بازهم بورس رکورد شکست : فتح قله 68 هزار واحدی

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

شاخص بورس امروز با رسیدن به قله ۶۸ هزار واحدی سی امین رکورد خود را به ثبت رساند و بازار سرمایه را ۳۳۴ هزار میلیارد تومانی کرد.

با پایان یافتن معاملات امروز بازار سرمایه شاخص کل بورس با رشد 951 واحدی  به ارتفاع 68 هزار و 456 واحدی رسید تا رکورد تازه ای را در تاریخ بورس به ثبت برساند.بر اساس این گزارش، امروز و در 90 هزار و 171 نوبت معاملاتی، یک میلیارد و 530 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش 720 میلیارد تومان دادوستد شد تا بازار سرمایه با رشد 1.41 درصدی نسبت به دیروز رکورد شکنی کند و ارزش کل بازار سرمایه کشور به عدد تاریخی 334 هزار میلیارد تومان برسد.

همچنین در معاملات امروز شاخص های صنعت با 897 واحد، 50 شرکت فعالتر با 9 واحد، آزاد شناور با 875 واحد، 30 شرکت بزرگ با 46 واحد، بازار اول با 553 واحد و شاخص بازار دوم با 2645 واحد همگی رشد داشتند.

بیشترین تاثیر بر مثبت بر شاخص را نیز نماد شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پالایش نفت بندرعباس، سرمایه گذاری غدیر (هلدینگ)، سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین و پالایش نفت اصفهان داشتند و بیشترین تاثیر در کاهش ارزش بازار هم به نام نماد شرکتهای مخابرات ایران، بانک اقتصاد نوین، توسعه صنایع بهشهر(هلدینگ)، فولاد مبارکه اصفهان و گروه صنعتی بارز شد.

همچنین بیشترین حجم معامله را نیز نماد شرکتهای ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان، گسترش نفت و گاز پارسیان و سرمایه گذاری سپه داشتند.شاخص بورس اوراق بهادار تهران که امسال را از 38 هزار واحد آغاز کرده بود، امروز با عبور از قله 68 هزار واحد سی امین رکورد خود را به ثبت رساند.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب