهم در سال مالی 92 مبلغ 408 ریال سود خالص پیش بینی کرده که در دوره 6 ماهه موفق به تحقق نیمی از این مبلغ شده است.
—— 10:06 ق.ظ
30 درصد خریدها در شبندر را حقوقی‌ها انجام داده‌اند.
—— 10:01 ق.ظ
قمرو با تعدیل مثبت 18 درصدی سود خود را از 2127 ریال به 2503 ریال به ازای هر سهم افزایش داد. این شرکت قندی موفق به پوشش 3 درصدی سود معادل 79 ریال به ازای هر سهم در عملکرد 3 ماهه شده است.
—— 9:58 ق.ظ
قلرست که پیش از این سود سال 93 خود را 2904 ریال اعلام نموده بود با رشد 7 درصدی، سود خود را به 3109 به ازای هر سهم افزایش داد. این شرکت موفق به پوشش 12 درصدی بودجه خود معادل 363 ریال به ازای هر سهم در عملکرد 3 ماهه شده است.
—— 9:56 ق.ظ
یک عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، با بیان اینکه دولت یازدهم در صد روز گذشته در حوزه اقتصادی، سیاست خارجی و همچنین درآمدهای نفتی، عملکرد نسبتا مطلوبی داشته، ابراز امیدواری کرد که تا پایان سال جاری رشد اقتصادی وضعیت بهتری پیدا کنند. اسماعیل جلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: در100 روز اول فعالیت دولت یازدهم ثبات نسبی در حوزه اقتصادی ایجاد شده و نوسانات و تغییرات شدیدی که قبلا وجود داشت تا حد زیادی کنترل شده است، همچنین روند رو به رشد تورم عملا در دولت یازدهم کند و بعضا معکوس شد و تورم نقطه‌ای از 40 به 36 درصد کاهش یافت.
—— 9:52 ق.ظ
در وبصادر با حجم معامله 4 میلیونی صف خرید 100 میلیونی تشکیل شده است.
—— 9:50 ق.ظ
شاهد حجم معاملات بالا در وبملت ، فارس و تاپیکو هستیم.
—— 9:45 ق.ظ
سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: تعداد ۱۶۸ میلیون و ۴۸۷ هزار و ۹۳۰ سهم دولتی توسط این سازمان در آذر ماه جاری واگذار می شود.
—— 9:44 ق.ظ
همه دارویی‌ها مثبت کامل و اکثرا دارای صف خرید هستند. شنیده و شایعات حاکی از آن است که شرکت داروپخش با نماد “دارو” طرح افزایش سرمایه به میزان 150 درصد را در دستور کار هیئت مدیره خود قرار داده است که 110 درصد از آن از محل آورده نقدی و مابقی از محل انباشته خواهد بود، ضمن اینکه دارو توانایی خواهد داشت پس از افزایش سرمایه عایدی سال مالی 93 را در محدوده 200 تومان به بازار منعکس کند.
—— 9:43 ق.ظ
سهامداران در حال خروج از پالایشی‌ها و جایگزین کردن سهام انها با سهام شرکت‌های خودرویی و بانکی هستند.
—— 9:38 ق.ظ
نماد معاملاتی شرکت سرمایه گذاری مسکن تهران (ثتران1)، پس از ارائه اطلاعات پیش بینی، با محدودیت دامنه نوسان قیمت تا سقف 50 درصد، امروز یکشنبه مورخ 03/09/1392 آماده انجام معامله می باشد.
—— 9:36 ق.ظ
وبانک ، وغدیر ، وصندوق و وامید در قیمت‌های مثبت معامله می‌شوند. افزایش سرمایه وبانک به میزان 128 میلیارد تومان از محل سودانباشته به ثبت رسید. شنیده‌ها حاکی از آن است که شرکت قصد افزایش سرمایه‌ دیگری از محل انباشته در دستور کار خود دارد.
—— 9:35 ق.ظ
شنفت و ونفت دارای صف خرید هستند.
—— 9:32 ق.ظ
در حفاری نیز صف خرید تشکیل شد.
—— 9:31 ق.ظ
در اخابر و همراه صف خرید تشکیل شده است. صف خرید 50 میلیونی اخابر بدون هیچ عرضه‌ای باقی مانده است.
—— 9:30 ق.ظ
با توجه به لغو تحریمهای پتروشیمی، اکثر نمادهای پتروشیمی مثبت و دارای صف خرید هستند.
—— 9:25 ق.ظ
فشار عرضه‌ها در پالایشی‌ها ادامه دارد. در شتران صف فروش تشکیل شده است.
—— 9:23 ق.ظ
اکثر نمادهای ساختمانی مثبت هستند.
—— 9:13 ق.ظ
نمادهای فلامی، خمهر، غدشت بازگشایی می‌شوند.
—— 9:05 ق.ظ
شبندر منفی1 و فارس در مثبت1 معامله می‌شود و تاپیکو در مثبت2
—— 9:04 ق.ظ
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به ژنو، جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5 پس از پنج روز مذاکره سخت و نفس گیر در ژنو لحظاتی پیش به توافق دست یافتند و براساس این توافق بزرگ، برنامه غنی سازی ایران به رسمیت شناخته شد. این سند چهار صفحه ای است که یک صفحه آن راجع به تحریم هاست. براساس این سند هیچ تحریمی بیش از این نخواهد بود. تحریم نفتی ایران متوقف می شود و سطح فروش نفت در سطح فعلی حفظ و در آمدهای نفتی آزاد خواهد شد. تحریم پتروشیمی به طور کامل رفع و تحریم صنایع خودروسازی برداشته می شود. تحریم طلا و فلزات گرانبها برداشته می شود و تحریم های بیمه و حمل و نقل و مرتبط با نفت کلا برداشته می شود.
—— 8:53 ق.ظ
در گروه ساختمانی ، وساخت و ثشرق نیز صف خرید تشکیل داده‌اند.
—— 8:51 ق.ظ
در حکشتی و کل گروه حمل و نقل نیز صف خرید تشکیل شده است.
—— 8:48 ق.ظ
وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد: بدون تصمیم ایران برای راهگشایی در مذاکرات، به این توافق نمی‌رسیدیم به گزارش خبرنگار انرژی هسته‌یی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اعزامی به ژنو، جان کری، وزیر خارجه آمریکا در کنفرانسی مطبوعاتی در ژنو خاطرنشان کرد: ظریف، وزیر خارجه ایران به شدت تلاش کرد و من بابت این موضوع از او متشکرم. حالا ما باید به دنیا ثابت کنیم که ادعای ایران برای صلح آمیز بودن برنامه‌هایش صحت دارد. او با بیان این که ما به توافقی رسیدیم که به موجب آن برنامه هسته‌یی ایران از این لحظه به طوری که برای کشورهای منطقه تهدیدی تلقی شود، ادامه نخواهد یافت، اضافه کرد: در حقیقت این اقدام برنامه هسته‌یی ایران را به عقب خواهد برد و این یعنی امنیت برای متحدان ما در منطقه و اسراییل محسوب می‌شود.
—— 8:47 ق.ظ
پتروشیمی‌ها و هلدینگ‌های پتروشیمی “فارس” و تاپیکو دارای تقاضای زیاد در حداکثر قیمت هستند.
—— 8:44 ق.ظ
در گروه خودرویی نیز صف‌های خرید سنگین به چشم میخورد.
—— 8:42 ق.ظ
صف خرید فوق‌العاده سنگین در نمادهای بانکی چیده شده است.
—— 8:40 ق.ظ
با آزادی دارایی‌های بلوکه شده در خارج از کشور و بازشدن درهای صادراتی، جان تازه‌ای به صنایع بزرگ نفت، گاز، پتروشیمی و خودروی کشور دمیده می‌شود. به گزارش همشهری، بلوکه شدن بخش قابل‌توجهی از درآمد صنایع نفت، پتروشیمی و خودرو باعث شده که این صنایع با مشکل کمبود نقدینگی برای توسعه فعالیت‌های خود مواجه شوند.با آغاز مذاکرات هسته‌ای ایران با کشورهای غربی، اخبار و گزارش‌های متعددی درباره امکان آزادی دارایی‌های کشور پس از توافق احتمالی مطرح شده که می‌تواند خبر خوبی برای اقتصاد ایران به‌طور عام و واحدهای صنعتی و تولیدی به طور خاص باشد.
—— 8:40 ق.ظ
وزرای خارجه ایران و گروه ۱+۵ پس از اتمام قرائت بیانیه مشترک توسط مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با یکدیگر دست داده و همدیگر را در آغوش گرفتند.
—— 8:38 ق.ظ
وزیرامور خارجه بعد از توافق ایران و 1+5 گفت: توافق ایران و 1+5 قدم اول است و طرفین باید بر اساس احترام متقابل و منافع مشترک به کار و همکاری ادامه دهند.
—— 8:35 ق.ظ
قبل از شروع بازار ؛ همانطور که انتظار میرفت در پالایشی‌ها سفارش‌‌های فروش در حداقل قیمت قرار داده شده است.
—— 8:34 ق.ظ
به نام خدا، امروز یکشنبه 3 آذر با گزارش لحظه‌ای بورس تهران در خدمت شما هستیم.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: خبرهای فوری از بورس تهران

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب