بورس در آخرین روز هفته رویایی

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

براساس گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز، اغلب فعالان اقتصادی و اهالی بازار سرمایه پس از سخنان شب گذشته رییس جمهوری انتظار رویارویی با بازار سرمایه ای پررونق و همراه با شادابی را داشتند چراکه مهمترین موضوع مورد تأکید رییس جمهور در گزارش صد روزه خود به مردم همان حلقه گمشده بورس در سال های اخیر بود یعنی بازگرداندن ثبات و آرامش به تمامی عرصه ها خصوصاً اقتصاد کشور.

براین اساس طی معاملات روز جاری در گروه پتروشیمی بورس شاهد روندی نزولی اما همراه با حجم معاملات قابل توجه را نظاره گر بودیم بطوریکه در روز صعود شاخص بیشترین تأثیر منفی را سهام پتروشیمی خلیج فارس بر این نماگر داشت، گروه پتروشیمی از جمله گروه های فعال بورس می باشد که علیرغم وجود اخبار مثبت پیرامونی مبنی بر خروج از تحریم ها روند نزولی را زودتر از انتظار آغاز کرد.

اهالی تالار بر این باورند از آنجایی که این گروه طی سال های اخیر سعی در خنثی سازی اثرات افزایش تحریم ها با بزرگ نمایی رشد قیمت ارز داشته و البته واقعیت امر نیز همین بوده، امروز که با افت قیمت دلار به تبع خروج از تحریم ها مواجه می باشیم جو بازار سرمایه بر روی این صنعت بیشتر میل به سمت نزول دارد تا صعود اما فراموش نکنیم که پس از طی مدت زمان کوتاهی اهالی بازار با دیدن ثابت ماندن نرخ ارز در قیمت های فعلی و نیز سهل تر شدن صادرات و مبادلات مالی این شرکت ها مجدداً به این گروه بورسی اقبال نشان خواهد داد و شاید بتوان گفت این افت قیمت ها آغازی است برای رشد مجدد.

اما گروه دیگری که طی روزهای اخیر آرام و بی صدا در حال حرکت است و شاخص را نیز به همراه خود یدک می کشد گروه مخابرات با دو سهم فعال بورسی خود یعنیاخابر” و “همراه” می باشد که سهماخابر در رشد شاخص بیشتر از دیگر همگروهی خود است. اهالی تالار بر این باورند که با توجه به عدم انتشار اخبار خاص و تأثیر گذار بر سود شرکت مخابرات ایران طی روزهای اخیر تنها می توان گفت که جا ماندن مخابرات از رشد قابل توجه بازار در سال جاری سبب اقبال بازار سرمایه به این نماد شده است که این موضوع با ادغام اخبار خوش توافق هسته ای اثر دو چندان بر این امر گذارده است.

گروه بانکی نیز امروز معاملات پررونق و خوبی را پشت سرگذاشت. اهالی تالار صحبت های رییس جمهوری در خصوص تحول این صنعت در آینده ای نزدیک را عامل اصلی بازگشت سهام این گروه به روند مثبت می دانند.

اما گروه پالایشی بورس پس از سپری کردن روند صعودی کوتاه مدت یا بهتر بگوییم نوسانی در روز گذشته مجدداً به مدار نزولی بازگشت که در این اتفاق نماد “شاوان” بی تقصیر نبوده و موج منفی جدیدی به این گروه وارد کرده است اما جالب است بدانید نماد تافته جدا بافته این گروه در روزهای اخیر یا شاید هم ماه اخیرشنفت می باشد که توانسته بی اعتنا به جو گروه پالایشی و حتی در مواقعی جو منفی بازار سرمایه پله های نردبان صعود را یکی پس از دیگری طی نماد. اهالی تالار معتقدند شاید عاملی غیر از روند سودآوری و جو روانی مثبت سبب رشد این سهم شده که بازار از آن بی خبر است.

از سوی دیگر شاهد حرکت بدون توقف سهام گروه خودرویی با شتاب بالا در رالی بازار سرمایه هستیم. امروز مدیر عامل ایران خودرو با اعلام افزایش 53 درصدی تولید در این شرکت خبر از حضور نمایندگان دو شرکت پژو و رنو در کشورمان به جهت حضور در نمایشگاه قطعات خودرو داد که گفته می شود طی این حضور نشستی بین مدیران ایران خودرو و نمایندگان این دو شرکت به جهت از سرگیری همکاری ها برگزار خواهد شد.

همچنین اهالی تالار با اعتقاد به رشد حجم معاملات گروه دارویی، نیم نگاهی به این گروه برای هفته آتی دارند.

در پایان به نظر می رسد در هفته آتی نیز روند صعودی شاخص ها و اقبال برای خرید سهام همچنان ادامه دار باشد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: اخبار انلاین بورس تهران, جدیدترین خبرهای بورس تهران, خلاصه اتفاقات و اخبار بازار سهام

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب