تاثیر تحریم‌ها بر صنعت خودرو تنها ۳۰درصد بود / لغو تحریم فرصتی برای ورود به زنجیره خودروسازی دنیا

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

 هاشم یکه زارع در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه تحریم‌های بین المللی موانع و پیامدهایی را برای صنعت خودرو به وجود آورده بود، اظهار داشت: به عنوان نمونه تأمین قطعات یکی از این مشکلات است که این شرکت به عنوان یک خودروساز داخلی توانست خود را با این مشکل تطبیق داده و قطعات مورد نیاز خود را تامین کند.

مدیرعامل تاپیکو خودرو” href=”https://www.bourseiness.com/mofidforums/topic/car” target=”_blank”>ایران خودرو با اشاره به اینکه با تکیه و تمرکز بر داخلی سازی قطعات این مشکل تا حدی مرتفع شد، افزود: یکی از راه کارهایی که این گروه صنعتی به واسطه آن توانست تولید خود را افزایش دهد، داخلی سازی قطعات است.

وی با بیان اینکه باید تعامل مناسبی با خودروسازان مطرح دنیا داشته باشیم، تصریح کرد: لازم است در زنجیره جهانی خودروسازی جهان قرار گیریم اما دقت کنیم این بار، کاستی های گذشته تکرار نشود.

یکه زارع تدوین برنامه استراتژیک را از ضرورت های صنعت خودرو عنوان کرد و گفت: اگر وظایف خودروسازان و سازمان های مرتبط در خارج از خودروسازی به درستی تعریف شود، موضوعاتی مانند تحریم تنها 30 درصد برای صنعت خودرو مشکل ایجاد می‌کند.

وی با تاکید بر طراحی محصولات داخلی، اظهار کرد: در صورت رفع تحریم صنایع خودروسازی با حضور مجدد شرکای خارجی، باید با برنامه ریزی مناسب، طراحی محصولات داخلی را به طور جدی پیگیری کنیم.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ادامه داد: خوب است که ما شریک خارجی داشته باشیم، ولی این شراکت باید بر توانایی های داخلی مبتنی باشد تا اگر روزی شریک خارجی ما را تنها گذاشت به اندازه کافی قدرت داشته باشیم.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب