مدیر مالی شرکت صنایع پتروشیمی دهدشت عنوان کرد: ارزندگی 340 تومانی هر سهم

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

اقبال سرمایه گذاران به سهام شرکت های پتروشیمی فعال در بازار پایه در حالی موجب تشکیل صف خرید برای اغلب این نمادها شده است که اکثر این شرکت ها تنها در قالب طرح می باشند و هنوز به تولید نرسیده اند.

مدیر مالی شرکت صنایع پتروشیمی دهدشت در گفتگو با بورس نیوز در خصوص اقبال سرمایه گذاران به سهام شرکت های پتروشیمی فعال در بازار پایه اظهار کرد: در شرایطی درآمدزایی شرکت های پتروشیمی فعال در بازارهای بورس ناشی از تولید و فروش است که شرکت های فعال در بازار پایه عمدتاً دارای طرح هایی هستند که هنوز به بهره برداری نرسیده است.

هاشمی از جمله دلایل اقبال بازار سرمایه به گروه پتروشیمی به سیاست های خارجی اخیر دولت اشاره کرد و گفت: در شرایطی عمر مفید یک کارخانه پتروشیمی حداکثر 20 سال است که اغلب کارخانه های فعال در این صنعت فرسوده به شمار می آیند.

وی ادامه داد: شرکت های فعال در بازار پایه در صنعت پتروشیمی در حالی به دلیل وجود طرح های مختلف از یک چشم انداز 20 ساله برخوردار هستند که دانش فنی و طرح های توسعه به همراه زمین برای اجرای طرح های مختلف ارزش افزوده را باعث شده است.

مدیر مالیدهدشت اعمال تحریم های سابق بر صنعت پتروشیمی را عامل اصلی ایجاد خلل بر روند طرح های توسعه این صنعت دانست و گفت: در حالی دوره اجرا برای راه اندازی واحد پلی اتیلن سنگین “دهدشت” از سال 88 مدت چهار سال در نظر گرفته شده بود که عدم همکاری شرکت های خارجی با ایران موجبات طولانی تر شدن اجرای طرح ذکر شده را موجب شد.

وی از فاینانس نهایی طرح ذکر شده طی شش ماه آتی خبر داد و افزود: شرکت صنایع پتروشیمی دهدشت در حالی پیگیر تأمین مالی پروژه تولید پلی اتیلن سنگین است که به نظر می رسد بهره برداری از این طرح 36 ماه پس از فاینانس آن انجام گیرد.

هاشمی با بیان این مطلب که فاینانس پروژه پلی اتیلن سنگین موجب مثبت شدن تراز مالی شرکت می شود گفت: دریافت وجه بابت تأمین مالی پروژه مذکور در حالی موجب مثبت شدن تراز مالی شرکت صنایع پتروشیمی دهدشت خواهد شد که حتی اگر از این محل تقسیم سودی هم صورت نگیرد این امر موجب رشد ارزش سهام شرکت خواهد شد.

وی ادامه داد: فاینانس از خط اعتباری چین به مبلغ 349 میلیون یورو است که پیش بینی می شود اوایل سال 93 انجام گیرد.

مدیرمالیدهدشت با اشاره به پیشرفت 27 درصدی طرح پتروشیمی گچساران اظهار کرد: در حالی تأمین خوراک طرح های شرکت صنایع پتروشیمی دهدشت از محل تولید پتروشیمی گچساران صورت خواهد گرفت که پیش بینی می شود بهره برداری از این طرح طی دو سال آتی انجام گیرد.

وی ادامه داد: در شرایطی زمان بهره برداری از پتروشیمی گچساران اوایل نیمه دوم سال 92 در نظر گرفته شده بود که وجود تحریم ها موجب تعویق آن شد.

هاشمی صنایع پتروشیمی دهدشت را مالک 20 درصد از سهام پتروشیمی گچساران دانست و گفت: خوراک مصرفی طرح های “دهدشت” گاز اتان است در همین راستا شرکت صنایع پتروشیمی دهدشت پیشتر طی قراردادی 20 درصد از سهام پتروشیمی گچساران را دراختیار گرفته است تا با برخورداری از یک کرسی مدیریتی در این شرکت تأمین خوراک طرح های خود در آینده را تضمین نماید.

وی ضمن برشمردن سایر طرح های شرکت صنایع پتروشیمی دهدشت گفت: برای برخی از طرح ها همچون پتروشیمی ممسنی، پتروشیمی بروجرد اکنون تنها خریداری زمین انجام شده اما بهره برداری از برخی طرح های هم گروه مانند پتروشیمی ایلام و پتروشیمی لردگان طی چند ماه آینده انجام خواهد شد.

این مقام مسئول در پایان ضمن اشاره به ارزندگی سهام “دهدشت عنوان کرد: کارشناسان رسمی دادگستری در 45 روز گذشته ارزش هر سهم “دهدشت” را مبلغ 340 تومان ارزیابی نمودند.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب