تولید 32 نوع محصول جدید در “دتولید” / افزایش سرمایه 30 درصدی

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

شرکت داروسازی تولید دارو که طی سال جاری پا به فرابورس گذاشته از جمله شرکت هایی است که بازدهی مناسبی را از روز ابتدایی انجام معاملات آن یعنی 31 شهریور ماه سال جاری تاکنون نصیب سهامداران خود کرده است. به گونه ای که “دتولید” موفق به کسب بازدهی مثبت بیش از 86 درصدی طی دوره مذکور شده است.داروسازی تولید دارو در بورس

براساس گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز، این شرکت که عملکرد نیمه اول سال مالی جاری آن با تعدیل مثبت 21 درصدی سود برآوردی همراه بوده در حالی از سبد محصولات تولیدی متنوع برخوردار است که تولید چندین نوع محصول جدید را نیز جزو برنامه کاری خود قرار داده است.

در همین ارتباط، رییس حسابداری شرکت داروسازی تولید دارو به خبرنگار ما گفت: “دتولید” در نظر دارد 32 نوع محصول جدید را به سبد محصولات خود اضافه کند که در همین راستا تولید آزمایشی حدود چهار نوع از این محصولات طی سال جاری آغاز شده و فرآیند تولید مابقی به سال های آینده پس از طی شدن مراحل قانونی آن واگذار می شود.

شهابی افزود: این برنامه به صورت کاهش مقدار تولید داروهایی با حاشیه سود پایین و در مقابل تولید محصولاتی که از حاشیه سود بالاتری برخوردارند، اجرایی می شود. از این رو می توان گفت انجام این برنامه تأثیر مثبت چندان با اهمیتی در افزایش ظرفیت تولید نخواهد داشت.

وی ادامه داد: به دلیل مناسب بودن بازار فروش محصولات، سعی بر طی شدن فرآیند تولید داروهای جدید طبق برنامه ریزی ها شده تا این برنامه به بهترین نحو انجام پذیرد.

این مقام مسئول در خصوص فروش خارجی “دتولید” بیان کرد: اگرچه اقدامات لازم جهت صادرات محصولات پیگیری می شود، اما تنها بخش اندکی از تولیدات از طریق شرکت های خارجی واسطه صادر می شود.

رییس حسابداری این شرکت دارویی در ارتباط با واردات مواد اولیه مورد نیاز اظهار داشت: “دتولید” طی سال جاری سعی بر تأمین مواد مصرفی مورد نیاز تولید خود از منابع داخلی کرده که در پی این امر، واردات این مواد طی عملکرد شش ماهه نخست امسال نسبت به دوره مشابه سال قبل از 22 درصد به 11 درصد طی سال جاری رسیده است. همچنین مواد اولیه مورد نیاز از کشور چین وارد می شود.

شهابی در خاتمه پیرامون برنامه های این شرکت جهت افزایش سرمایه آن تصریح کرد: “دتولید” در نظر دارد افزایش 30 درصدی سرمایه از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران را اجرایی کند که اقدامات لازم جهت انجام این امر در حال پیگیری است.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: دتولید

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب