خانه - تحلیل و رصد سهام - بررسی نماد آسیاتک و پیش‌بینی روند حرکت این سهم تا سال 1404!

بررسی نماد آسیاتک و پیش‌بینی روند حرکت این سهم تا سال 1404!

فاطمه زنداسرار
فاطمه زنداسرار
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اطلاعات مالی شرکت آسیاتک در آستانه عرضه اولیه سهام در بورس

شرکت انتقال داده‌های آسیاتک با نماد آسیاتک کار خود را در اواخر سال 1382 و با هدف ارائه خدمات نوین در صنعت ICT آغاز کرد.

شرکت آسیاتک تا به امروز یکی از شرکت‌های موفق در زمینه ارائه خدمات ADSL در سراسر کشور بوده و موفق به دریافت مجوز ISP در بیش از 30 استان شده است.

همچنین این شرکت در سال 1387 و بعد از دریافت مجوز ISDP از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موفق به اخذ مجوز IDC از مرکز ملی فضای مجازی شد.

در سال 1394 و باتوجه‌به مجوز PAP، شرکت آسیاتک با نماد آسیاتک اقدام به دریافت و تمدید دوباره این مجوز کرد.

در همین زمان مجوز جدید FCP به‌عنوان جایگزین مجوز‌های ISDP ،PAP و ISP اعلام شد و یک‌بار دیگر این شرکت مجوز 10 ساله‌ای جهت ارائه هرگونه خدمات ارتباطی و انتقال داده بر بستر شبکه و ارائه خدمات صوتی و تصویری، متنی، داده‌ای و انواع خدمات محتوایی و ارزش‌افزوده را دریافت کرد. اعتبار این مجوز از سال 1394 تا سال 1404 است.

علاوه بر آن شرکت آسیاتک در قالب کنسرسیوم «فناوران نوین بنیان پاسارگاد» موفق به اخذ مجوز بهره‌برداری از فرکانس 2600 به مدت 10 سال شد. 14 نوع محصول و خدمت این شرکت توسط FCP قابل‌ارائه است. این خدمات شامل موارد زیر هستند:

 • VOD
 •  FTTx
 •  OTT
 •  Xdsl
 •  IDC
 •  WiFi
 •  VoIP
 •  LET
 •  IP-PBX
 •  PSTN
 •  IXP
 •  CDN

در حال حاضر شرکت انتقال داده‌های آسیاتک 9 مورد از محصولات و خدمات ذکر شده را ارائه می‌کند. همچنین نماد آسیاتک در بورس ایران هم یکی از نماد‌های پرتقاضای بازار محسوب می‌شود.

طبق اطلاعات ثبت شده در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران موضوع فعالیت این شرکت انجام فعالیت‌های مخابراتی ارتباطی اطلاعاتی انتقال داده‌ها بر اساس پروانه FCP تهیه و تأمین نصب و طراحی و تولید راه‌اندازی تجهیزات شامل خطوط دیجیتالی DSL و فناوری‌های بیسیم WIRELESS جز خدمات این شرکت محسوب می‌شود.

همچنین کلیه عملیات صادرات واردات خریدوفروش تجهیزات سخت‌افزاری نرم‌افزاری مرتبط با فناوری انتقال داده هم زیرمجموعه فعالیت‌های نماد آسیاتک است.

ارائه نماد آسیاتک در بورس

شرکت انتقال داده‌های آسیاتک که اخیراً در بورس تهران پذیرش و درج نماد شده، اقدام به انتشار اطلاعات مربوط به 5 سال قبل کرد.

هدف از انتشار این اطلاعات آمادگی بازار برای پذیرش آسیاتک در بورس بود. نماد آسیاتک در 7 اردیبهشت 1401 و برای نخستین بار 300 میلیون سهم، برابر با 15 درصد از سهام کل شرکت را در بازار بورس اوراق بهادار تهران عرضه کرد. 

نماد آسیاتک که با سرمایه 30 میلیاردتومانی در بازار دوم معاملات بورس تهران حضور پیدا کرده است، صورت‌های مالی و گزارش فعالیت هیئت‌مدیره مربوط به سال مالی اسفند و مربوط به سال‌های 90 تا 95، به همراه آخرین تغییر و تحولات مربوط به هیئت‌مدیره را در سامانه کدال منتشر کرده است. 

این شرکت، برترین اپراتور ارتباطات ثابت کشور به‌شمار می‌رود که با بیش از 800 عاملیت اصلی فروش و پشتیبان و فنی همکاری، یکی از شرکت‌های مطرح در زمینه ارائه خدمات نوین IT است.

همچنین با بهره‌مندی از مجوز‌های متعدد DSL ،ADSL و FCP، MVNO و سایر پروانه‌ها در راستای ارائه خدمات جدید در سرتاسر کشور فعال است.

پیگیری آسیاتک
نماد آسیاتک از جدیدترین نمادهای گروه اطلاعات و ارتباطات است.

وضعیت عرضه اولیه نماد اسیاتک

وضعیت تفکیک عرضه اولیه نماد آسیاتک در بورس به شرح زیر است:

 • 12 درصد عمومی
 • 3 درصد صندوق‌ها

به جز این 15 درصد، در مرحله بعدی، 3 درصد به بازارگردان‌ها و 7 درصد به صورت عمومی عرضه خواهد شد.

عرضه اولیه سهام نماد آسیاتک
شرکت انتقال داده‌های آسیاتک بالاخره در بورس تهران عرضه شد. این شرکت در گروه اطلاعات و ارتباطات قرار می‌گیرد.

بررسی دقیق‌تر شرکت آسیاتک

این شرکت با ارزش 30 میلیاردتومانی، رساننده خدمات اینترنتی در سال 82 به‌منظور ارائه خدمات نوین در صنعت IT تأسیس شده و در سال 94 موفق به اخذ پروانه FCP از وزارت ارتباطات شد.

آسیاتک با برخورداری از 580 نیروی انسانی، ارایه دهنده دیتا سنتر (IDC) با حجم ترافیک بالا است؛ از این رو 90 درصد اطلاعات سایت‌های داخلی را در سرورهای خود که در شرکت ارتباطات زیرساخت مستقر است، میزبانی می‌کند.

خدماتی که این شرکت به مشتریان ارائه می‌دهد شامل ارائه اینترنت پرسرعت بر مبنای ADSL جهت مصارف خانگی و سازمانی، امکان ایجاد شبکهٔ خصوصی مجازی (VPN) جهت اتصال بین دفاتر و شعب مختلف سازمان‌ها، ارائه خدمات پهنای باند اختصاصی با زیرساخت‌های مختلف، امکان ارائه خدمات میزبانی وب، دامنه اینترنتی، ایجاد و ارائه سرویس‌های ارزش‌افزوده، ارائه وای‌فای در اماکن عمومی، ارائه WiFi–PTMP و سرویس ویدئو درخواستی (VOD) است.

همچنین حضور در بازار موبیلتی باتوجه‌به مجوز MVNO اخذ شده، ارائه خدمات پرسرعت مبتنی بر فیبر نوری و ارائه خدمات مبتنی بر TD-LTE فرکانس 2600 در کنسرسیومی از چند شرکت بزرگ نیز در آینده نزدیک در برنامه آسیاتک وجود دارد.

خدمات و محصولات شرکت با نماد آسیاتک

زمینه فعالیت‌های شرکت آسیاتک بسیار گسترده است. مهم‌ترین فعالیت‌های این شرکت شامل انجام فعالیت‌های مخابراتی و ارتباطی بر اساس پروانه FCP، تهیه و تأمین نصب، طراحی، تولید و راه‌اندازی تجهیزات شامل خطوط دیجیتالی DSL می‌شود.

همچنین خدمات دیگری مثل فناوری‌های بی‌سیم وایرلس و کلیه عملیات صادرات و واردات خریدوفروش تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مرتبط با فناوری شرکت هم در دسته‌بندی خدمات شرکت آسیاتک است.

دارایی‌های نماد آسیاتک در بورس

واقعیت این است که هرچقدر شرکت‌‌ها و نماد‌های حوزه IT  و ICT اطلاعات مربوط به دارایی‌ها و اموال شرکت را منتشر کنند، هنوز هم اطلاعاتی درباره اموال این شرکت‌ها پنهان و پر از ابهام است. شرکت و نماد آسیاتک هم از این شرایط مستثنی نیست.

آسیاتک
شرکت انتقال داده‌های آسیاتک ارائه دهنده خدمات اینترنت پرسرعت +ADSL 2 درسراسر ایران است.

آسیاتک در اواخر سال 1400،‌ یک شرکت را خریداری کرده و آن را به زیرمجموعه خود اضافه کرد. این شرکت 9500 مترمربع فضا و زمین ساختمان دارد و 6000 متر هم ابعاد اصلی زمین شرکت محسوب می‌شود.

باتوجه‌به چنین اطلاعاتی، می‌توان گفت آسیاتک با خرید این شرکت ثابت کرده که تمرکز آن تنها در حوزه داده نیست و برنامه‌هایی برای سرمایه‌گذاری در زمین و ملک هم دارد. این نشان می‌دهد که نماد آسیاتک می‌تواند یک نماد امن و آینده‌دار برای سرمایه‌گذاری در بلند‌مدت باشد.

به‌طور‌کلی، از حدود 1300 میلیارد تومان دارایی‌های نامشهود شرکت نماد آسیاتک نزدیک به 600 میلیارد تومان برای نرم‌افزار‌ها و لایسنس‌هایی که از داخل یا خارج کشور تامین می‌شوند در نظر گرفته شده است. همچنین 150 هزار آی‌پی که در گزارش ارزش‌گذاری شرکت آمده هم حفظ شده است.  

 مدیران شرکت نماد آسیاتک درباره ارزش‌گذاری‌های شرکت گفته‌اند که این شرکت چهار روش مختلف برای ارزش‌گذاری دارایی‌های خود دارد. در نهایت هم ارزش وزنی شرکت هزار و 800 میلیارد تومان برآورده شده و ارزش وزنی هر سهم آن 901 تومان است.

بیشتر بخوانید: ارزش گذاری یک دارایی یا شرکت چیست؟

علاوه بر این موضوع، در خصوص صندوق‌های فروشگاهی سازمان امور مالیاتی گفته شد که این طرح یک طرح ملی است. شرکت آسیاتک یکی از شرکت‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کامپیوتری است که مجوز این طرح را دارد و منتظر است تا با نهایی شدن این مجوز، فعالیت خود در این زمینه را اعلام و آغاز کند. .

طبق این اطلاعات، تعرفه‌ها ثابت در نظر گرفته‌ شده، اما احتمال تغییر آنها وجود دارد و چنانچه اتفاق بیفتد، آثار آن از طریق سامانه‌های اطلاع‌رسانی افشا خواهد شد.

 

درآمد شرکت آسیاتک در سال 1400

شرکت آسیاتک در گزارش‌های سالانه منتشر شده خود اعلام کرده است که در سال 1399 معادل 5,751 میلیارد ریال فروش داشته است.

این آمار فروش در سال 1400 به8,312 میلیارد ریال رسید و رشد 44 درصدی را تجربه کرد. شرح درآمدهای آسیاتک به تفکیک ماهیانه به ما نشان می‌دهد که این شرکت سهم بیشتر درآمد خود را از خدمات اینترنتی دریافت کرده است.

درآمد شرکت نماد اسیاتک در سال ۱۴۰۰

وضعیت کلی شرکت در سه ماهه سوم 1400

طبق گزارش‌های سه‌ماهه سوم سال 1400، نماد آسیاتک در همه فصل‌ها به جزء سود عملیاتی دارای رشد قابل‌توجه بوده و این شرکت در 9 ماهه منتهی به 30 آذر 1400، بیش از 51 درصد در درآمد عملیاتی، 51 درصد در سود ناخالص، 73 درصد در سود عملیاتی و 83 درصد در سود خالص هر سهم رشد کرده است.

این آمار به ما می‌گویند که سال 1400 سال موفق و خوبی برای نماد آسیاتک در بورس بوده و سهام‌داران این نماد هم سود قابل‌توجهی از خرید سهم این شرکت دریافت کرده‌اند.

پیش‌بینی عملکردی شرکت آسیاتک تا سال 1404

آسیاتک پیش‌بینی کرده که تا سال 1404 فروش محصولات و خدمات این شرکت رشد حدوداً سه‌برابری را تجربه می‌کند.

نکته قابل‌توجه دیگر اینجاست که سود عملیاتی و سود قبل از مالیات و سود خالص شرکت رشدی جهشی داشته و وضعیت تغییر خواهد کرد. در طول این دوره چهارساله، قرار است سود عملیاتی شرکت با رشد چهار برابری از 1500 میلیارد ریال به حدود 7000 میلیارد ریال برسد.

سود خالص شرکت هم از 1231 میلیارد ریال با جهش پنج برابری به 6,285  میلیارد ریال خواهد رسید. طبق آمار منتشر شده، آسیاتک در نظر دارد آینده کوتاه‌مدت خود را با انجام قرارداد‌ها و ارائه خدمات تکمیلی به سوددهی بیشتری برساند.

همین موضوع و آمار منتشر شده از اطلاعات نماد اسیاتک باعث شده است تا سهام این شرکت در بورس تهران بیشتر از گذشته موردتوجه قرار بگیرد.

جمع‌بندی

در این مطلب از بورسینس درباره شرکت آسیاتک، ارائه‌دهنده خدمات نوین در صنعت آی‌سی‌تی و دارنده مجوز PAP از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی صحبت کردیم.

آسیاتک سال‌ها است یکی از پرتقاضا‌ترین عرضه‌کننده‌های خدمات خطوط کابلی دیجیتالی DSL و… است. این شرکت با نماد آسیاتک وارد جمع شرکت‌های حوزه اطلاعات و ارتباطات بورس تهران شده و وضعیت سوددهی مناسبی دارد. طبق پیش‌بینی‌‌ها و آمار رشد درآمد شرکت آسیاتک، قرار است تا سال 1404، رشدی حدود 70 درصدی را تجربه کند. این آمار رقمی قابل‌توجه برای سرمایه‌گذاران نماد آسیاتک در بورس محسوب می‌شود.

البته، لازم به ذکر است اگر قصد ورود به بازار سرمایه سهام این شرکت را دارید،  بررسی‌ها و تحقیقات کامل درباره پتانسیل بیشتر این شرکت و تحلیل‌ها تکنیکال سهام آن را انجام دهید.

در مجموع شرکت آسیاتک از جمله شرکت‌هایی است که آینده مناسبی را در گروه خود تجربه خواهد کرد و انتظار می‌رود که استقبال بازار و سهام‌داران هم بستری مناسب‌تر و سریع‌تر برای رشد این شرکت فراهم کند.  چراکه در مجموع وضعیت درآمدزایی و سودآوری شرکت مثبت و خوب ارزیابی می‌شود.

شما در بورس، علاوه بر خرید و فروش سهام:

 • می‌توانید در دارایی‌هایی مانند طلا و مسکن سرمایه‌گذاری کنید
 • در صندوق‌های سرمایه گذاری بدون ریسک، سود ثابت بگیرید

برای شروع سرمایه‌گذاری، افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • باشگاه مشتریان با جایزه
 • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
 • دریافت اعتبار معاملاتی
 • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
 • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
 • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
 • شناخته‌شده‌ترین اساتید
 • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
 • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
فاطمه زنداسرار

فاطمه زنداسرار

ارزهای دیجیتال و فناوری‌های مربوط به اون‌ها مثل چتری هستند که از هنر تا اقتصاد و از اشیاء تا انسان‌ها می‌تونن زیر این چتر قرار بگیرند. حوزه‌ای که نوشتن از اون مثل عسل برای من شیرینه.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب