لغو واگذاری هلدینگ خلیج فارس امکان پذیر نیست

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

دبیرکل سابق کانون کارگزاران بورس گفت: لغو واگذاری هلدینگ خلیج فارس از نظر فنی و اجرایی امکان پذیر نیست و کسانی که چنین تصمیمی می‌گیرند از مکانیزم های معاملاتی و رویه‌های بورسی اطلاعی ندارند.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا) و به نقل از ایسنا، حسین خزلی خرازی در خصوص تصمیم شورای رقابت برای لغو واگذاری هلدینگ خلیج فارس گفت:کسانی که چنین تصمیماتی می گیرند از مکانیزمهای معاملاتی و رویه‌های بورسی اطلاعی ندارند. مگر می شود سهامی که ده‌ها هزار نفر در طول یکسال گذشته خریده و فروخته‌اند و صدها هزار بار معامله شده است را باطل کرد؟

وی افزود:سهام هلدینگ خلیج فارس یک سال است که در بورس تهران معامله شده و صدها هزار نفر اقدام به خرید و فروش متعدد این سهم کرده اند. بنابراین چطور می شود معاملات خرد این سهم را باطل کرد؟

این کارگزار با سابقه بورس تهران تصریح کرد: اگرچه امکان ابطال معاملات عمده و بلوک 17 درصدی این شرکت با مصوبه شورای بورس امکان پذیر است اما ابطال پنج درصد واگذار شده به صورت خرد در بورس از نظر فنی و اجرایی امکان پذیر نیست زیرا ده ها هزار نفر سهام این شرکت را خرید و فروش کرده اند.

وی ادامه داد:همانطور که شب گذشته جناب دکتر پورابراهیمی نائب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس و عضو شورای بورس بیان کردند: ابطال معامله عمده یک شرکت با شرایط خاص و تصویب شورای بورس امکان پذیر است، اما امکان ابطال معاملاتی که به صورت خرد در یک بازه زمانی معامله شده است، وجود ندارد.

خزلی خرازی با بیان اینکه چنین مصوبه ای امکان اجرا ندارد، تاکید کرد:این خبر به شدت به نفع سهام هلدینگ خلیج فارس است. زیرا اگر معامله عمده این شرکت نیز ابطال شود، میزان سهام شناور آزاد آن در بورس در همین مقدار پنج درصد باقی می ماند و بازار از عدم عرضه خرد این شرکت در آینده مطلع شده و کم بودن سهام شناور آزاد این سهم باعث بالا رفتن قیمت سهم می‌شود.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: هلدینگ خلیج فارس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب