گزارش لحظه‌ای بازار بورس – آرشیو سه‌شنبه 5 آذرماه

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
بورس تهران

شاخص کل بورس با افزایش 362 واحدی به 81549 واحد رسید. نماد معاملاتی اخابر با 116 واحد و کگل با 106 واحد بیشترین تاثیر مثبت و نماد معاملاتی فخوز با 64 واحد و شپدیس با 57 واحد، بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند. ارزش کل معاملات بورس با کاهش نسبت به روز معاملاتی قبل، به 606 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات شنفت با 55.1 میلیارد تومان و خبهمن با 30.2 میلیارد تومان تعلق داشت. شاخص کل فرابورس هم افت 14 واحدی را تجربه کرد و به 861 واحد رسید. ارزش کل معاملات این بازار هم نسبت به روز قبل کاهش قابل ملاحظه داشت و به 81.3 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات جم با 10.4 میلیارد تومان و زاگرس با 5.8 میلیارد اختصاص داشت.
—– 12:47 ب.ظ
در گروه خودرویی نیز معاملات در اکثر نمادها در سقف قیمت انجام میشد.
—– 12:42 ب.ظ
تعمیرات اساسی یا به اصطلاح اورهال مهمترین واحد بنزین سازی شرکت پالایش نفت اصفهان که طبق برنامه ریزی ها مقرر بود 29 روزه انجام شود، امروز و پس از گذشت 27 روز با موفقیت پایان یافت.
—– 12:41 ب.ظ
در گروه حمل و نقل معاملات در حداکثر قیمت انجام شد و فقط در نماد حرهشا صف فروش تشکیل شده بود.
—– 12:40 ب.ظ
در فلزات اساسی، ذوب و فولاد در منفی2 معامله شدند و در فخوز صف فروش کم حجم تشکیل شده بود.
—– 12:39 ب.ظ
فارس در منفی2 و تاپیکو مثبت و متعادل بود و صف خرید پارسان تا پایان ساعت معاملات باقی ماند.
—– 12:38 ب.ظ
در سنگ آهنی‌ها معاملات مثبتی را شاهد بودیم و هر سه نماد کچاد ، کگل و ومعادن با صف خرید و حجم معامله نسبتا بالا بسته شدند.
—– 12:37 ب.ظ
در پتروشیمی‌ها معاملات در قیمت‌های منفی انجام شد و در شپدیس و کرماشا و خراسان صف فروش کم حجم تشکیل شده بود.
—– 12:36 ب.ظ
در بانکی‌ها فشار عرضه‌ها ادامه داشت و وبصادر با صف فروش بسته شد در حالی که خریداران در وانصار و وتجارت همه عرضه‌ها را بلعیدند و این دو نماد با صف خرید بسته شدند.
—– 12:35 ب.ظ
در ساختمانی‌ها ، ثشرق و وساخت در منفی کامل بسته شدند و نماد “کرمان” از صف خرید به منفی1 رسیده بود.
—– 12:33 ب.ظ
شبندر در منفی1 شراز در منفی4 شپنا در منفی2 و شبریز مثبت و متعادل بسته شد. در شتران نیز فشار عرضه‌ها قیمت آخرین معاملات را به زیر 90 هزار تومان کشاند.
—– 12:32 ب.ظ
معاون عملیات و نظارت بورس کالای ایران از پذیرش یک شرکت جدید در تالار فرآورده های نفت و پتروشیمی بورس کالای ایران خبر داد. به گزارش بورس نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت بورس کالای ایران، «مهرزاد نامداری» گفت: شرکت قیر مهر پارسیان که از واحدهای تولیدکننده قیر و عایق های رطوبتی به شمار می رود، درخواست پذیرش قیر تولیدی خود را در مهر ماه به بورس ارائه داد و در نود و دومین جلسه کمیته عرضه در آبان ماه، قیر این شرکت به عنوان کالای مشابه مورد پذیرش قرار گرفت.
—– 12:30 ب.ظ
امروز معدنی‌ها ، اخابر و پارسان باعث رشد شاخص شدند.
—– 12:12 ب.ظ
مدیر عامل شرکت هلدینگ سیمان غدیر از رشد منفی ۶ درصدی مصرف سیمان در کشور خبر داد و گفت: یکی از عوامل اصلی رشد منفی مصرف سیمان در کشور توقف پروژه های عمرانی و مسکن مهر است که دولت باید تدبیری را برای آنها انجام دهد.
—– 12:10 ب.ظ
خشرق با افزایش قیمت بیش از 25 درصدی بازگشایی شده و صف فروش کوچکی تشکیل داده است.
—– 12:04 ب.ظ
شتران در محدوده حمایتی خود قرار دارد و در صورتی که زیر 87000 تومان تثبیت شد توصیه به فروش می‌شود.
—– 12:02 ب.ظ
به دنبال توافقات هسته ای ژنو، رئیس کل بیمه مرکزی از لغو تحریم های اتحادیه اروپا و آمریکا در ارتباط با ارائه کلیه پوشش های بیمه ای مربوط به نفت خام و فرآورده های آن خبر داد. به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از اداره کل روابط عمومی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، محمد ابراهیم امین با اعلام این خبر گفت: بیمه مرکزی ضمن استقبال از رفع بخشی از تحریم های بیمه ای، به شرکت های کشتیرانی و مالکان شناورهای ایرانی توصیه می کند با توجه به ظرفیت مناسبت صنعت بیمه کشور برای ارائه پوشش های مسئولیت و حمل و نقل نفت و پتروشیمی، اخذ پوشش های بیمه از بازار داخلی بیمه کشور را ادامه دهند تا ظرفیت و پتانسیل های صنعت بیمه ایران که در پی این تحریم ها ایجاد شده بود، از بین نرود.
—– 11:59 ق.ظ
خبرگزاری تسنیم:مشاور وزیر راه در امور معماری و شهرسازی از طرح تسهیلات مسکن نامحدود در مسکن حمایتی حتی تا سقف ۳۰۰میلیون تومان خبر داد وگفت:زمین رایگان ۹۹ساله در مسکن اجتماعی منتفی است و دوره پرداخت ۲برابر تسهیلات در صندوق پس انداز از ۶ماه کمتر می شود.
—– 11:59 ق.ظ
وزیر امور خارجه کشورمان گفت: در اوایل یا اواسط دی‌ماه وارد مرحله بعدی مذاکرات خواهیم شد. شش ماه برای مذاکره فرصت داریم که البته قرار است ظرف یک سال به مرحله نهایی برسیم.
—– 11:57 ق.ظ
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: ارتقا کمی و کیفی ناوگان هوایی کشور عمده ترین تاثیر مثبت توافقنامه ۱+۵ و رفع تحریم ها از صنعت حمل و نقل هوایی کشور به شمار می رود.
—– 11:42 ق.ظ
به دنبال توافق هسته ای ایران ارزش سهام شرکت های اروپایی به سمت ثبت بالاترین سطح ۵ سال اخیر حرکت کرد و شاخص دکس بورس آلمان رکورد جدیدی را به ثبت رساند.
—– 11:41 ق.ظ
قیمت جهانی طلا در معاملات روز سه شنبه با رشد ۱۳ دلاری به ۱۲۵۳ دلار در هر اونس رسید و قیمت نفت پس از کاهش ۲.۵ دلاری در پی توافق هسته ای ایران، روند صعودی خود را از سر گرفت و به ۱۱۰.۸۸ دلار در هر بشکه رسید.
—– 11:41 ق.ظ
شبندر منفی شده و فشار عرضه‌ها در سایر نمادهای پالایشی افزایش یافته است.
—– 11:38 ق.ظ
گروه خودرویی به دلیل خروج از لیست تحریم‌ها، ورود مجدد خودروسازان خارجی به بازار کشور و افزایش تیراژی که برای سال 93 روی خواهد داد و انتظار خروج این شرکت‌ها از زیان‌دهی و شناسایی سود ، وضعیت خوبی دارند. وعده افزایش تولید خودرو توسط برخی مدیران خودرویی نیز داده شده است.
—– 11:35 ق.ظ
بانکی‌ها با عرضه‌های سنگین همراه شدند به طوری که علاوه بر عرضه سنگین خصوصی‌سازی، سایر سهامداران نیز فروشنده بودند و این امر دلیل منفی شدن سهم است و انتظار می‌رود روند سهام این گروه طی روزهای آینده برگشت داده شود.
—– 11:32 ق.ظ
گروه خودرو مثبت معامله می‌شود و اکثرا دارای صف خرید هستند. امروز نیز شاهد معاملات پرحجم در خبهمن هستیم و در ایران خودرو با حجم معامله 11 میلیونی صف خرید 27 میلیونی مشاهده می شود.
—– 11:27 ق.ظ
در وساخت صف فروش تشکیل شده و ثشرق در منفی3 معامله می‌شود.
—– 11:26 ق.ظ
معاون مالی شرکت بیمه البرز در گفتگو با بورس نیوز در خصوص توافق ایران با گروه 1+5 و تأثیر آن بر شرکت های فعال در صنعت بیمه اظهار کرد: حذف تحریم های اعمال شده بر صنعت بیمه و افزایش تعاملات با کشورهای خارجی به طور مستقیم بر تسهیل عملیات نقل و انتقال پول توسط شرکت های بیمه ای تأثیرگذار خواهد بود که در همین راستا صدور بیمه نامه های درمانی و حمل و نقل در عرصه بین المللی نیز تسهیل شده و این امر بر سودآوری شرکت های مربوطه تأثیر بسزایی خواهد داشت.
—– 11:18 ق.ظ
خروج صنعت بیمه از لیست تحریم ها با تأثیرگذاری بر روند عملیاتی صدور بیمه های درمانی و حمل و نقل می تواند موجبات تسهیل دریافت ها و پرداخت های بین المللی شرکت های بیمه ای را فراهم کند.
—– 11:18 ق.ظ
گمانه زنی پیرامون افزایش نرخ فروش سنگ آهن به شرکت های فولادی از 40 درصد به 70 درصد قیمت های جهانی امروز سهام گروه سنگ آهنی را با افزایش اقبال سرمایه گذاران رو به رو کرده و طبق اخبار رسیده به نظر می رسد طی مذاکرات صورت گرفته در ایمیدرو با مشورت مدیران شرکت های فولادی و سنگ آهنی این امر در حال بررسی است. به گزارش بورس نیوز، آخرین خبرها حکایت از آن دارد که گمانه زنی ها از افزایش نرخ فروش محصولات این گروه در حالی مورد بررسی است که توافقات نهایی برای این امر میان فولادی ها و سنگ آهنی ها تا این لحظه انجام نشده و رایزنی ها ادامه دارد . شایان ذکر است که با توجه به رویه دولت جدید در خصوص واسپاری اقتصاد به بازار آزاد این امر دور از ذهن به نظر نمی رسد و باید منتظر فرمول جدید نرخ محاسبه سنگ آهن باشیم .
—– 11:16 ق.ظ
یک اقتصاددان با بیان این‌که نباید لغو تحریم‌ها ما را از اصلاحات اقتصادی غافل کند، گفت: طرح اصلاح اقتصاد ایران باید در هر حالتی ادامه یابد تا در آینده نزدیک وابستگی به نفت از بین برود. علی اکبر نیکواقبال در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به لغو برخی از تحریم‌های تجاری ایران اظهار کرد: هر چند این تحریم‌ها به صورت محدود رفع خواهند شد اما تا همین حد نیز باعث بازگشت طراوت به اقتصاد می‌شود که این امر به شدت مثبت است.
—– 11:13 ق.ظ
بازار در حال حاضر به دنبال دلیل طولانی شدن توقف نماد مپنا میباشد. این در حالیست که نمادهای مرتبط با صنعت برق و نیروگاه از شرایط مناسبی برخوردار میباشند، بررسی شاخص و نحوه معاملات گروه دستگاه‌ها و ماشین‌آلات برقی نشان از ادامه رشد دارد. در این گروه توجه به ایران ترانسو به دلیل افزایش سودآوری زیرمجموعه‌هایش از جمله ترانسفو ری اقبال مناسبی را به همراه داشته، در نماد جوشکاب یزد نیز شایعاتی از افزایش سرمایه 900 درصدی شنیده می‌شود. در این گروه نمادهایی چون کابل البرز و نیروترانس نیز از کاهش تحریم‌ها و کاهش هزینه‌ها منتفع خواهند شد.
—– 11:10 ق.ظ
شاوان بازگشایی شده و صف فروش تشکیل داده است.
—– 11:06 ق.ظ
شاوان بازگشایی می‌شود.
—– 10:35 ق.ظ
در گروه لیزینگ برای ولساپا صف خرید تشکیل شده و ولیز و ولغدر منفی معامله می‌شوند.
—– 10:32 ق.ظ
آزادسازی صادرات پتروشیمی ایران و خروج این صنعت از لیست تحریم ها نه تنها روند عملیاتی و سودآوری شرکت های فعال در این صنعت را در بلندمدت تحت تأثیر قرار می دهد بلکه آثار آن در کوتاه مدت نیز قابل مشاهده خواهد بود.
—– 10:31 ق.ظ
فارس از منفی به مثبت رسید.
—– 10:23 ق.ظ
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به اثرات توافقات ژنو بر صنعت خودروسازی کشور، گفت: رفع تحریم صنایع خودروسازی کشور به طور قطع بر ایجاد تنوع محصولات تاثیر خواهد گذاشت.
—– 10:19 ق.ظ
وزیر انرژی ترکیه گفت اگر تحریم های غرب علیه جمهوری اسلامی ایران کاهش یابد، ترکیه ممکن است واردات نفت خود از این کشور را تا ۳۳ درصد افزایش دهد.
—– 10:14 ق.ظ
تا این لحظه کگل ، پارسان ، اخابر و کچاد بیشترین تاثیر مثبت را روی شاخص گذاشته اند.
—– 10:06 ق.ظ
سازمان خصوصی‌سازی در اطلاعیه‌ای در راستای انتشار مصوبه شورای رقابت مبنی بر فسخ معامله هلدینگ خلیج فارس آن را صحیح و قانونی دانسته و اعلام کرد که اقدامات حقوقی لازم برای تائید صحت معاملات انجام شده با استفاده از ظرفیت‌های قانون مورد اشاره (هیات تجدید نظر شورای رقابت) توسط این سازمان انجام خواهد شد.
—– 10:03 ق.ظ
رییس مجمع صنوف تولیدی و خدماتی تهران با توجه به روند فعلی بازار پیش‌بینی کرد که قیمت در بازار به ثبات برسد و در مرحله‌ی بعد کاهش یابد. علی فاضلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: با رفع برخی تحریم‌ها تنها بازار ارز، طلا و سکه واکنش از خود نشان داده است و دیگر بازارها از خود واکنشی نشان نداده است. وی با اشاره به وجود انواع کالا در کشور گفت: باید با توجه به شرایط پیش آمده سیاست جامع و کامل در بحث واردات و تولید داخلی که پشتوانه‌ی صادرات است، اتخاذ شود.
—– 10:02 ق.ظ
مطابق شایعات و شنیده‌ها ، “ثعمرا” یک افزایش سرمایه 100 درصدی در پیش دارد که 50 درصد آن از سود انباشته و 50 درصد باقیمانده از محل آورده نقدی و مطالبات حال شده میباشد. “ثشاهد” نیز افزایش سرمایه 50 درصدی را از محل سود انباشته در دستور کار خود دارد.
—– 9:54 ق.ظ
در پایان معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت های ایران ارقام جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه به منظور تصویب صورتهای مالی و درخشان تهران جهت برگزاری مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده به منظور انتخاب اعضای هیات مدیره، متوقف خواهند شد.
—– 9:50 ق.ظ
در ساختمانی‌ها ثشرق در مثبت1 معامله می‌شود و وساخت منفی و متعادل است.
—– 9:47 ق.ظ
کگل ، ومعادن و کچاد هرسه دارای صف خرید هستند.
—– 9:46 ق.ظ
در گروه فلزات اساسی نگرانی کوتاه مدت از اثرات نرخ ارز و احتمال افت نرخ محصولات وجود دارد اما در میان مدت و بلندمدت، کاهش تحریم‌ها این گروه را مورد توجه قرار می‌دهد. نمادهایی چون فملی ، فولاژ ، فولاد خوزستان و ذوب آهن اصفهان با توجه به طرح‌های توسعه‌ای که دارند، مطمئنا شاهد رونق و افزایش سودآوری آنها خواهیم بود. در این گروه بحث آزادسازی نرخ سنگ‌آهن هم مطرح است که عامل کاهنده‌ای برای سود فخوز و فولاد میباشد. دلیل منفی بودن فخوز نیز با توجه به افزایش سرمایه‌ای که از سود انباشته در پیش دارد همین است.
—– 9:44 ق.ظ
در وتجارت صف خرید تشکیل شده و بانک ملت از منفی به مثبت رسیده است.
—– 9:40 ق.ظ
نماد معاملاتی شرکت الکتریک خودرو شرق با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 1392/12/29،( بدون محدودیت نوسان قیمت ) با استفاده از مکانیزم حراج تک قیمتی آماده انجام معامله می باشد .
—– 9:38 ق.ظ
فضار عرضه‌ها در پالایشی‌ها کاهش یافته و در حال مثبت شدن میباشند. شبندر به مثبت3 رسید.
—– 9:38 ق.ظ
شپدیس منفی2 معامله می‌شود. اکثر پتروشیمی‌ها منفی معامله می‌شوند.
—– 9:36 ق.ظ
صف خرید حکشتی عرضه شد.
—– 9:31 ق.ظ
آخرین اخبار از شرکت حفاری شمال حاکی از آن است که “حفاری” در مراحل نهایی انعقاد تعدادی قرارداد جدید است و همچنین طرح خریداری چند دکل جدید حفاری نیز در دستور کار این شرکت قرار دارد.
—– 9:28 ق.ظ
در اخابر که منفی و متعادل بود صف خرید تشکیل شد. همراه نیز در حال مثبت شدن است.
—– 9:24 ق.ظ
در پارسان بیش از 14 میلیون سهم معامله شده و دارای 11 میلیون صف خرید است.
—– 9:23 ق.ظ
کچاد ، کگل و ومعادن با اقبال اهالی بازار روبرو شده اند. در کچاد حدود 3 میلیون صف خرید چیده شده و کمتر از 1 میلیون سهم معامله شده است.
—– 9:23 ق.ظ
رییس خانه صنعت و معدن استان مرکزی گفت: اگر تولید کافی و با کیفیت داشته باشیم، اما نتوانیم از روابط سیاسی خوبی با سایر کشورهای مقصد برخوردار باشیم، طبیعتا در بخش صادرات مشکل خواهیم داشت. منوچهر توسطی پیرامون بهبود فضای کسب و کار، اظهار داشت: بسیاری از مشکلاتی که امروز دولت و مردم کشورمان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند با بهبود فضای کسب و کار به خودی خود برطرف می‌شود.
—– 9:20 ق.ظ
رییس اتحادیه تاسیسات مکانیکی ساختمان با اشاره به تامین قطعات مورد نیاز در تاسیسات معمولی خانه از طریق تولید داخلی گفت: با رفع تحریم‌ها حجم فروش و صادرات خدمات به بازار‌های هدف افزایش خواهد یافت. بیژن عطارود در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: بیش از 99 درصد تاسیسات معمولی خانه تولید داخلی است و مواد اولیه‌ نیز در داخل کشور وجود دارد.
—– 9:20 ق.ظ
به اطلاع می رساند نماد معاملاتی شرکت سیمان قاین با توجه به عدم کشف قیمت در روز معاملاتی قبل ( بدون محدودیت نوسان قیمت ) آماده انجام معامله می باشد.مدیریت بازار
—– 9:19 ق.ظ
اخابر منفی و متعادل است.
—– 9:18 ق.ظ
شبندر مثبت و متعادل است و شبریز در مثبت3 معامله می‌شود. سایر پالایشی‌ها منفی هستند.
—– 9:17 ق.ظ
عملکرد “ومعادن” در دوره 6 ماهه با پوشش 16 درصدی سود حاصل از سرمایه گذاری، 34 درصدی سود حاصل از فروش سرمایه گذاری، 17 درصدی جمع درآمدها و سود عملیاتی و همچنین 15 درصدی سود خالص هر سهم بوده است. شایان ذکر است این شرکت عایدی خالص هر سهم تلفیقی را مبلغ 1436 ریال اعلام کرده که در مقایسه با گزارش قبلی (مبلغ 1200 ریال) افزایش نزدیک به 20 درصدی داشته است.
—– 9:14 ق.ظ
ومعادن” درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 29 اسفند 92 براساس عملکرد واقعی دوره 6 ماهه را منتشر کرده است. این شرکت سرمایه گذاری برای هر سهم مبلغ 1215 ریال سود خالص پیش بینی کرده که در مقایسه با اطلاعیه قبلی (مبلغ 1084 ریال) 12 درصد افزایش داشته که علت عمده این تغییر، افزایش بیش از 150 درصدی سود حاصل از فروش سرمایه گذاری ها بوده است.
—– 9:12 ق.ظ
پس از تأسیس صندوق سرمایه گذاری مشترک یکم سامان با بازده بیش از 160 درصد، کارگزاری بانک سامان و بیمه سامان به صورت مشترک اقدام به تأسیس صندوق سرمایه گذاری جدیدی به نام صندوق سرمایه گذاری رشد سامان نموده اند.
—– 9:11 ق.ظ
وبصادر و وبملت در منفی3 معامله می‌شوند.
—– 9:11 ق.ظ
مدیر مالی شرکت سیمان ارومیه عنوان کرد: روند تولید و فروش محصولات طی دوره عملکرد شش ماهه نخست سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 92 را متناسب با برآوردها و پیش بینی های انجام شده برای دوره مذکور ارزیابی کرد و اظهار داشت: این شرکت به طور معمول بودجه سال مالی خود را با نگرشی محتاطانه تعیین می کند و تا پایان سال مالی نیز به برنامه های برآوردی خود دست خواهد یافت، با این تفاوت که روند تولید و فروش محصولات با نوسان مثبت حدود 15 درصدی همراه خواهد شد.
—– 9:05 ق.ظ
تعیین نرخی جدید برای سود اوراق مشارکت و سپرده های بانکی این روزها توسط بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران مورد توجه قرار گرفته و در این میان هر یک عدد خاصی را برای آن مناسب می دانند. به گزارش بورس نیوز، نرخ سود 35 درصدی برای اوراق مشارکت همزمان با ثابت ماندن نرخ سود سپرده های بانکی نظر شاهین شایان آرانی، مدیر عامل بنیاد برکت است که طی روزهای گذشته مطرح شده تا با استفاده از این ابزار معضل تورم حاکم بر اقتصاد کشور از طریق جمع آوری نقدینگی موجود در دست مردم کنترل شود.
—– 8:54 ق.ظ
نماینده مردم هشترود در مجلس گفت: لازم است بعد از توافقات مثبت صورت گرفته در حوزه هسته‌یی و به جهت کاهش فشار و لغو برخی تحریمات شرایط برای فعالان اقتصادی فراهم شود. غلامحسین شیری خاطرنشان کرد: بیشترین افزایش قیمت ها در چند سال اخیر ناشی از افزایش قیمت دلار بوده است و ثبات دلار در بازار می تواند شرایط را برای شیب نزولی قیمت ها فراهم آورد و با توجه به این که طبق توافقات هسته‌یی دارایی‌های جمهوری اسلامی ایران آزاد خواهد شد، می توان امیدوار بود که ثبات به بازار ارز بازگردد.
—– 8:53 ق.ظ
معاون وزیر راه و شهرسازی از رونق اقتصادی بخش مسکن از اوایل سال آینده خبر داد. سید محمد پژمان – رییس سازمان ملی زمین و مسکن – در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خراسان ، گفت: حضور سازندگان و سرمایه‌گذاران در بخش مسکن نشان دهنده اهمیت و افزایش فعالیت، سرمایه‌گذاری و بالا رفتن کیفیت در زمینه ساخت و ساز است.
—– 8:52 ق.ظ
پیش‌بینی میشود امروز بازار مثبت ولی منطقی‌تر و دور از هیجانات دیروز باشد
—– 8:51 ق.ظ
در حکشتی صف خرید بیش از 9 میلیونی تشکیل شده است.
—– 8:50 ق.ظ
در بانکی‌ها برای وبصادر در حداقل قیمت سفارشات خرید و فروش را ثبت کرده‌اند. بخش تقاضا سنگین‌تر است.
—– 8:49 ق.ظ
پیش از شروع بازار برای شبندر در حداکثر قیمت سفارشات خرید و فروش چیده شده ولی صف عرضه‌ها در حال افزایش است.
—– 8:48 ق.ظ
به نام خدا ، امروز سه شنبه 5 آذرماه با گزارش لحظه‌ای بورس تهران در خدمت شما هستیم.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: اخبار لحظه ای و فوری بورس تهران, مهمترین خبرهای بازار بورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب