با واگذاری سهام فجر و مبین به ذینفعان، مشکل هلدینگ خلیج فارس حل می‌شود

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

دغدغه اصلی شورای رقابت، انحصاری‌بودن دو شرکت از مجموعه شرکت‌های هلدینگ خلیج فارس، یعنی شرکت‌های پتروشیمی مبین و فجر است، اما براساس تصمیمات صورت‌گرفته، قرار است سهام این دو شرکت به ذینفعان واگذار شود که با اجرای این راه‌کار، نگرانی‌ شورای رقابت مرتفع شده و ضرورتی برای لغو واگذاری هلدینگ خلیج فارس و ابطال معاملات این شرکت در بورس وجود نخواهد داشت.

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی واگذاری سهام دو پتروشیمی فجر و مبین به ذینفععان را راهکار کلیدی برای رفع دغدغه شورای رقابت درخصوص انحصاری بودن این دو شرکت در مجموعه هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس دانست و گفت با اجرایی‌شدن این تصمیم، دغدغه شورای رقابت مرتفع خواهد شد.

به‌ گزارش بورسینس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، احمد مهدوی در واکنش به اظهارات رئیس شورای رقابت که خواستار لغو واگذاری هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس و ابطال معاملات این شرکت در بورس شده بود، گفت: دغدغه اصلی شورای رقابت، انحصاری‌بودن دو شرکت از مجموعه شرکت‌های هلدینگ خلیج فارس، یعنی شرکت‌های پتروشیمی مبین و فجر است، اما براساس تصمیمات صورت‌گرفته، قرار است سهام این دو شرکت به ذینفعان واگذار شود که با اجرای این راه‌کار، نگرانی‌ شورای رقابت مرتفع شده و ضرورتی برای لغو واگذاری هلدینگ خلیج فارس و ابطال معاملات این شرکت در بورس وجود نخواهد داشت.

 وی با بیان اینکه نظر کمیسیون اصل 44 مجلس شورای اسلامی نیز اجرای همین راهکار است، افزود: خدشه‌ای به واگذاری هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس در بورس وارد نیست و این واگذاری، به‌گونه‌ای مناسب در بورس انجام شده است، دغدغه شورای رقابت هم با راه‌کار ارائه شده مرتفع خواهد شد.

لازم به ذکر است جمشید پژویان، رئیس شورای رقابت دیروز در گفتگو با ایسنا، گفته بود چون محصولاتی که شرکت‌های پتروشیمی فجر و مبین، به‌عنوان دو شرکت از مجموعه شرکت‌های هلدینگ خلیج فارس، تولید می‌کنند، رسما در حیطه بازارهای انحصاری جای می‌گیرند، بنابراین نمی‌توان این دو شرکت را همراه با سایر بنگاه‌ها در هلدینگ خلیج فارس بصورت یکجا عرضه کرد و به همین دلیل هم شورای رقابت تصمیم گرفته است واگذاری این هلدینگ و معاملات آن در بورس را ابطال کند.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: هلدینگ خلیج فارس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب