تحلیل تکنیکال شاخص صنایع مختلف در بورس

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
تحلیل سهام

نیمه دوم سال با پشت سر گذاشتن شش ماه پرتلاطم در بورس تحت تأثیر ریسک ها و متغیرهای سیاسی و اقتصادی گوناگون آغاز شد و بررسی شاخص های بورسی از نگاه تحلیل تکنیکال در این بازه زمانی و برای دستیابی به صنایع دارای پتانسیل رشد خالی از لطف نیست.

در همین ارتباط مدرس دوره های آموزش عالی مدیریت سرمایه گذاری در بررسی روند روزانه شاخص کل به خبرنگار بورس نیوز گفت: نمودار روزانه شاخص کل در موج سوم روند صعودی خود قرار داشته و در حال حاضر می توان سه سطح حمایتی و مقاومتی را برای آن در نظر گرفت.

تحلیل شاخص

علیرضا مهدی پور افزود: شاخص کل در روند رو به رشد خود به ترتیب سه سطح مقاومتی 68 هزار، 70 هزار و 73 هزار واحدی را دنبال می کند. در مقابل، محدوده 65 هزار و 500 واحد اولین سطح حمایتی برای آن محسوب می شود که در صورت شکست آن در زمان اصلاح، سطوح 64 هزار و 300 و 62 هزار و 500 واحد به عنوان خطوط بعدی حمایت شاخص کل عمل خواهند کرد.

وی در بیان صنایع پرپتانسیل برای انجام حرکت های رو به بالا طی نیمه دوم امسال اظهار داشت: نمودار روزانه شاخص فرآورده های نفتی نیز هم اکنون در موج سوم روند صعودی خود قرار داشته و همانطور که مشخص است اهداف بالاتری را دنبال می کند. بطوریکه این نماگر در اولین سطح هدف 400 هزار واحدی را نشانه رفته است.

تحلیل تکنیکال شاخص فرآورده های نفتی

تحلیل نفتی

شاخص صنعت دارویی نیز روندی مشابه را در پیش گرفته و موج سوم صعودی را در نمودار روزانه خود دنبال می کند. بطوریکه هدف آن محدوده 3800 واحدی است.

شاخص صنایع دارویی در بورس

وی به شاخص صنعت ماشین آلات نیز اشاره کرد و با بیان اینکه صنعت مذکور نیز در موج سوم صعودی خود قرار دارد، گفت: صنعت ماشین آلات نیز از جمله صنایعی است که طی نیمه دوم امسال می تواند به روند صعودی خود ادامه دهد و در حالی شاخص آن هم اکنون موج سوم را در این روند رو به بالا سپری می کند که هدف بعدی آن سطح 10 هزار واحدی است.

شاخص صنایع ماشین الات در بورس

به گفته مهدی پور صنعت حمل و نقل نیز در نمودار روزانه بر روی موج سوم صعودی حرکت می کند و هدف آن برای نیمه دوم امسال محدوده پنج هزار و 700 واحدی است.

شاخص صنایع حمل و نقل در بورس

این تحلیلگر تکنیکالیست روند شاخص صنعت فلزات اساسی را در نمودارهای هفتگی بر روی موج سوم صعودی عنوان کرد که هدف آتی آن رقم 50 هزار و 50 واحدی است.

شاخص فلزات اساسی در بورس

وی در بیان وضعیت شاخص صنعت مواد شیمیایی نیز گفت: نمودارهای هفتگی این شاخص حاکی از آن است که موج سوم صعودی آن در حال پیگیری بوده و در سطوح بالاتر رقم شش هزار واحدی را دنبال می کند.

شاخص صنایع شیمیایی در بورس

وی همچنین به تحلیل روند حرکتی شاخص صنعت لاستیک پرداخت و اظهار داشت: صنعت لاستیک به عنوان یکی دیگر از صنایع پرپتانسیل برای رشد در نمودارهای هفتگی خود در موج سوم صعودی در حرکت بوده و همانطور که در نمودار زیر قابل مشاهده است، هدف 18 هزار واحدی را دنبال می کند.

شاخص صنت لاستیک در بورس

این مدرس دوره های آموزش عالی مدیریت سرمایه گذاری با اشاره به اینکه شاخص صنعت کانی های غیر فلزی در نمودارهای روزانه در موج پنجم صعودی حرکت می کند، گفت: شاخص مذکور در نمودارهای هفتگی خود رقم 1600 واحدی را به عنوان هدف بعدی دنبال کند.

شاخص صنعت کانی های غیر فلزی

وی به بررسی شاخص صنعت سیمان نیز پرداخت و گفت: روند حرکتی این صنعت در نمودار روزانه حاکی از تداوم موج پنج صعودی است و این شاخص محدوده 828 واحدی را به عنوان هدف موج پنجم دنبال می کند.

تحلیل تکنیکال شاخص صنعت سیمان

تحلیل سیمانی ها

مهدی پور در بیان دیگر صنعت دارای پتانسیل رشد برای نیمه دوم امسال گفت: صنایع غذایی نیز در زمره صنایعی هستند که براساس نمودار روزانه شاخص آن می توان گفت شاخص این گروه در موج پنجم صعودی اهداف 3100 را دنبال می کند.

تحلیل تکنیکال صنعت دارای پتانسیل رشد

تحلیل

در خاتمه این کارشناس بازار سرمایه بیان داشت: تحلیل های ذکر شده صرفا بر اساس داده های کنونی بوده و تغییر با اهمیت متغیر های کلان اقتصادی و سیاسی همچون فاز دوم هدفمندی یارانه ها و یا نشست ایران با گروه 1+5 ، نیاز به بررسی مجدد این داده ها را به وجود خواهد آورد.

منبع: بورس نیوز

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: تحلیل تکنیکال شاخص گروه مواد غذایی در بورس, صنعت دارای پتانسیل رشد در بورس, نمودار تکنیکال شاخص کل بورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب