گزارش لحظه‌ای بورس تهران – آرشیو یکشنبه 10 آذرماه

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
بورس تهران

شاخص کل بورس با افزایش 812 واحدی به 84384 واحد رسید. نماد معاملاتی شبندر با 133 واحد و فولاد با 125 واحد بیشترین تاثیر مثبت و نماد معاملاتی تاپیکو با 84 واحد و وبملت با 67 واحد، بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند. ارزش کل معاملات بورس با افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل، به 715 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات خبهمن با 43.1 میلیارد تومان و اخابر با 42.2 میلیارد تومان تعلق داشت. شاخص کل فرابورس هم افزایش 3 واحدی را تجربه کرد و به 859 واحد رسید. ارزش کل معاملات این بازار با کمی افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل، به 135.6 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات شاوان با 24.4 میلیارد تومان و انصا1 با 13.9 میلیارد اختصاص داشت.
—— 12:41 ب.ظ
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در حالی که در طی روزهای گذشته جمشید پژویان از ریاست شورا و مرکز ملی رقابت استعفا کرد امروز در نشستی با خبرنگاران به دلایل استعفای خود پرداخته و توضیح داد: با تغییر دولت اختلافات با شورا تشدید شد، بنابراین قطعا با استعفایم موافقت می‌شود.
—— 12:26 ب.ظ
به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دفاتر مطالعات اقتصادی و مطالعات برنامه و بودجه این مرکز در یک اظهارنظر مشترک ضمن بررسی آسیب‌های ادامه روند کنونی پرداخت یارانه‌های نقدی و آثار آن بر تداوم تورم و رکود در کشور، پیشنهاد کردند که در قالب لایحه اصلاحیه بودجه 1392 کل کشور ، مجلس شورای اسلامی دولت را ملزم کند که طی یک برنامه عملیاتی مصارف قانون هدفمند کردن یارانه‌ها را از طریق حذف یارانه گروه‌های پردرآمد کاهش دهد.
—— 12:13 ب.ظ
عضو هیئت رئیسه مجلس از حضور رئیس جمهور در صحن علنی مجلس برای ارائه لایحه بودجه ۹۳ خبر داد و گفت: آقای روحانی در روز چهارشنبه ۱۳ آذر برای ارائه لایحه بودجه سال آینده به مجلس می‌آید.
—— 12:05 ب.ظ
معاون اقتصادی گروه بهمن درباره احتمال آزاد کردن سودانباشته این شرکت تاکید کرد: سود پیش‌بینی شده شرکت 42 تومان بوده که 100 درصد آنرا پوشش خواهیم داد. ایشان فرمود فعلا هیچگونه افزایش سرمایه‌ای در دستور کار مدیران نیست.
—— 11:48 ق.ظ
رشد تقاضای طلا در چین و نوسان های مثبت آخر هفته اونس جهانی باعث شد تا بازار طلای داخلی روند صعود قیمت ها را ادامه بدهد و سررسیدهای بازار آتی با نوسان حدود مثبت یک درصدی بسته شوند. به گزارش بورس نیوز، سکه امامی از اواسط هفته گذشته با جدا شدن از کف قیمتی 815 هزار تومانی در حال اصلاح قیمت است به طوری که دیروز نیز با ثبت رشد 10 هزار تومانی تا مدار 868 هزار تومانی پیش رفت. معامله گران و مردم که با ادامه روند نزولی انتظار سکه هفتصد هزار تومانی را داشتند در حال حاضر شاهد نزدیک شدن سکه به کانال نهصد هزار تومانی هستند.
—— 11:43 ق.ظ
در شاوان دوباره صف فروش تشکیل شد!!!
—— 11:39 ق.ظ
مدیر پذیرش فرابورس از درج شرکت توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی در بازار دوم فرابورس به عنوان هشتاد و سومین نماد معاملاتی خبر داد.
—— 11:35 ق.ظ
شرکت سیمان هگمتان در دوره سه ماهه سوم سال جاری با اختصاص 874 ریال سود به ازای هر سهم معادل 85 درصد از پیش بینی هایش را پوشش داد.
—— 11:30 ق.ظ
همزمان با اولتیماتوم چند هفته گذشته شرکت ملی نفت ایران به ساینوپک چین به عنوان پیمانکار طرح توسعه میدان یادآوران، این پیمانکار چینی از افزایش 2 برابری تولید نفت در این میدان مشترک با عراق و افزایش 150 میلیون دلاری درآمدهای نفتی ایران تا 60 روز آینده خبر داده است.
—— 11:29 ق.ظ
رشد قابل توجه درآمدهای نفتی و ولخرجی‌های بی‌برنامه دولت‌های گذشته بدون توجه به روند کاهشی اتکا به درآمدهای مالیاتی به حدی بی ثباتی و بی انضباطی مالی دولت را افزایش داد تا اکنون در آستانه احیا سازمان مدیریت و برنامه ریزی، این سازمان مکلف به بازسازی ساختار مالی و برقراری ثبات در این حوزه باشد.
—— 11:28 ق.ظ
مسکن مهر، بی‌شک یکی از بزرگترین پروژه‌های عمرانی دولت نهم و دهم بود اما اجرای این پروژه ملی اشکالات متعددی داشته که امروز سبب شده نارضایتی بسیاری از متقاضیان مسکن مهر را به دنبال داشته باشد.
—— 11:27 ق.ظ
در بانکی‌ها همچنان فشار عرضه‌ها بالاست.
—— 11:24 ق.ظ
مدیرعامل سازمان زمین و مسکن با اشاره به رایزنی برای افزایش تسهیلات مسکن مهر گفت: در حال مذاکره برای افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر به ۳۰ میلیون تومان هستیم.
—— 11:17 ق.ظ
سهام شرکت های دارویی چند روزی است که با اقبال معامله گران مواجه شده، به گونه ای که طی روزهای اخیر شاهد رشد قیمت سهام شرکت های فعال در این گروه هستیم. در همین ارتباط، قائم مقام مدیر عامل شرکت البرز دارو در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: واقعیت امر این است که هیچ اتفاق مهم و اثرگذار در وضعیت سودآوری شرکت های دارویی رخ نداده و به نظر می رسد روند صعودی قیمت سهام این شرکت ها تنها از تقاضای مضاعف از سوی معامله گران جهت خرید سهام آنها نشأت می گیرد که این امر نیز موجب رشد نسبت P/E سهام این شرکت ها شده است.
—— 11:16 ق.ظ
پذیره‌نویسی واحدهای سومین صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله از روز سه‌شنبه ۱۲ آذرماه آغاز می‌شود. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، رئیس اداره عملیات بازار فرابورس با اعلام این خبر گفت: آسمان آرمانی سهام سومین صندوق قابل معامله در فرابورس است که پذیره‌نویسی آن از روز سه شنبه 12 آذرماه به مدت 5 روز کاری آغاز خواهد شد.
—— 11:05 ق.ظ
۱۲.۲۶ درصد سهام شرکت حمل و نقل توکا به قیمت هر سهم ۸۰۰۰ ریال، در روز ۱۸ آذر در بازار دوم بورس عرضه می شود.
—— 11:05 ق.ظ
شرکت قند خراسان طی اطلاعیه‌ای اخذ دو قرارداد تصفیه شکر خام را شفاف‌سازی کرد. این شرکت اعلام نموده قرارداد اول به میزان 15 هزار تن شکر خام سفید با شرکت بازرگانی دولتی از قرار تصفیه با نرخ کارمزد هر کیلو 106 تومان منعقد شده است. همچنین قرارداد دوم شرکت، به منظور تصفیه 5 هزار تن شکر خام به شکر سفید با بخش خصوصی با نرخ کارمزد هرکیلو 122 تومان به عمل آمده است. شرکت اعلام نموده درآمد و هزینه‌های این دو قرارداد و تاثیر ان بر سود شرکت متعاقبا اعلام خواهد شد.
—— 11:01 ق.ظ
مپنا بازگشایی شده و صف خرید بیش از 50 میلیونی دارد.
—— 10:56 ق.ظ
سمگا در حداکثر میزان نوسان با 50 درصد افزایش قیمت بازگشایی شد.
—— 10:37 ق.ظ
روزنامه اعتماد : حال و هوای بورس تهران نشان می دهد: روزهای رونق برای صنعت خودرو و بانکداری
—— 10:35 ق.ظ
روزنامه جهان صنعت : واکنش مثبت بازار به تصمیم تازه بورس؛ زمان معاملات باز هم افزایش می یابد؟
—— 10:35 ق.ظ
روزنامه دنیای اقتصاد : نتایج یک نظرسنجی نشان داد افق های روشن بورس در راهند
—— 10:34 ق.ظ
روزنامه دنیای اقتصاد : پس از پیشی گرفتن از دیگر بازارهای سرمایه گذاری داخلی صورت گرفت: بورس تهران رکورد خاورمیانه را شکست
—— 10:34 ق.ظ
کمپانی های مشهور بی صبرانه در انتظار ادامه فعالیت اقتصادی خود در ایران هستند.هاارتص در ادامه لیست بلند بالایی را از کمپانی های بزرگ غربی از جمه زیمنس، پژو و توتال را منتشر کرد که به دنبال بازگشت به بازار ایران هستند.
—— 10:31 ق.ظ
عضو کمیسیون برنامه و بودجه از برنامه دولت برای اصلاح شیوه پرداخت یارانه نقدی در سال ۹۳ خبر داد.
—— 10:31 ق.ظ
بیش از ۴۲ هزار تن انواع محصولات شرکت صنایع ملی مس ایران امروز در تالار محصولات صنعتی و معدن بورس کالای ایران عرضه می شود.
—— 10:30 ق.ظ
خبرگزاری تسنیم: با نصب یک سکوی گازی در میدان ابوذر، عملیات جمع آوری ۷۰۸ هزار مترمکعب گاز طبیعی همراه نفت در بزرگترین مجتمع تولید نفت دریایی ایران آغاز شده و به جای ارسال این حجم گاز به فلرها، روزانه این مقدار گاز به پتروشیمی خارگ ارسال خواهد شد.
—— 10:30 ق.ظ
خبرگزاری تسنیم: ​رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در همایش بین المللی صنعت خودرو تاکید کرد که مدیران صنعت خودرو کشور در نظر داشته و دارند چه با تحریم و چه بدون تحریم، این صنعت را اداره کنند.
—— 10:30 ق.ظ
صف پالایشی‌ها عرضه شد
—— 10:28 ق.ظ
مپنا و پدرخش بازگشایی می‌شوند.
—— 10:26 ق.ظ
نماد معاملاتی شرکت سرمایه گذاری سایپا با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 1392/12/29،( بدون محدودیت نوسان قیمت ) با استفاده از مکانیزم حراج تک قیمتی آماده انجام معامله می باشد .
—— 10:25 ق.ظ
نماد معاملاتی شرکت سرمایه گذاری رنا با توجه به انصراف از عرضه عمده سهام شرکت ایران خودرو موضوع اطلاعیه شماره 44885/130 مورخ 1392/08/27 ( با محدودیت نوسان قیمت ) ،آماده انجام معامله می باشد.
—— 10:25 ق.ظ
در جلسه روز شنبه هیات واگذاری در خصوص سهام دولتی 7 شرکت از جمله واگذاری بلوک 17 درصدی هلدینگ خلیج فارس تصمیم گیری شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)؛ در جلسه دیروز هیات واگذاری که با حضور اعضا در وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، قیمت پایه و شرایط واگذاری بلوک 17 درصدی سهام شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس(هلدینگ) از شرکتهای زیرمجموعه شرکت مادر تخصصی ملی صنایع پتروشیمی از طریق بورس، 50 درصد بعلاوه یک سهم شرکت پالایش نفت لاوان از شرکتهای زیرمجموعه شرکت مادر تخصصی پالایش پخش فرآورده های نفتی ایران از طریق فرابورس بابت رددیون دولت به سازمان تامین اجتماعی و 49 درصد سهام شرکت توسعه نفت و گاز سرو از شرکتهای زیرمجموعه شرکت مادر تخصصی گسترش فرابورس بابت رددیون دولت به بانک تجارت به صورت نقد و اقساط به تصویب رسید.
—— 10:23 ق.ظ
در پایان معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت قند پیرانشهر جهت تشکیل جلسه هیات مدیره به منظور تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه، متوقف خواهد شد.
—— 10:19 ق.ظ
در کگل صف فروش تشکیل شده و ومعادن و کچاد به منفی رسیده‌اند.
—— 10:19 ق.ظ
شپدیس و پارسان در حال منفی شدن
—— 10:11 ق.ظ
افزایش زمان نیم‌ساعته معاملات بورس که از هفته گذشته آغاز شده است به‌خوبی توانسته است جلو‌ عطش سرمایه‌گذاران همیشه مشتاق را بگیرد اما ظاهرا کشش داد‌و‌ستد سهم‌ها در تالار شیشه‌ای به مسوولان و هدایت‌گران بازار این امکان را می‌دهد که یک بار دیگر در صورت امکان زمان معاملات بورس را افزایش دهند و احتمالا به ساعت یک ظهر برسانند.
—— 10:09 ق.ظ
یک کارشناس مسائل اقتصادی با تاکید بر اینکه بی‌تدبیری دولت گذشته در تشدید آثار تحریم‌ها بر اقتصاد بی‌تاثیر نبود، گفت: 100 روز گذشته نقطه‌ی آغاز امیدوار‌کننده‌ای بود که استمرار آن در 100‌روزهای پیش‌رو تحولات مثبتی را به تدریج رقم خواهد زد. علی دینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به این‌که گزارش عملکرد دولت بیانگر تسلط رییس جمهور بر آمار و ارقام و تجزیه تحلیل خوب اقتصادی بود اظهار کرد: گزارش واقع‌بینانه ارائه و سعی نشد که در بیان نارسایی‌های به جا مانده از دولت گذشته تخریبی عمل شود، هرچند که می‌توانست موارد بسیار دیگری از سیاست‌های غلط قبلی را مورد نقد قرار دهد.
—— 10:02 ق.ظ
سمگا” بازگشایی می‌شود.
—— 9:54 ق.ظ
صف خرید اخابر عرضه شد.
—— 9:52 ق.ظ
خبرگزاری تسنیم: معاون برنامه ریزی رئیس جمهور در جلسه صبح امروز فراکسیون اصولگرایان مجلس از دلار 2550 تومانی و نفت بشکه‌ای ۱۰۰ دلار خبر داده و گفته است که سقف بودجه ۱۹۰ هزار میلیارد تومان خواهد بود که احتمالاً چهارشنبه تقدیم مجلس می شود.
—— 9:51 ق.ظ
خبرگزاری تسنیم: غربالگری پروژه ها، احیای اندیشه شهروندی و ساماندهی راهبری مسکن مهر از مهمترین اقدامات وزارت راه و شهرسازی در ۱۰۰ روز نخست دولت روحانی اعلام شد.
—— 9:51 ق.ظ
کنیلو” طی اطلاعیه‌ای پیش‌بینی سود سال 92 را از 180 ریال به 175 ریال کاهش داده و در دوره 6 ماهه توانسته 38 درصد از این سود را پوشش دهد.
—— 9:50 ق.ظ
در بانکی‌ها حتی وانصار و وتجارت نیز به قیمت‌های منفی رسیدند.
—— 9:41 ق.ظ
شاخص تا این لحظه 867 واحد رشد داشته است و بانکی‌ها امروز به عنوان ترمز شاخص عمل کرده‌اند.
—— 9:40 ق.ظ
پالایش نفت لاوان در برنامه های آتی خود در نظر دارد که در ابتدا با صرف هزینه های جزیی و سپس با صرف هزینه های بیشتر اقدام به افزایش ظرفیت تولید نماید.
—— 9:38 ق.ظ
صف خرید پارسان نیز عرضه شده و حجم معاملات این سهم به 16 میلیون رسیده است.
—— 9:38 ق.ظ
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تأکید براینکه اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها نیازمند اصلاح فاز اول و تعیین تکلیف وضعیت یارانه بگیران است،‌گفت: مجلس نرخ دلار را در بودجه تعیین نمی کند و این نرخ باید شناور مدیریت شده باشد
—— 9:37 ق.ظ
نمادهای گروه فلزات اساسی اکثرا مثبت معامله می‌شوند. در فولاد ، فملی ، فاسمین ، ذوب ، فخوز صف خرید تشکیل شده است.
—— 9:30 ق.ظ
در گروه حمل و نقل همه نمادها به جز حپترو منفی هستند. در حکشتی با حجم معامله اندک ، صف فروش 14 میلیونی تشکیل شده است.
—— 9:26 ق.ظ
فشار عرضه‌ها در پالایشی‌ها کم شد و شبندر به صف خرید رسید.
—— 9:23 ق.ظ
در وبصادر صف فروش تشکیل شده است.
—— 9:22 ق.ظ
نایب فراکسیون رهروان ولایت گفت: سخنگوی دولت در شورای مرکزی رهروان ولایت اعلام کرد که لایحه بودجه سال 93 چهارشنبه هفته جاری به مجلس تقدیم می‌شود.
—— 9:15 ق.ظ
شبندر و شتران مثبت2 معامله می‌شوند.
—— 9:13 ق.ظ
در ونفت مانند روزهای قبل صف فروش تشکیل شده است.
—— 9:12 ق.ظ
“فارس” بدون صف خرید در مثبت2 معامله می‌شود.
—— 9:08 ق.ظ
طی معاملات روز گذشته گمانه زنی هایی پیرامون افزایش تعرفه واردات شکر خام از دو درصد به 30 درصد میان فعالان بازار سرمایه شکل گرفت. براساس گزارش بورس نیوز، به نظر می رسد صحت این خبر و در پی آن افزایش تعرفه واردات شکر خام آثار مثبت قابل توجهی در وضعیت سودآوری شرکت های فعال در گروه قند و شکر را در پی خواهد داشت. پیگیری های انجام شده در این خصوص هنوز به نتیجه قطعی منجر نشده است.
—— 9:06 ق.ظ
وتجارت و وانصار صف ندارند.
—— 9:03 ق.ظ
ورنا از فروش 11.3 درصد سهام ایران خودرو منصرف شده و این موضوع را به بورس نیز اعلام کرده است.
—— 8:57 ق.ظ
سازمان خصوصی سازی اعلام کرد : 300 میلیون سهم دولتی به ارزش 934 میلیارد ریال در آبان امسال از طریق بورس اوراق بهادار فروخته شد.
—— 8:57 ق.ظ
وساپا” که پیش بینی اخیر را در مقایسه با اطلاعیه قبلی (مبلغ 190 ریال) با تعدیل مثبت 93 درصدی به بازار ارائه کرده علت این تعدیل را عمدتاً بابت فروش شرکت سرمایه گذاری پارس آریان و برگشت ذخیره های کاهش ارزش سرمایه گذاری (مبلغ 63 میلیارد و 809 میلیون و 800 هزار تومان) عنوان نموده است.
—— 8:56 ق.ظ
شنیده‌ها و شایعات حاکی از آن است فولاد آلیاژی ایران تصمیم دارد میزان ظرفیت صادرات محصولات خود را افزایش دهد که در صورت صحت این مهم، “فولاژ” با تعدیل مثبت عایدی در سال مالی جاری همراه خواهد شد.
—— 8:56 ق.ظ
طبق شنیده‌ها و شایعات نماد معاملاتی مپنا امروز بازگشایی خواهد شد.
—— 8:53 ق.ظ
سمگا” از محل افزایش سود شرکت‌های زیرمجموعه و مخصوصا افزایش ارزش بانک گردشگری با تعدیل مثبت عایدی در سال مالی جاری همراه شده است.
—— 8:53 ق.ظ
پیش از شروع معاملات، در کچاد و ومعادن صف خرید تشکیل شده است.
—— 8:50 ق.ظ
همچنان شاهد صفهای خرید در نمادهای خودرویی هستیم.
—— 8:48 ق.ظ
در اخابر صف خرید بیش از 60 میلیونی تشکیل شده است.
—— 8:40 ق.ظ
وتجارت و وانصار در نمادهای بانکی بیشترین تقاضا را دارا هستند.
—— 8:39 ق.ظ
خبرگزاری تسنیم: بانک مرکزی با انتشار گزارشی که دلایل این بانک برای تغییر نرخ سود بانکی را تشریح کرده بود، به نامه اخیر احمد توکلی عضو ناظر شورای پول و اعتبار پاسخ داد.
—— 8:38 ق.ظ
با پشت سر گذاشتن روزهای پر تنش برای بازارها در اوایل هفته گذشته در پی جو ایجاد شده از موفقیت هسته‌ای ایران، بازار ارز و سکه تهران به تدریج آغاز به اصلاح ریزش‌های شدید دو روز اول این هفته کردند. هرچند این روند در آخرین روز معاملاتی هفته قبل، تا حدودی با تغییر مسیر همراه بود، اما به طور کلی به نظر می‌رسد به‌رغم نبود پارامتر خاصی برای افزایش قیمت‌ها، روند پیش رو، فعلا جو آرام افزایشی باشد.
—— 8:37 ق.ظ
به دلیل رکود بازارهای موازی با بورس شاهد ورود نقدینگی های تازه به بورس هستیم که به نظر می رسد در این شرایط با معرفی شرکت های جدید به بورس و انجام عرضه های اولیه سهام آنها در بازار بتوان در جذب سرمایه های جدید به بازار موفق عمل کرد. چراکه حجم معاملات روزانه بازار سهام نشان می دهد که سرمایه ها به راحتی جذب بازار بورس می شوند و رشد این بازار نمایانگر فضای امید و بالندگی در آن است.
—— 8:36 ق.ظ
به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در جلسه‌ای که با حضور مدیران و متخصصان صنعت گاز و پتروشیمی کشور در فاز ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی تشکیل شد با زرخیز توصیف کردن این منطقه از کشورمان گفت: امروز ما در شرایطی قرار داریم که با اقدامات سیاسی و بین‌المللی انجام شده از سوی دولت فضا برای انجام فعالیت‌های اقتصادی در کشور بیشتر شده است.
—— 8:34 ق.ظ
پس از گذشت 13 ماه افزایش نرخ تورم در هر ماه ، تورم شهری آبان ماه با کاهش 0.3 درصدی نسبت به ماه قبل به 35.2 درصد رسید. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بنا بر اعلام مرکز آمار شاخص کل قیمت ها در آبان ماه سال جاری با افزایش 1.6 درصدی نسبت به ماه قبل به 175.4 رسید.
—— 8:33 ق.ظ
قبل از شروع بازار ، برای هلدینگ خلیج فارس و پارسان صف خرید چیده شده است.
—— 8:33 ق.ظ
در دارویی ها وزیر بهداشت خبر داده که تحریم ها باعث شده بود هزینه مواد اولیه دارویی تا 20 درصد افزایش یابد و برداشتن تحریم ها مسیر مستقیم خرید دارو را باز خواهد کرد.
—— 8:31 ق.ظ
دیروز همایش بین المللی خودرو در تهران برگزار شد و اخبار مهمی از جمله به سود رسیدن ایران خودرو در نیمه دوم سال از زبان مدیر عامل شرکت در این همایش شنیده شد. خبر انصراف رنا از فروش بلوک ایران خودرو نیز خبری بود که امروز معاملات ایران خودرو را تحت تاثیر قرار خواهد داد. در سایپا نیز اخبار خوبی از جمله افزایش سرمایه و رشد تولید به گوش می رسد. گفته می شود به تدریج محصولات فرانسوی مثل B۹۰ و چند محصولات دیگر در چرخه محصولات سایپا قرار خواهند گرفت.
—— 8:31 ق.ظ
در سنگ آهنی ها مذاکرات شرکت های سنگ آهنی با ایمیدور جهت آزاد سازی نرخ فروش محصولات سنگ آهنی همچنان در جریان است و تا زمان گرفتن تصمیمی قطعی در این زمینه شرکت های گروه مورد توجه خواهند بود.
—— 8:30 ق.ظ
در پتروشیمی ها رشد متانول به 550 دلار و اوره به 329 دلار در هر تن را شاهد هستیم که خبر خوبی برای اوره سازان و متانولی های بورسی می باشد.علاوه بر متانول و اوره قیمت پلیمرها و اتیلن ها هم در حال رشد هستند.این رشد قیمت ها در کنار کاهش نرخ حمل و نقل محموله های صادراتی پتروشیمی های ایرانی و کاهش هزینه های بیمه مطمئنا این شرکت ها را در جایگاه خوبی قرار خواهد داد.
—— 8:29 ق.ظ
به نام خدا ، امروز یکشنبه 10 آذر با گزارش لحظه‌ای بازار بورس تهران در خدمت شما هستیم.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: خبر لحظه به لحظه از بورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب