سطوح کلیدی چین‌لینک و تزوس همزمان با تثبیت‌شدن بیت کوین

درحالیکه بیت کوین یک هفته مانده به هاوینگ در حال تثبیت قیمت است، تزوس و چین‌لینک بهترین عملکردها را از خود نشان داده‌اند.

هنگامی که روند بیت کوین نزولی می‌شود، روند تزوس و چین‌لینک نیز نزولی است. اما هنگامی که بیت کوین مسیری صعودی پیش می‌گیرد، حرکات صعودی بسیار بزرگ‌تری را می‌توان از این دو کوین انتظار داشت.

درحالیکه بیت کوین روز گذشته به کف موقت 8,450 دلاری‌اش رسید، تزوس و چین‌لینک، که اکنون طبق ارزش کل بازار به ترتیب در رتبه‌های دهم و دوازدهم قرار گرفته‌اند نیز دچار افت قیمت شدند.

عملکرد روزانه بازار رمزارز. منبع: Coin360

رسیدن چین‌لینک به حمایتی بسیار مهم و بازگشت از آن

چین‌لینک در دامنه‌ای باریک در حال نوسان است. در این دامنه، محدوده 3.85 تا 4 دلار سطح مقاومت و 3.40 تا 3.50 دلار سطح حمایت را شکل می‌دهند.

روز گذشته، هنگامی که قیمت چین‌لینک در حال حرکت به سمت این حمایت بود، پرسش اصلی این بود که آیا می‌تواند این سطح را باری دیگر به عنوان حمایت حفظ کند یا خیر. نتیجه بازگشتی 10 درصدی از این سطح حمایت بود.

نمودار سه‌ساعته لینک/تتر. منبع: TradingView

چین‌لینک نیز درست مانند بیت کوین در محدوده‌ خاصی در حال تثبیت قیمت است. سطوح حمایت چین‌لینک به طور مشخص در محدوده 3.40 تا 3.50 دلار و مقاومت در محدوده 3.85 تا 4 دلار واقع شده‌اند.

با باریک‌تر شدن دامنه نوسانات، در کوتاه مدت می‌توان انتظار حرکاتی ناپایدار داشت. عبور از مقاومت 3.85 تا 4 دلار احتمالا باعث ادامه روند صعودی به سمت 4.60 تا 5 دلار خواهد شد. درحالیکه، کاهش قیمت زیر سطح 3.40 دلار بیانگر ضعف روند و احتمال افت قیمت تا سطوح 2.90 دلار و شاید پایین‌تر در محدوده 2.25 تا 2.40 دلار است.

توجه: هر هفته 2 تا 3 بار تحلیل‌ تکنیکال 10 ارز دیجیتال برتر در بورسینس ترجمه و منتشر می‌شود. جدیدترین تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال را در این دسته بخوانید.

راهنمای سایت‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال:

نمودار یک‌روزه لینک/تتر. منبع: TradingView

همانطور که در نمودار نشان داده شده است، قیمت چین‌لینک در سقف پیشینِ 3.40 دلاری حمایت تشکیل داده است. تا زمانی که این سطح حمایت حفظ شود، ادامه روند صعودی محتمل است. سقف‌های کنونی به طور کاملا واضح از سقف‌های پیشین جدا هستند.

عبور از مقاومت 4 دلاری می‌تواند نشانی از ادامه روند و احتمال صعود تا 4.85 الی 5 دلار باشد. این روند صعودی احتمالا همزمان با صعود بیت کوین از مقاومت 9,300 دلار اتفاق خواهد افتاد زیرا چین‌لینک اغلب حرکات بیت کوین را دنبال می‌کند.

افت قیمت چین‌لینک در مقایسه با بیت کوین

نمودار چهارساعته لینک/بیت کوین. منبع: TradingView

با این حال، آیا حرکات اخیر چین‌لینک ناشی از قدرت بازار این کوین است یا این بیت کوین است که ارزش دلاری چین‌لینک را حفظ کرده؟ مورد دوم احتمالا صحیح‌تر است. چین‌لینک در نمودار چین‌لینک/بیت کوین عملکردی ضعیف داشته و طی دو هفته گذشته دچار 20 درصد افت شده است.

این اتفاق چندان عجیب نیست، زیرا هاوینگ بیت کوین یک هفته دیگر اتفاق می‌افتد و این امر باعث افزایش علاقه سرمایه‌گذاران به بیت کوین نسبت به سایر آلت‌ کوین‌ها شده است. بنابراین، سرمایه‌گذاران در حال فروش آلت‌ کوین‌های خود هستند تا به گروه کثیر خریداران بیت کوین بپیوندند.

دلیل اینکه آلت کوین‌ها نسبت به بیت کوین افت کرده‌اند اما ارزش دلاری آن‌ها تقریبا ثابت مانده است احتمالا همین امر است. آلت کوین‌ها احتمالا پس از هاوینگ دوباره رشد می‌کنند و خود را به بیت کوین می‌رسانند.

نمودار فوق واگرایی صعودی بالقوه‌ای را در بازه زمانی چهارساعته نشان می‌دهد که بیانگر احتمال بازگشت روند است. واگرایی‌های صعودی و نزولی اندیکاتورهای مهمی در تعیین مسیر روند فعلی هستند.

ایجاد الگوی دو دره یا عبور از مقاومت 0.00042600 ساتوشی می‌تواند تائیدی بر روند بازگشتی کوتاه‌مدت باشد. عبور از مقاومت 0.00042600 ساتوشی می‌تواند راه را برای ادامه روند تا حمایت‌های قبلی در محدوده 0.00045600 تا 0.00046500 ساتوشی بگشاید.

حفظ سطوح حمایت 0.00039000 تا 0.00040000 ساتوشی برای چین‌لینک حیاتی است. در غیر این صورت، قیمت ممکن است دوباره تا 0.0003300 ساتوشی افت داشته باشد.

تزوس آماده برای حرکتی به سمت 3.20 دلار؟

نمودار چهارساعته تزوس/تتر. منبع: TradingView

نمودار تزوس ساختاری مشابه با چین‌لینک نشان می‌دهد و قیمت این کوین نیز در محدوده‌ای باریک در حال تثبیت است. محدوده حمایت را می‌توان در منطقه 2.55 تا 2.65 دلار تعریف کرد، درحالیکه محدوده‌های مقاومت در 2.85 و 3 دلار شکل می‌گیرند. 3 دلار بالاترین نقطه‌ای بود که قیمت طی روند صعودی قبلی به آن دست یافت.

با این حال، قیمت همچنان به ایجاد کف‌های بالاتر ادامه می‌دهد: عاملی مهم برای ادامه مومنتوم صعودی. بنابراین، حفظ منطقه حمایت در منطقه سبز بین 2.55 تا 2.65 دلار برای تزوس حاکی از مومنتوم صعودی بیشتر است.

سطوح کلیدی مقاومت در نمودار قیمت تزوس کجا واقع شده‌اند؟ سطوح مقاومتی که معامله‌گران باید در نظر داشته باشند منطقه 2.85 دلار است، که همانطور که در نمودار بعد نشان داده شده است بالاترین قیمت‌ در دامنه نوسانات تزوس است. همچنین، محدوده‌ای بین 3.20 و 3.30 دلار را می‌توان به عنوان مقاومت بعدی در نظر گرفت.

نمودار یک‌ساعته تزوس/تتر. منبع: TradingView

ساختار دامنه تزوس کاملا مشابه با نمودار چین‌لینک است. شکسته‌شدن سطح محوری 2.85 دلار می‌تواند نشان‌دهنده مومنتوم صعودی بیشتر با درنظرگرفتن مقاومت اندکی در 3 دلار باشد.  

همانطور که پیش از این گفته شد، مقاومت مهم بعدی برای تزوس بین 3.20 تا 3.30 شکل می‌گیرد.

افت 21 درصدی تزوس در مقابل بیت کوین

نمودار چهار ساعته تزوس/بیت کوین. منبع: TradingView

تزوس نیز مانند چین‌لینک در مقابل بیت کوین افت داشته است. ارزش دلاری تزوس نسبتا ثابت باقی مانده، اما در مقایسه با بیت کوین فروش گسترده‌ قابل‌توجهی بیش از 20 درصد را طی دو هفته گذشته تجربه کرده است.

نتیجه یکسان است. سرمایه‌گذاران آلت‌ کوین‌های خود را می‌فروشند تا با خرید بیت کوین و افزایش قیمت آن سود بیشتری به دست آورند، زیرا در حال حاضر تمرکز و اولویت اصلی دنیای رمزارز بر بیت کوین و هاوینگ بیت کوین است.

با این حال، پس از هاوینگ، آلت کوین‌ها باید باری دیگر توجه ازدست‌رفته را باز یابند. یکی از آن‌ها تزوس است، که طی یک سال گذشته عملکردی‌ خیره‌کننده از خود به جا گذاشته، و دیگری چین‌لینک است.

همانند چین‌لینک، نمودار تزوس/بیت کوین نیز واگرایی صعودی مشابهی در بازه زمانی چهارساعته نشان می‌دهد. چنین واگرایی صعودی می‌تواند بیانگر روند معکوس کوتاه‌مدت برای تزوس باشد، جایی که 0.00003000 ساتوشی باید به عنوان سطح حمایت عمل کند. شاخ (بالاترین قیمت) کندل می‌تواند به سمت 0.00002900 ساتوشی شکل بگیرد.

اگر این منطقه حمایت حفظ شود، می‌توان روندی صعودی با محدوده مقاومتی در 0.00003300 تا 0.00003400 ساتوشی انتظار داشت.

عبور از این مقاومت می‌تواند نویدبخش جهش قیمتی فوق‌العاده باشد، زیرا مقاومت‌های بعدی بسیار بالاتر واقع شده‌اند. از سویی دیگر، عدم حفظ حمایت 0.00003000 ساتوشی حاکی از فشار نزولی بیشتر خواهد بود. در این صورت، حمایت بعدی در سطح 0.00002500 ساتوشی واقع شده است.

توجه: امنیت ارز دیجیتال‌تان را حفظ کنید تا در آینده حسرت نخورید. با این کیف پول از بیت‌کوین و سایر ارزهایتان محافظت کنید:

نامویژگی‌هاامتیاز
کیف پول Cool Wallet
 • عدم اتصال مستقیم به اینترنت (امنیت کامل)
 • بیش از 150 هزارفروش در سرتاسر دنیا
 • ظاهر مدرن و به اندازه کارت بانکی
 • وارانتی 12 ماهه (تعویض در صورت خرابی)
 • انجام تراکنش با متصل شدن به موبایل
ستارهکیف پول کول والت

اکنون بخرید

1 نظر
 1. سلام ببخشید من یه مشکلی واسم پیش اومده اگه میشه راهنماییم کنین
  من دیروز نزدیک ۵۰ دلار digibyte اکسچنج کردم به USDT ولی با وجود تایید توی والتم‌ نشون داده نشد با پشتیبانی exodus که صحبت کردم گفتن به خاطر‌ این هست که USDT omini رو‌ ساپورت نمیکنن الان راهی هست من بتونم بهشون دسترسی داشته باشم؟ توی سایت omniwallet هم رفتم‌ پرایوت کی رو که وارد میکنم موجودی رو صفر میزنه حتی بیت کوین‌ هام رو هم‌ نشون نمیده
  0fa5bb98a6666be5342047b14af7ef427f0fa2c20e1329f6cc95403b017770ea
  اگه میشه راهنمایی کنید
  خیلی ممنون

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.

نکات مهم

 • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
 • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
 • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
 • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.
 • این سایت (بورسینس) متعلق به هیچ کارگزاری یا نهاد مالی نیست و بصورت شخصی اداره می‌شود. برای دریافت پشتیبانی، رفع مشکلات و سایر مسائل مرتبط، با کارگزارتان تماس بگیرید (تنها راه ممکن).

مطالب مرتبط

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال – 28 دسامبر، 7 دی

در حال حاضر بانک مرکزی کره‌ جنوبی قصد دارد متخصصانی از حوزه‌ی ارزهای دیجیتال را استخدام کند تا در خصوص ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) تحقیقاتی انجام دهند. این…
بیشتر بخوانید

«تقاطع طلایی» بیت کوین؛ آیا 10,500 دلار اکنون قابل دسترس است؟

تقاطع طلایی اخیر بیت کوین بین میانگین‌های متحرک کلیدی این پرسش را برای معامله‌گران بیت کوین مطرح می‌کند: آیا روندی صعودی تا 10,500 دلار در حال شکل‌گیری است؟ قیمت بیت…
بیشتر بخوانید

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال – 29 جولای، 7 مرداد

عدم اطمینان نسبت به قانون‌گذاران، شروع روند صعودی جدید را به تعویق انداخته است. با این حال بهبود اصول بنیادی، طبقه‌ای جدید را به زیر طبقه‌ی چند کریپتوکارنسی اصلی ایجاد…
بیشتر بخوانید

احتمال رسیدن قیمت بیت کوین به 10 هزار دلار طی هفته آینده

با احتمال ایجاد تقاطع صعودی توسط میانگین متحرک همگرایی واگرایی، و بررسی چندین اندیکاتور در چندین بازه زمانی متفاوت می‌توان پیش‌بینی کرد که قیمت بیت کوین در آستانه یک جهش…
بیشتر بخوانید

قیمت بیت کوین بین دو سطح کلیدی حمایت و احساسات نزولی بازار

قیمت بیت کوین در حالی در تلاش برای رسیدن مجدد به سطح 9,000 است که احساس غالب بازار در خصوص حرکات کوتاه‌مدت قیمت نزولی شده است و سرمایه‌گذاران اغلب تمایل…
بیشتر بخوانید

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال – 7 می، 18 اردیبهشت

بنیان‌گذار و مدیر عامل شرکت Pantera Capital (Dan Morehead) به دلیل نزدیک شدن به رویداد هاوینگ بیت‌کوین (BTC) دیدگاهی صعودی نسبت به آن دارد، چراکه معتقد است “اگر عرضه جدید…
بیشتر بخوانید