تحقق 75 درصدی پیش بینی های “فسپا” طی 6 ماه

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

شرکت گروه صنعتی سپاهان در دوره 6 ماهه منتهی به 31 شهریور ماه 92 مبلغ 1070 ریال سود برای هر سهم کنار گذاشت و معادل 75 درصد از پیش بینی هایش را پوشش داد.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، شرکت گروه صنعتی سپاهان پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 92 را در بهمن و اسفند ماه 91مبلغ 933 ریال، در تیر ماه 92 مبلغ 1058 ریال و در آبان ماه 92 مبلغ 1497 ریال اعلام کرده بود که این رقم در 6 ماهه نخست سال مالی جاری با اختصاص 1070 ریال سود به ازای هر سهم به 75 درصد از پیش بینی هایش رسید.

لازم به ذکر است از مجموع درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری‌های شرکت ، مبلغ 7 میلیارد ریال سود سرمایه‌گذاری در شرکت‌های ساخته های فلزی اصفهان و نورد و لوله پروفیل سپاهان می باشد که در بخش خالص سایر درآمدها (هزینه ها)‌ی عملیاتی به ثبت رسیده و مبلغ 93 میلیارد و 828 میلیون ریال در سرفصل درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها منظور شده است که شامل 61 میلیارد و 415 میلیون ریال ( معادل 204 ریال به ازای هر سهم) سود حاصل از فروش بخشی از سهام بانک کارآفرین است.

فسپا پیش بینی سود هر سهم سال مالی 91 شرکت اصلی را با سرمایه 200 میلیارد ریال مبلغ 815 ریال و با سرمایه 300 میلیارد ریال مبلغ 544 ریال و در آخرین پیش بینی مبلغ 1053 ریال اعلام کرده بود که مطابق صورتهای مالی حسابرسی نشده مبلغ 1308 ریال، صورتهای مالی حسابرسی نشده ارسالی در تیر ماه 92 مبلغ 1306 ریال و بر اساس صورتهای مالی حسابرسی شده مبلغ 1308 ریال به ازای هر سهم محقق شده است.

همچنین این شرکت سود هر سهم تلفیقی سال مالی 91 را با سرمایه 300 میلیارد ریال، بر اساس صورتهای مالی حسابرسی نشده مبلغ 1344 ریال و بر اساس صورتهای مالی حسابرسی شده ( پس از کسر سهم اقلیت) مبلغ 1300 ریال اعلام کرده است.

گفتی است بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده مورخ 10 اردیبهشت ماه 91 سرمایه شرکت از مبلغ 200 میلیارد ریال به‌مبلغ 300 میلیارد ریال (از محل سود انباشته مبلغ 100 میلیارد ریال) افزایش یافت و این افزایش سرمایه در تاریخ سوم خرداد ماه 91 در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسید.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: فسپا

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب