نظرخواهی در مورد مقررات و فرایند افشا ناشران

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

عضو هیئت مدیره و معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار در نامه ای مقررات و فرایند افشا ناشران را به نظرخواهی گذاشت.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، ناشران پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران، و ثبت‌ شده نزد سازمان، کانون‌ها، نهادهای مالی، شرکت‌های سرمایه‌گذاری و تأمین سرمایه، مؤسسات حسابرسی و حسابرسان معتمد سازمان و کلیه کارشناسان و فعالان بازار سرمایه درخصوص مقررات و فرایند افشا ناشران مخاطبان این فراخوان هستند.

محمدرضا عربی در این نامه قید کرده در راستای ارتقای شفافیت ‌اطلاعات، حمایت از حقوق سهامداران و سرمایه‌گذاران و توسعه بازار شفاف، منصفانه و کارای اوراق بهادار، سازمان بورس در نظر دارد نسبت به بررسی و به‌روزآوری مقررات و فرآیندهای اجرایی”افشا و انتشار اطلاعات ناشران” اقدام کند.

بر این اساس، مخاطبان این فراخوان می توانند نظرات و پیشنهادات خود را، حداکثر تا پایان آذرماه سال جاری به این سازمان ارسال کنند.

معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس در خصوص محورهای نظرات و پیشنهادات ابراز داشت: نوع، محتوا و کیفیت اطلاعات مورد افشا؛ زمان‌بندی و به‌موقع‌بودن افشای اطلاعات؛ ملاحظات صنایع و شرکت‌های خاص در نحوه و شرایط افشا؛ افشای اطلاعات متناسب با نوسانات قیمت سهام و فرآیندهای شفاف‌سازی اطلاعات؛ جلوگیری و مقابله با افشای اطلاعات گمراه‌کننده، ضمانت‌های اجرایی درخصوص ارتقای افشا؛ کاهش زمان توقف نمادهای معاملاتی از طریق بهبود فرآیندهای افشای اطلاعات، محورهای مورد نظر هستند.

دکتر عربی خاطرنشان کرد: علاقه مندان می توانند نظرات خود را از طریق سایت کدال، ارسال به سازمان بورس، ارسال به ایمیل [email protected] یا از طریق شماره فکس 88679526 منعکس کنند.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب