خانه - اخبار شرکت‌‌های بورسی - “غبشهر” و درآمد هر سهم در سال مالی 93

“غبشهر” و درآمد هر سهم در سال مالی 93

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

شرکت صنعتی بهشهر نخستین پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی 93 را مبلغ 1928 ریال اعلام کرده است.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)،شرکت صنعتی بهشهر پیش بینی سود (زیان) هر سهم سال مالی 93 را برای اولین بار با سرمایه یک هزار و 23 میلیارد ریال معادل 1928 ریال اعلام کرده است.

همچنین بر اساس اطلاعات دریافتی، این شرکت دلایل تغییرات پیش بینی سود هر سهم نسبت به سود پیش بینی شده در بیانیه ثبت و گزارش توجیهی افزایش سرمایه را به شرح ذیل اعلام کرده است:

“مبنای محاسبه قیمت تمام شده روغن خام در گزارش توجیهی افزایش سرمایه بصورت 50 درصد واردات روغن خام با ارز مبادله ای و 50 درصد خرید از شرکت بازرگانی دولتی به نرخ هر کیلو گرم 21 هزار و 200 ریال می باشد. این نرخ مبنای تهیه بودجه ای می باشد که شرکت در تیرماه برای سازمان بورس اوراق بهادار تهیه و ارسال کرده است و با توجه به همزمانی تهیه گزارش توجیهی افزایش سرمایه ، از این نرخ برای تهیه گزارش توجیهی استفاده شده است.

لازم به ذکر است در شهریور ماه دو رویداد اثر گذار بر نرخ روغن خام اتفاق افتاده است. یکی حذف فروش روغن خام به نرخ 21200 توسط شرکت بازرگانی دولتی و افزایش آن به 28 هزار و 600 ریال (بطور متوسط) و دیگری کاهش نرخ روغن خام در بازارهای جهانی می باشد.

 دو دلیل یادشده باعث تغییر در گزارش سود سال 93 و سود مندرج در گزارش توجیهی افزایش سرمایه شده است.

بر اساس این گزارش این شرکت اعلام کرده است که سود پیشنهادی هیئت مدیره به مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی 93 مبلغ 970 ریال به ازای هر سهم می باشد.

گفتنی است بر اساس مصوبات مجمع عمومی فوق العاده مورخ 6 آذر ماه 92 سرمایه شرکت ار مبلغ 330 میلیارد ریال به مبلغ یک هزار و 23 میلیارد ریال از محل سود انباشته افزایش یافت.

پوشش 85 درصدی پیش بینی ها طی 9 ماه

صنعتی بهشهر پیش بینی شرکت پیش بینی سود (زیان) هر سهم سال مالی منتهی به 30 آذر 92 را با سرمایه 330 میلیارد ریال مبلغ 1597 ریال و در تیر ماه 92 مبلغ 7007 ریال و در مرداد ماه امسال مبلغ 7177 ریال و در مهر ماه 92 مبلغ 9031 ریال و در اطلاعات فعلی با سرمایه یک هزار و 23 میلیارد ریال مبلغ 2913 ریال اعلام کرده است. که دلیل تغییرات سود هر سهم به نسبت اطلاعات قبلی افزایش تعداد سهام ناشی از افزایش سرمایه شرکت می باشد.

گفتنی است این شرکت در دوره 9 ماهه منتهی به 31 شهریور ماه 92 با اختصاص 2472 ریال سود به ازای هر سهم به 85 درصد از پیش بینی هایش رسید.

همچنین هیئت مدیره این شرکت در نظر دارد مبلغ 1300 ریال سود به ازای هر سهم را جهت تقسیم بین سهامداران به مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی 92 پیشنهاد کند.

 

شما در بورس، علاوه بر خرید و فروش سهام:

 • می‌توانید در دارایی‌هایی مانند طلا و مسکن سرمایه‌گذاری کنید
 • در صندوق‌های سرمایه گذاری بدون ریسک، سود ثابت بگیرید

برای شروع سرمایه‌گذاری، افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • باشگاه مشتریان با جایزه
 • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
 • دریافت اعتبار معاملاتی
 • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
 • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
 • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
 • شناخته‌شده‌ترین اساتید
 • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
 • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: بررسی گزارشات کدال, سود سال 93 غبشهر, غبشهر

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب