بررسی وضعیت سودآوری “سمگا”

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
تحلیل سهام

سمگا که برای سال آتی قصد افزایش سرمایه 100 درصدی از محل آورده نقدی و مطالبات را دارد، در اولین پیش بینی سود سال مالی منتهی به 31/3/93 مبلغ 903 ریال به ازای هر سهم پیش بینی کرده است که نسبت به پیش بینی سال 92 که 607 ریال بوده با رشد 49 درصدی همراه شده است

دلیل این رشد سود افزایش قابل توجه سود حاصل از سرمایه گذاری هاست. افزايش سود حاصل از سرمايه گذاري عمدتاً به دليل سود سهام شرکت تنديس تجارت باختر مي باشد. شرکت تنديس تجارت باختر ‏ پيش بيني درآمد حاصل از معامله فروش 57/38% سهام شرکت تجارت آزماي پارس که جزو شرکتهاي سرمايه پذير آن مي باشد که دارايي آن يک قطعه زمين به مساحت 602ر5 متر (واقع در خيابان ايران زمين) و داراي پروانه ساختماني از شهراري منطقه 2 تهران به منظور ايجاد 176 واحد تجاري و 105 واحد اداري بوده که توسط کارشناس رسمي دادگستري به نرخ 2.750ميليارد ريال تعيين گرديده است.

همچنين مبلغ 29.900 ميليون ريال از سود حاصل از سرمايه گذاري ها مربوط به پيش بيني سود حاصل از سرمايه گذاري در بانک گردشگري به ازاي هر سهم 150 ريال براي شرکت تجارت بين الملل ميلاد آريا و مبلغ 37.898 ميليون ريال براي شرکت سمگا مي باشند.

گروه سرمايه گذاري ميراث فرهنگي با نماد “سمگا در بخش فروش سرمایه گذاری ها برای سال 93 فروش 13 میلیارد تومانی پیش بینی کرده است لیکن این رقم برای سال قبل در آخرین پیش بینی که ارائه شده 28.5 میلیارد تومان بوده است.

نکته دیگر اینکه سود هر سهم تلفیقی شرکت برای سال آتی 33 تومان پیش بینی شده است که کمتر بودن آن نسبت به سود هر سهم اصلی زیانده بودن برخی زیر مجموعه های شرکت می باشد.

آخرین قیمت سهم 1867 ریال بوده است که بازگشایی خوبی خواهد داش.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: تحلیل رایگان سهام بورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
2 نظر
  1. باسلام وآرزوی توفیق برای هرکس که اعتقاد به کمک کردن دارد یک نکته در ارتباط با (سمگا ) قابل یاد آوری است وآنهم سود هر سهم 51 ریال در گزارش 9 ماه می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب