تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال – 20 ژوئن، 31 خرداد

ساینا جنانی
ساینا جنانی
تحلیل ارز دیجیتال

در حال حاضر، بیشتر ارزهای دیجیتال اصلی در یک محدوده‌ی رنج گیر افتاده‌اند و این موضوع نشان دهنده‌ی تعادل میان عرضه و تقاضا است.

Jesse Powell (مدیر عامل صرافی کریپتو Kraken) اظهار داشت، تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران خرد و سازمانی، در این صرافی برای خود حساب باز كرده‌اند.

این موضوع نشان می‌دهد همه انواع سرمایه‌گذاران نگران وضعیت فعلی اقتصاد هستند، از این رو با استفاده از ارزهای دیجیتال به متنوع‌سازی پرتفلیوی خود روی آورده‌اند.

هجوم پول بخش سازمانی به این فضا نیز یک نشانه‌ی مثبت دیگر است، چراکه به دیگر نهادها این اطمینان را خواهد داد که آنها هم دست به کار شوند.

در حال حاضر، شرکت WisdomTree Investments (یک شرکت مدیریت دارایی واقع در نیویورک) به دنبال اخذ تائیدیه برای راه‌اندازی یک صندوق قابل معامله در بورس است که قصد دارد حدود ۵ درصد از دارایی‌های خالص خود را در اوراق آتی بیت‌کوین (BTC) و مابقی را در چهار طبقه از کالا سرمایه‌گذاری کند.

اگر این ETF مجوزهای لازم را دریافت کند، سیگنالی بسیار مثبت خواهد بود.

طی چند روز گذشته، شاخص S&P 500 رو به افزایش بود اما روند ارز دیجیتال بیت‌کوین (BTC)، این برترین کریپتوکارنسی در CoinMarketCap، متوقف شده است.

PlanB (خالق مدل stock-to-flow)، بیان کرد که هر دوی این دارایی‌ها به یکدیگر بسیار همبسته هستند اما عملکرد فعلی آنها نشانگر واگرایی بزرگ در کوتاه‌مدت است.

از این رو، او پیش‌بینی می‌کند که یا بازار سهام اصلاح خواهد شد و یا بیت‌کوین صعود خواهد کرد.

اکنون اجازه دهید برای بررسی دقیق‌تر شرایط فعلی، به تحلیل سطوح بحرانی و نمودار کریپتوکارنسی‌های برتر بپردازیم.

تحلیل تکنیکال جفت ارز BTC/USD :

ارزدیجیتال بیت‌کوین (BTC) طی روزهای گذشته بر روی میانگین متحرک نمایی 20 روزه (قیمت 9,476 دلار) با مقاومت سختی روبرو بود.

شیب مسطح میانگین متحرک نمایی 20 روزه و قرار داشتن RSI درست به زیر سطح 50 نشان می‌دهد گاوها در حال از دست دادن قدرت خود هستند.

اگر خرس‌ها قیمت این کریپتوکارنسی را به خط روند الگوی مثلث صعودی در حال رشد کاهش دهند، احتمال افت آن تا قیمت 8,638.79 دلار و سپس تا 8,130.58 دلار وجود خواهد داشت.

نمودار

اگر قیمت بیت‌کوین از این سطح حمایت قدرتمند بازگردد، ممکن است جفت ارز BTC / USD برای چند روزی در محدوده‌ی رنج باقی بماند.

اما اگر این جفت ارز به زیر قیمت 8,130.58 دلار سقوط کند، سیگنال منفی بزرگی خواهد بود.

از سوی دیگر، اگر گاوها بتوانند قیمت این ارز را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، امکان افت آن تا قیمت 10,000 دلار وجود دارد.

شکست سقف محدوده‌ی 10,000 تا 10,376.38 دلار، الگوی مثلث صعودی را که دارای هدف قیمتی 11,869.42 دلار است، تکمیل خواهد کرد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز ETH/USD :

هم اکنون ارز دیجیتال اتریوم (ETH) بین قیمت 225.873 و 239.35 دلار در حال تثبیت است.

شیب میانگین متحرک نمایی 20 روزه (قیمت 232 دلار) مسطح شده است و RSI نیز نزدیک به نقطه‌ی میانه قرار دارد، که این تعادل میان عرضه و تقاضا را نشان می‌دهد.

شکست به زیر قیمت 225.783 دلار و میانگین متحرک نمایی 20 روزه (قیمت 219 دلار)، برتری را به نفع خرس‌ها تغییر خواهد داد.

سطح حمایت بعدی در روند نزولی، بر روی قیمت 196.875 دلار و سپس سطح بحرانی 176.112 دلار خواهد بود.

نمودار

در مقابل، اگر این دومین کریپتوکارنسی در CoinMarketCap از سطح فعلی بازگردد و بالاتر از قیمت 239.35 دلار شکسته شود، حرکت آن تا سطح 253.55 دلار امکان‌پذیر خواهد بود.

بالاتر از این سطح مقاومت، احتمالاً حرکت رو به رشد این ارز از سر گرفته خواهد شد و سطح بعدی که باید زیر نظر داشت قیمت 288.599 دلار است.

تا زمانی که اتریوم در داخل محدوده‌ی رنج قرار دارد، پیش‌بینی جهت شکست آن دشوار خواهد بود.

بنابراین بهتر است قبل از شروع هرگونه معامله، صبر کنید تا قیمت اتریوم یک حرکت جهت‌دار را آغاز کند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز XRP/US :

در حال حاضر ارز دیجیتال ریپل (XRP) تا خط حمایت از مثلث متقارن کاهش یافته است.

شیب رو به نزول میانگین متحرک نمایی 20 روزه (قیمت 0.195 دلار) و قرار داشتن RSI در منطقه‌ی منفی، نشان می‌دهد خرس‌ها در بازار از برتری برخوردار هستند.

اگر قیمت این آلت‌کوین به زیر مثلث شکسته و بسته شود (طبق چارچوب زمانی UTC)، خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا قیمت آن را به سطح 0.162 دلار و سپس به 0.144 دلار حرکت دهند.

اگر مسیر این چهارمین کریپتوکارنسی در CoinMarketCap از سطوح فعلی تغییر پیدا کند و بالاتر از خط روند نزولی مثلث شکسته شود، این دیدگاه نزولی نامعتبر خواهد شد.

نمودار

بسته شدن قیمت ریپل (طبق چارچوب زمانی UTC) بالاتر از مثلث می‌تواند آن را به سطح 0.214616 دلار و سپس به 0.235688 دلار برساند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز BCH/USD :

ارز دیجیتال بیت‌کوین کش (BCH) در تاریخ 17 ژوئن از میانگین‌های متحرک کاهش یافت.

خرس‌ها در حال حاضر تلاش می‌کنند قیمت این ارز را تا سطح حمایت 217.55 دلار کاهش دهند.

اگر این سطح حمایت شکسته شود، این افت می‌تواند تا قیمت 200 دلار ادامه پیدا کند.

در مقابل، اگر این پنجمین کریپتوکارنسی در CoinMarketCap از سطوح فعلی افزایش یابد، گاوها تلاش خواهند کرد تا آن را به بالاتر از میانگین‌های متحرک بازگردانند.

نمودار

در صورت موفقیت‌شان، امکان حرکت این ارز تا قیمت 255.46 دلار وجود دارد.

اگر جفت ارز BCH / USD از این سطح کاهش یابد، احتمالاً روند خنثی آن برای چند روز دیگر نیز ادامه خواهد یافت.

با این حال، اگر گاوها بتوانند این جفت ارز را به بالاتر از قیمت 255.46 دلار حرکت دهند، احتمالاً بیت‌کوین کش تا سطح 280.47 دلار افزایش خواهد یافت.

این یک سطح مقاومت بحرانی است چراکه بالاتر از آن، این صعود می‌تواند تا قیمت 350 دلار ادامه پیدا کند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز BSV/USD :

در حال حاضر خرس‌ها در تلاش هستند تا ارز دیجیتال بیت‌کوین SV را به زیر محدوده‌ی حمایت 170 تا 165.380 دلار کاهش دهند.

شیب میانگین متحرک نمایی 20 روزه (قیمت 183 دلار) رو به کاهش است و RSI نیز به زیر سطح 40 قرار دارد، که این نشان می‌دهد گاوها در بازار دارای برتری هستند.

اگرچه سقوط تا سطح حمایت یک محدوده‌ی رنج وسیع معمولا سطحی مناسب برای خرید به حساب می‌آید، اما معامله‌گران باید پیش از آغاز هرگونه موقعیت خرید صبر کنند تا قیمت بیت‌کوین SV بازگردد، چراکه در یک مسیر نزولی خطر اینکه سطح حمایت نتواند حفظ شود هم وجود دارد.

نمودار

شکست به زیر این محدوده‌ی حمایت، نشان می‌دهد خرس‌ها بر گاوها غلبه کرده‌اند.

سطح حمایت بعدی در این روند نزولی بر روی قیمت 146.2 دلار خواهد بود و اگر این سطح هم شکسته شود، این افت می‌تواند تا قیمت 120 دلار ادامه پیدا کند.

در مقابل، اگر این ششمین کریپتوکارنسی در CoinMarketCap از سطوح فعلی بازگردد و بالاتر از میانگین‌های متحرک شکسته شود، احتمال صعود آن تا سطح 200 دلار و سپس تا 227 دلار را افزایش خواهد داد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز LTC/USD :

خرس‌ها مجددا در تاریخ 19 ژوئن از میانگین‌های متحرک دفاع کردند.

اگر ارز دیجیتال لایت‌کوین (LTC) به زیر سطح 41.7326 دلار شکسته شود، افت آن تا سطح حمایت 39 دلار امکان‌پذیر است.

این یک سطح بحرانی است که باید مراقب آن باشید چراکه در صورت شکسته شدنش، سطح حمایت بعدی بر روی قیمت 32.50 دلار خواهد بود.

با این حال، اگر این هفتمین کریپتوکارنسی در CoinMarketCap از سطوح فعلی افزایش یابد و بالاتر از میانگین‌های متحرک شکسته شود، گاوها تلاش خواهند کرد تا آن را به سطح مقاومت 51 دلار حرکت دهند.

نمودار

اگر جفت ارز LTC / USD از این سطح کاهش یابد، ممکن است این روند خنثی برای چند روز دیگر نیز ادامه پیدا کند.

اما اگر گاوها بتوانند قیمت این ارز دیجیتال را به بالاتر از سطح 51 دلار سوق دهند، احتمالاً حرکت رو به رشد آن با هدف قیمتی 64 دلار از سر گرفته خواهد شد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز BNB/USD :

ارز دیجیتال بایننس کوین (BNB) مجددا از سطح حمایت محدوده‌ی رنج 15.72 تا 18.1377 دلار کاهش یافت.

تکرار مجدد یک سطح حمایت، می‌تواند آن ارز را تضعیف کند.

شیب رو به کاهش میانگین متحرک نمایی 20 روزه (قیمت 16.70 دلار) و قرار داشتن RSI در منطقهی منفی، نشان می‌دهد خرس‌ها دارای برتری هستند.

اگر این هشتمین کریپتوکارنسی در CoinMarketCap به زیر محدوده‌ی حمایت 15.72 تا 15.40 دلار شکسته شود، احتمال افت آن تا قیمت 13.65 دلار وجود دارد.

نمودار

در مقابل، اگر جفت ارز BNB / USD از سطوح فعلی بازگردد و بالاتر از میانگین‌های متحرک شکسته شود، افزایش آن تا سطح 18.1377 دلار امکان‌پذیر است.

شکست لایت‌کوین بالاتر از این سطح مقاومت، می‌تواند خریدارانی را که جذب کند که می‌توانند قیمت را به سطح 21.50 دلار برسانند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز EOS/USD :

ارز دیجیتال EOS برای بار دیگر درست از زیر میانگین‌های متحرک کاهش پیدا کرد.

شیب میانگین متحرک نمایی 20 روزه (قیمت 2.61 دلار) به تدریج رو به نزول است و RSI نیز در منطقه‌ی منفی قرار دارد، که این نشان می‌دهد خرس‌ها از مزیتی جزئی برخوردار هستند.

خرس‌ها اکنون تلاش خواهند کرد تا این نهمین کریپتوکارنسی در CoinMarketCap را تا سطح حمایت بحرانی 2.3314 دلار کاهش دهند.

نمودار

شکست به زیر این سطح حمایت سیگنالی منفی خواهد بود و می‌تواند منجر به آغاز یک روند نزولی جدید شود.

در مقابل، اگر جفت ارز EOS / USD از سطوح فعلی افزایش یابد و بالاتر از میانگین‌های متحرک شکسته شود، می‌تواند به قیمت 2.8319 دلار برسد.

این سطح طی چند هفته گذشته به عنوان یک سطح مقاومت سخت عمل کرده است.

اگر این جفت ارز مجددا از این سطح مقاومت کاهش یابد، روند خنثی آن احتمالا برای چند روز دیگر نیز ادامه خواهد یافت.

از سوی دیگر، اگر گاوها بتوانند قیمت این کریپتوکارنسی را به بالاتر از سطح 2.8319 دلار برسانند، امکان صعود آن تا قیمت 3.1104 دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز ADA/USD :

در حال حاضر خرس‌ها در تلاش هستند تا صعود ارز دیجیتال کاردانو (ADA) را بر روی قیمت 0.085 دلار متوقف کنند.

با این حال، نکته‌ی مثبت این است که آنها نتوانستند قیمت این ارز را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (قیمت 0.077 دلار) بشکنند، که این میزان تقاضا در سطوح پایین‌تر را نشان می‌دهد.

اگر گاوها بتوانند قیمت این دهمین کریپتوکارنسی در CoinMarketCap را به بالاتر از سطح 0.085 دلار برسانند، این ارز می‌تواند به اوج قیمتی اخیر خود یعنی 0.0901373 دلار برسد.

شکست در بالاتر از این سطح مقاومت، نشانگر از سرگیری روند صعودی آن خواهد بود.

نمودار

اگر جفت ارز ADA / USD به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه حرکت کند و در آن سطح باقی بماند، دیدگاه صعودی ما نامعتبر خواهد شد.

چنین حرکتی می‌تواند این جفت ارز را به سطح 0.069488 دلار برساند و اگر هم این سطح حمایت نتواند مانع ریزش قیمت شود، سطح بعدی که باید زیر نظر داشت، میانگین متحرک ساده 50 روزه (قیمت 0.064 دلار) خواهد بود.

تحلیل تکنیکال جفت ارز CRO/USD :

اکنون ارز دیجیتال کریپتو (CRO) به نزدیکی سطح مقاومت 0.118234 دلار رسیده است.

شیب هر دو میانگین متحرک رو به افزایش است و RSI نیز نزدیک به محدوده‌ی بیش خریداری شده قرار دارد که این نشان می‌دهد گاوها حاکمیت بازار را در اختیار دارند.

اگر گاوها بتوانند قیمت این ارز را به بالاتر از سطح 0.118234 دلار حرکت دهند، احتمالا روند صعودی این آلت‌کوین از سر گرفته خواهد شد.

هدف نخست در این روند، قیمت 0.135202 دلار است و اگر کریپتو بتواند به این سطح مقاومت دست یابد، صعود آن می‌تواند تا سطح 0.15306 دلار ادامه پیدا کند.

نمودار

با این حال، اگر این یازدهمین کریپتوکارنسی در CoinMarketCap از سطح 0.118234 دلار کاهش یابد، می‌تواند برای چند روزی در یک محدوده‌ی رنج باقی بماند.

اولین سیگنال تضعیف این ارز، شکست آن به زیر قیمت 0.101266 دلار خواهد بود.

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
  • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
  • بدون نگرانی از تحریم
  • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
  • ترید ارز دیجیتال با دلار (تتر) و ریال
blankblank
صرافی خارجی MEXCblankblank
ساینا جنانی

ساینا جنانی

کارشناس ارشد مدیریت از دانشگاه شهید‌بهشتی
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب:

مطالب مرتبط

سایر دسته‌های خواندنی