آخرین وضعیت سودآوری “شپاس”

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

میانگین بازدهی شرکت نفت پارسارگاد از ابتدای سال جاری تاکنون در حالی اندکی بیش از 20 درصد است که میانگین بازدهی صنعت فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای طی مدت مشابه قریب به 236 درصد می باشد.

به گزارش بورسینس ، رییس حسابداری مالی شرکت نفت پاسارگاد در گفتگو با بورس نیوز در خصوص توافقنامه 1+5 و تأثیر آن بر سودآوری “شپاس عنوان کرد: حذف تحریم ها در حالی موجب تقویت مالی طرف مشتری “شپاس” می شود که این امر می تواند به طور غیر مستقیم سودآوری شرکت را تحت تأثیر قرار دهد.

خردمند در توضیح مطلب ذکر شده افزود: در حالی بخش عمده ای از محصولات تولیدی “شپاس توسط وزارت راه و شهرسازی و شهرداری ها در جهت احداث پروژه های عمرانی مورد استفاده قرار می گیرد که حذف تحریم ها به طور مستقیم بهبود وضعیت نقدینگی سازمان های ذکر شده و توسعه پروژه های عمرانی و در نتیجه افزایش تقاضا برای محصولات شرکت را در پی خواهد داشت.

وی در رابطه با پیش بینی 53 درصدی فروش صادراتی شرکت نفت پاسارگاد برای سال مالی جاری عنوان کرد: در حالی بخشی از فروش های شرکت خارجی است که میزان صادرات در نیمه دوم سال نسبت به نیمه اول سال بهبود یافته است و از جمله عوامل تأثیرگذار بر بهبود این روند تغییر فرمول نرخ فروش محصولات صادراتی است.

خردمند در خصوص نوسانات ارزی و تأثیر آن بر سودآوری “شپاس اظهار کرد: قیمت گذاری محصولات شرکت نفت پاسارگاد جهت فروش در خارج از کشور بر مبنای فرمول 25 درصد بالای بهای تمام شده تعیین و به ریال دریافت می گردد که در همین راستا نوسانات ارزی تأثیری بر درآمدهای صادراتی شرکت ندارد.

وی در رابطه با چشم انداز شرکت نفت پاسارگاد گفت:شپاس از توانایی کامل جهت تحقق پیش بینی خود برخوردار است و در صورتی که شرایط غیر قابل اجتنابی رخ ندهد امکان افزایش سودآوری از محل افزایش توانمندی مالی مشتریان نیز وجود دارد این در شرایطی است که شرکت نفت پاسارگاد هیچگونه مشکلی در روند تولید خود ندارد.

در بخش دیگری از این مصاحبه توسلی رییس برنامه ریزی بخش بازرگانی شرکت نفت پاسارگاد کاهش حدود 45 درصدی مقدار فروش محصولات در گزارش حسابرسی نشده شش ماهه سال مالی جاری نسبت به شش ماهه سال مالی گذشته را عمدتاً ناشی از کمبود تقاضا دانست و گفت: به نظر می رسد که دو برابر شدن نرخ فروش محصول قیر نسبت به سال گذشته تقاضا را تحت تأثیر قرار داده که این امر کاهش میزان فروش های داخلی و صادراتی محصولات را سبب شده است.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: بازدهی شرکت نفت پارسارگاد, شپاس, وضعیت سود آوری شپاس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب