نگاهی به گزارش 6 ماهه “پسهند”

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

شرکت صنایع لاستیکی سهند طی نیمه نخست سال مالی جاری با اختصاص 706 ریال سود به ازای هر سهم معادل 23 درصد از پیش بینی هایش را پوشش داد.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)،شرکت صنایع لاستیکی سهند یش‌بینی سود هر سهم سال مالی 92 را با سرمایه 140 میلیارد ریال در بهمن ماه 91 به مبلغ 2333 ریال و در پایان بهمن ماه به صورت حسابرسی شده، به مبلغ 2344 ریال و در خرداد و تیر ماه 92 مبلغ 2855 ریال و در آبان و آذر ماه سال جاری به مبلغ 3051 ریال اعلام کرده است و طی دوره 6 ماهه نخست سال با اختصاص 706 ریال سود به ازای هر سهم معادل 23 درصد از پیش بینی هایش را پوشش داد.

شایان ذکر است این شرکت دلایل تعدیل اخیر را شامل، وجود ثبات در بازار عرضه مواد اولیه پتروشیمی از طریق بورس کالای ایران و کاهش نرخ محصولات پتروشیمی و عدم استفاده شرکت از بازارهای آزاد برای تامین مواد اولیه و همچنین خرید مواد اولیه خارجی با نرخ میانگینی از ارز مبادله ای و آزاد شرکت با انحراف مساعد نرخ مواد اولیه و در نتیجه کاهش بهای تمام شده مواجه دانست.

این گزارش می افزاید از دلایل عمده کاهش مقداری تولید می توان به انتقال ماشین آلات به محل جدید کارخانه واقع در شهرک صنعتی اشتهارد اشاره کرد.

این شرکت تاکنون پیش ‌بینی سود تلفیقی هر سهم را برای سال مالی 92 اعلام نکرده است.

بر اساس این گزارش هیئت‌مدیره این شرکت در نظر دارد 50 درصد سود خالص سال مالی 92 را جهت تقسیم بین سهامداران، به مجمع عمومی عادی سالیانه پیشنهاد کند.

لازم به ذکر است، مبلغ 270 میلیارد و 998 میلیون ریال درآمد متفرقه (1936 ریال به ازای هر سهم) در سال مالی 92 مربوط به سود حاصل از فروش زمین کارخانه شرکت می باشد که با توجه به عدم انتقال قانونی اسناد مالکیت و تحویل ملک به خریدار تا پایان سال 91، شرایط شناسایی درآمد محقق نشده. لذا مطابق استانداردهای حسابداری شرکت مجاز به شناسایی سود معامله مذکور در دفاتر خود برای سال 91 نبود و درآمد فروش زمین در سال مالی 91شناسایی نشد و این درآمد در سال مالی 92 (در صورت تحقق شرایط شناسایی درآمد) شناسایی خواهد شد.

پسهند پیش‌بینی سود هر سهم شرکت اصلی برای سال مالی 91 را با سرمایه 140 میلیارد ریال در بهمن و اسفند ماه 90 به صورت حسابرسی شده، مبلغ 200 ریال و در بهمن ماه 91 به مبلغ 434 ریال اعلام کرده بود که بر اساس صورتهای مالی حسابرسی نشده و صورتهای مالی حسابرسی شده سود هر سهم سال مالی 91 به مبلغ 508 ریال محقق شده است.

گفتنی است این شرکت پیش بینی سود تلفیقی هر سهم را برای سال مالی 91 اعلام نکرده بود و بر اساس صورتهای مالی تلفیقی سال 91 (حسابرسی شده) سود تلفیقی هر سهم به مبلغ 389 ریال تحقق یافته است.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: پسهند

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب