عملکردی مشابه سال 2015 پیش از جهش 10,000 درصدی‌

طی هفته گذشته، بیت کوین افزایش قیمتی 20 درصدی تجربه کرد اما یک اندیکاتور نشان می‌دهد که بیت کوین ممکن است هنوز هم در مسیری نزولی باشد.

قیمت بیت کوین، برترین ارز دیجیتال جهان، پس از جهش خیره‌کننده 20 درصدی که هفته گذشته در عرض تنها یک روز تجربه کرد، در حال حاضر در محدوده 9,000 دلاری قرار گرفته است. اکنون که کمتر از 2 هفته تا هاوینگ بیت کوین باقی مانده، احتمالا خرید بیت کوین برای سرمایه‌گذاران امری بدیهی به نظر می‌رسد.

با این حال، یک نمودار نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین ممکن است از حد طبیعی خود فراتر رفته و به‌زودی شاهد افت قیمت باشد.

عملکرد روزانه بازار رمزارز. منبع: Coin360.com

نگاهی‌ دقیق‌تر به نمودارها

نمودار یک‌روزه بیت کوین دلار. منبع: TradingView

با نگاهی دقیق‌تر به نمودار یک‌روزه بیت کوین دلار شاید بتوان نتیجه گرفت که پس از جهش قیمت ژوئن 2019 که قیمت را تقریبا به 14,000 دلار رساند، احتمالا هنوز در مسیر نزولی هستیم.

روند صعودی با سه تماس تائید شده است. با این حال، روند نزولی این کانال نشان‌دهنده احتمال قریب‌الوقوع بودن افت قیمت تا 3,000 دلار با میانگین متحرک حدودا 6,300 دلار را نشان می‌دهد. ممکن است این ارقام چندان خوشایند نباشند، اما به هر روی باید برای آن‌ها آماده باشیم.

تعیین مقاومت‌های بعدی توسط فیبوناچی

نمودار یک‌روزه بیت کوین دلار. منبع: TradingView

سطوح فیبوناچی اصلاحی از بالاترین قیمتی که بیت کوین به آن دست یافته (۲۰,۰۰۰ دلار) به ما نشان می‌دهند که اگر امروز مقاومت شکسته شود می‌توانیم به قیمت‌هایی بسیار بیشتر از آنچه انتظارش را داشتیم دست یابیم.

سطح 9,550 دلار سطحی بسیار مهم است. این سطح هم فیبوناچی 0.382 است و هم بالای کانال. رسیدن به این سطح می‌تواند بیت کوین را به سمت فیبوناچی 0.5 در 11,500 دلار سوق دهد. در این صورت، سطح فیبوناچی بعدی که می‌توان انتظار داشت فیبوناچی 0.618 در 13,500 دلار است.

توجه: هر هفته 2 تا 3 بار تحلیل‌ تکنیکال 10 ارز دیجیتال برتر در بورسینس ترجمه و منتشر می‌شود. جدیدترین تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال را در این دسته بخوانید.

راهنمای سایت‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال:

همه چیز خوب به نظر می‌رسد. با این حال، این افزایش قیمت ممکن است همیشه اتفاق نیفتد. اندیکاتوری که می‌توان با استفاده از آن جهت روند را با استفاده از مومنتوم حال حاضر تائید کرد اندیکاتور میانگین متحرک همگرایی واگرایی یا مکدی (MACD) ماهانه است.

تحلیل ماهانه میانگین متحرک همگرایی واگرایی (MACD)

نمودار ماهانه میانگین متحرک همگرایی واگرایی بیت کوین دلار. منبع: TradingView

یکی از مهم‌ترین اندیکاتورها در بررسی رفتار قیمت بیت کوین اندیکاتور میانگین متحرک همگرایی واگرایی است، خصوصا هنگامی که تقاطعی صعودی در بازه زمانی هفتگی ایجاد کند.

با این حال، با بسته‌شدن کندل ماهانه صعودی تصویر جدیدی برای میانگین متحرک همگرایی واگرایی ماهانه شکل می‌گیرد. در نمودار بالا تقاطع صعودی و نزولی میانگین متحرک همگرایی واگرایی ماهانه با تقاطع صعودی میانگین متحرک همگرایی واگرایی هفتگی با نقطه‌چین نشان داده شده (نقطه‌چین سبز برای تقاطع صعودی که روند بعد از آن شاهد جهش قیمتی بزرگ بود و نقطه‌چین قرمز برای تقاطع صعودی اشتباه).  

دلیل ترسیم چنین نموداری بررسی الگوهایی است که با تقاطع صعودی هفتگی سال 2017 که باعث افزایشی 2,000 درصدی شد مطابقت دارند. همچنین بررسی اینکه آیا نموداری با چارچوب زمانی گسترده‌تر می‌تواند مومنتومی که نشان‌دهنده افت قیمت باشد را نشان دهد یا خیر می‌تواند مفید باشد.

با حرکتی از چپ به راست در نمودار درمی‌یابیم که در مارس 2017، هنگامی که میانگین متحرک همگرایی واگرایی هفتگی تقاطعی صعودی داشت، میانگین متحرک همگرایی واگرایی ماهانه پیش از این و از سال 2015 در تقاطعی صعودی قرار گرفته بود.

بنابراین، در تقاطع صعودی هفتگی، هم میانگین متحرک همگرایی واگرایی و هم خطوط سیگنال در مسیری صعودی قرار گرفته بودند. پس از تقاطع هفتگی، قیمت بیت کوین با افزایشی 2,000 درصدی روبرو شد.

بعدها، تقاطع صعودی اشتباهی که روی نمودار هفتگی در سپتامبر 2018 دیده شد به ما نشان داد که خط سیگنال و میانگین متحرک همگرایی واگرایی ماهانه هر دو در مسیری نزولی قرار گرفته بودند و میانگین متحرک همگرایی واگرایی ماهانه پیش از این تقاطعی نزولی را تجربه کرده بود. به همین ترتیب، مومنتوم بازه زمانی گسترده‌تر نیز در راستای معتبرنبودن تقاطع میانگین متحرک همگرایی واگرایی هفتگی سیگنال داد.

به نظر می‌رسد تقاطع صعودی هفتگی فوریه، به جز یک تفاوت، دقیقا شرایطی یکسان با تقاطع سپتامبر دارد. هیستوگرام میانگین متحرک همگرایی واگرایی ماهانه در حال از دست دادن مومنتوم نزولی خود بود که با رنگ صورتی کمرنگ در مقایسه با صورتی پررنگ‌تر در تقاطع قبلی دیده می‌شود. این مورد منجر به افزایشی 400 درصدی در قیمت بیت کوین شد.

حال با نگاهی به مومنتوم سال 2020، می‌توانیم ببینیم که میانگین متحرک همگرایی واگرایی ماهانه در حال جدا شدن و تغییر مسیر بین ماه‌های دسامبر و فوریه بوده است، که باعث شد میانگین متحرک همگرایی واگرایی و خط سیگنال وارد مسیری نوسانی شوند، اتفاقی که برای اولین بار در مورد بیت کوین رخ داد.

اکنون خط سیگنال ماهانه برای اولین بار از اکتبر 2015، هنگامی که بیت کوین فقط 200 دلار ارزش داشت، در مسیری صعودی قرار گرفته است. و اگر این را برای بالاترین قیمت بیت کوین در ۲۰,۰۰۰ دلار در نظر بگیرید، حرکتی 10,000 درصدی یا 100 برابری نشان می‌دهد.

با توجه به این نکته، آیا تقاطع صعودی بعدی در میانگین متحرک همگرایی واگرایی ماهانه در ژوئن اتفاق خواهد افتاد؟ آیا ما باید منتظر افزایشی 10,000 درصدی نسبت به قیمت فعلی باشیم؟ تنها زمان مشخص خواهد کرد.

شروع افت قیمت بیت کوین

نمودار یک‌ساعته بیت کوین دلار. منبع: TradingView

با در نظر گرفتن نمودار یک‌ساعته، درخواهیم یافت که بیت کوین در حال ایجاد الگویی از سقف‌های پایین‌تر و کف‌های بالاتر است.

به طور معمول، این مسئله نشانگر ادامه بالقوه روند قبلی است و مقاومت بالقوه برای روند صعودی در محدوده 9,600 دلار قرار دارد. اگر این سطح را برای قیمت بسته‌شدن کندل در نمودار روزانه حفظ کنیم، هفته آینده می‌توانیم شاهد افزایش قیمتی چشمگیر باشیم.

اما با توجه به اینکه این سطح به تازگی شکسته شده و قیمت فعلا در روندی نزولی قرار گرفته، انتظار می‌رود روزهای آینده شاهد یک پول بک تا 8,400 دلار باشیم.

 

 

توجه: امنیت ارز دیجیتال‌تان را حفظ کنید تا در آینده حسرت نخورید. با این کیف پول از بیت‌کوین و سایر ارزهایتان محافظت کنید:

نامویژگی‌هاامتیاز
کیف پول Cool Wallet
  • عدم اتصال مستقیم به اینترنت (امنیت کامل)
  • بیش از 150 هزارفروش در سرتاسر دنیا
  • ظاهر مدرن و به اندازه کارت بانکی
  • وارانتی 12 ماهه (تعویض در صورت خرابی)
  • انجام تراکنش با متصل شدن به موبایل
ستارهکیف پول کول والت

اکنون بخرید

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.

نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.
  • این سایت (بورسینس) متعلق به هیچ کارگزاری یا نهاد مالی نیست و بصورت شخصی اداره می‌شود. برای دریافت پشتیبانی، رفع مشکلات و سایر مسائل مرتبط، با کارگزارتان تماس بگیرید (تنها راه ممکن).

مطالب مرتبط

ماینرها چند ماه بعد از هاوینگ بیت کوین می‌فروشند

داده‌های درون زنجیره‌ای نشان می دهند که فروش گسترده بیت کوین لزوما پس از هاوینگ بیت کوین اتفاق نخواهد افتاد بلکه چند ماه به طول خواهد انجامید.  کمتر از یک…
بیشتر بخوانید

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال – 6 ژوئن، 16 خرداد

بین سرمایه‌گذاران سنتی و سرمایه‌گذاران کریپتوکارنسی‌ها، در خصوص چگونگی رویکردشان در رابطه با این ارزهای دیجیتال، تفاوت‌های زیادی وجود دارد. Stanley Druckenmiller (سرمایه‌گذار Billionaire) گفت که او نه قصد خرید…
بیشتر بخوانید

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال – 31 اکتبر، 9 آبان

پس از انتشار این خبر که Xi Jinping (رئیس‌ جمهور چین)، از کسب‌و‌کارها و نهادهای دولتی خواسته است تا از پیشرفت و پذیرش فناوری بلاک‌چین حمایت کنند، انگیزه‌ها در بازار…
بیشتر بخوانید

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال – 24 مارس، 5 فروردین

بازارهای سنتی تقریبا هر روز با زیان مواجه هستند در حالیکه، قیمت بیت‌کوین طی هفته‌ی گذشته تقریبا در محدوده‌ی رنجش باقی ماند. به منظور جلوگیری از ریسک رخداد اتفاقات پیشین،…
بیشتر بخوانید

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال – 21 سپتامبر، 30 شهریور

اگرچه پرایس اکشن ارز دیجیتال بیت‌کوین (BTC) طی روزهای گذشته نوسان چشمگیری نداشته است، اما پیش‌بینی ما این است که با راه‌اندازی Bakkt این روند تغییر پیدا خواهد کرد. نظر…
بیشتر بخوانید