دسامبر و رشد قیمت فلزات پایه!

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

به گزارش بلومبرگ مس پايان هفته گذشته را با اميد به افزايش تقاضا در چين بزرگترين مصرف كننده فلزات بارشد قيمت ها به پايان برد.

كارشناسان بازار معتقدند افزايش تقاضا چين به طور حتم بازار را تحت تأثير قرار می دهد. شاخص توليدات كارخانه اي چين كه پيش بيني مي‌شود اين ماه بارشد ركورد 5.1 را ثبت کند؛ امروز اول دسامبر منتشر خواهد شد. آمريكا اصلي ترين منبع واردات مس به چين محسوب مي‌شود.

به گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز، شيلي، اولين توليدكننده مس در جهان، ماه اكتبر به كورد 507694 تن رسید تا با بهبود وضعيت معادن اين كشور نسبت به سال گذشته رشد 6.5 درصدي را ثبت کرده باشد.

همچنين در بازار آلومينيوم نيز با توجه به پیشی گرفتن عرضه نسبت به تقاضا، آلومينيوم در آستانه ثبت بيشترين كاهش‌ ماهانه از ماه جون تاكنون قرار گرفت. توليدات جهاني امسال رشد بيش از 6.2 درصدي را داشته اند كه حدود 500 هزار تن بيش از تقاضاي موجود در بازار است.

در پايان اين ماه آلومينيوم افت بيش از 5.7 درصدي را ثبت كرد تا از ابتداي سال بيش از 10 درصد از ارزش خود را از دست داده باشد.

همچنين تحليل گران تارنماي تحقيقات متال بولیتن پيش بيني مي‌كنند ماه دسامبر رشد قيمت فلزات پايه را به ارمغان می آورد. همانند 13 سال گذشته الگوی حرکتی فلزات در ماه دسامبر بهتر از ماه نوامبر بوده است.

عملكرد فلزات در ماه نوامبر به گونه‌اي بود كه رشد قيمت ها ماه اكتبر را كامل از دست دادند و حتي آلومينيوم و نيكل به كف قيمتي تابستان بازگشت. از جمله دلايل اين امر تقويت دلار، احتمال شروع برنامه توقف محرك هاي مالي فدرال رزرو و همچنين پيشي گرفتن عرضه بر تقاضا در بازار فلزات بود.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب