بورس تهران چهار سال طلایی در پیش دارد

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

بازگشت حدود 100 میلیارد دلار از منابع مالی دولت با حصول توافق میان ایران و شش قدرت برتر جهان، می تواند منجر به افزایش نسبت قیمت به عایدی سهام و رونق بیشتر بورس شده و پیش بینی می شود سرمایه گذاران بازار سهام طی چهار سال آتی روزهای طلایی را به نظاره بنشینند.

مدیر عامل شرکت سبدگردانی سرمایه ایرانیان با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز گفت: با پشت سرگذاشتن شش ماه آتی طبق توافق اولیه میان ایران و گروه 1+5، می توان به حذف کلی تحریم های بین المللی و دستیابی به توافق نهایی امیدوار بود که در نتیجه آن حرکت به سمت اقتصاد آزاد و باز، جذب سرمایه گذاری های خارجی را انتظار داشت.

مصطفی صفاری افزود: با امضای توافقنامه ابتدایی در مذاکرات اخیر ژنو، می توان سوم آذر ماه جاری را نقطه عطفی در جریان اقتصادی به ویژه از دید تسهیل در سرمایه گذاری ها دانست. چراکه با توافق صورت گرفته صرف ریسک بازار به شدت کاهش یافته و این امر روند سرمایه گذاری های جدید در بورس را روز به روز با رونق بیشتری همراه خواهد کرد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه پس از حصول توافقات هنوز بازار سهام با ورود سرمایه گذاران خارجی همراه نشده، به نظر می رسد رشد اقتصادی ایران از این پس سال هایی طوفانی را پیش روی خود داشته باشد که ره آورد آن می تواند به رشد نسبت P/E در بورس به ویژه در صنایع پرمزیت کشور منجر شود.

این کارشناس بازار سرمایه پیرامون آثار ناشی از آزادسازی منابع مالی حدود 100 میلیارد دلاری دولت مربوط به صندوق توسعه ملی گفت: از این مبلغ حداکثر 60 میلیارد دلار مربوط به صندوق توسعه ملی بوده که برای سرمایه گذاری های بخش غیر دولتی در نظر گرفته شده است. از این رو آزادسازی این منابع می تواند به تسهیل در روند سرمایه گذاری ها به ویژه در بخش خصوصی منجر شود.

وی با اشاره به صنایع پرمزیت برای سرمایه گذاری اظهار داشت: در سه بخش ذخایر انرژی از جمله، نفت، گاز و پتروشیمی، معادن به ویژه تولیدکنندگان سنگ آهن، مس و روی و نیز صنعت کشاورزی با زیرمجموعه گروه مواد غذایی مزیت سرمایه گذاری وجود دارد. افزون بر این سه حوزه، در بخش خدمات و حمل و نقل نیز کشور دارای پتانسیل بوده و در نهایت به دنبال تحولات در روابط بین المللی، می توان به بهبود وضعیت عملکردی شرکت ها در صنعت تجهیزاتی و پیمانکاری و رونق کسب و کار آنها نیز امید داشت.

صفاری از وجود پتانسیل رشد اقتصادی در کشور با توجه به تغییر و تحولات اخیر در روابط بین المللی سخن گفت و افزود: آزاد شدن این پتانسیل در اقتصاد ایران آثار خود را در رشد شاخص بورس به نمایش می گذارد، بطوریکه می توان افزایش قابل توجهی را در بازدهی سال آتی بورس نسبت به متوسط آن در سال های قبل پیش بینی کرد.

مدیر عامل شرکت سبدگردانی سرمایه ایرانیان در خاتمه سخنان خود روند بورس را مثبت ارزیابی کرد و گفت: با توجه به روند حرکتی قیمت سهام و رشد نماگرهای بورسی به دلیل کاهش صرف ریسک بازار، می توان بزودی شاخص 90 هزار واحدی را مشاهده کرد و آزادسازی منابع بلوکه شده صندوق توسعه ملی و ورود آن به صنایع دارای مزیت به ویژه در شرکت های بورسی فعال آنها می تواند سال های طلایی و روزهای شکوفایی بازار سهام را محقق ساخته و سرمایه گذاران را به حضور بیشتر در این بخش از اقتصاد کشور تشویق کند.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: اخبار و پیش بینی بازار بورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب