کاهش شدید نوسانات قیمتی در قیمت دلار

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
طلا و دلار

بازار ارز و دلار طی این روزها با کاهش شدید نوسانات قیمتی در مسیری کم هیجان و آرام گام نهاده است، بطوریکه تغییرات قیمتی دلار در این هفته بین 3030 تا 3045 تومان می باشد.

به گزارش بورسینس به نقل سایت طلا، طی یک و نیم هفته گذشته بازار ارز با آرامش و ثبات همراه است و بهای دلار با حداقل نوسان در محدوده 3030 تا 3044 آرام گرفته است، و دیگر خبری از التهاب و هیجانات این بازار به گوش نمی خورد.  دلار از تب و تاب افتاد

بازار ارز در هفته ی گذشته با کاهش حجم معاملات و خوابیدن جنب و جوش این بازار در پی نبود متغییر قوی، شاهد نوسان اندک دلار و در نهایت افت 10 تومانی این اسکناس پشت سبز بود و این در حالی است که میانگین قیمت فروش دلار نسبت به ماه قبل کاهش 0.2 درصدی را شاهد بود.

این گزارش حاکیست، بازار ارز هفته قبل را در حالی آغاز کرد که خبرهای امیدوار کننده در زمینه روابط دیپلماتیک کشورمان نتوانست تأثیر چندانی بر این بازار بگذارد و تنها در روز شنبه به رشد 20 تومانی دلار و 10 تومانی یورو اکتفا و با بهای 3050 و 4125 تومان این ارزها را به فروش رساند.
اما در این روز پوند انگلیس کاهش قیمتی 25 تومانی را به ثبت رساند و با قیمت 4875 تومان و هر درهم امارات با افزایش 4 تومانی و با بهای 834 تومان معامله شدند.

بر پایه این گزارش، ارزش ارزها در روز یکشنبه نیز افزایش یافت و دلار و یورو تا سطح 3055 و 4140 تومان و هر پوند و درهم تا بهای 4890 و 837 تومان بالا آمدند.
اما این روند از روز دوشنبه اصلاح و تغییرات ارزها در دامنه محدود دنبال شد و نوسانات جزئی نیز در پی روند عرضه و تقاضا ایجاد شد.

به گزارش بورسینس به نقل از سایت طلا، در روز چهارشنبه خبرهای مثبت و منفی وجود داشت که تا حدودی به نوسانی شدن بازار کمک کرد که از آن جمله می توان به تلاش برای از سرگیری روابط دیپلماتیک میان ایران و انگلیس اشاره کرد تا متوقف نشدن فعالیت سایت فردو در هیچ شرایطی از زبان رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در کنار خبر احتمال حضور غرب با پیشنهادهای قبلی خود در مذاکرات هسته ای.

در این روز ارزش دلار بر 3038 تومان بسته شد که البته به 3030 تومان نیز رسید.

یورو و پوند نیز در روز چهار شنبه بر قیمت 4110 و 4875 تومان و هر درهم امارات بر 828 تومان آرام گرفتند.

گفتنی است، در روز پنج شنبه ارزها با تغییر جزئی روبرو شدند و دلار با رسیدن به 3040 تومان، تنها 10 تومان اختلاف قیمتی با نرخ بسته شده روز شنبه داشت.

شایان ذکر است، همزمان با ثبات نسبی در بازار ارز حجم معاملات در بازار کاهش یافته و دلالان سبزه میدان و خیابان فردوسی به طور قابل ملاحظه ای کاهش یافته اند.
فعالان و کارشناسان بازار ارز امیدوارند، سخنان سیف و سیاستهای وی در تثبیت نرخ ارز همچنان به وقوع بپیوندند و ثبات نرخ دلار کماکان تداوم یابد.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب