پربازده ترین شرکت‌های بورس در 6 ماهه نخست امسال

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

پالایش نفت تهران، پاکسان، کویرتایر، فرآورده‌های نسوز آذر، لبنیات کالبر، کاغذسازی کاوه و تکین کو طی 6 ماه نخست امسال بازدهی‌های 400 تا 944 درصدی را نصیب همراهان خود کرده‌اند.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از آمارهای شرکت کارگزاری بانک کشاورزی، از میان 387 شرکت بورسی و فرابورسی، طی 6 ماه نخست امسال تنها 15 شرکت بازدهی منفی داشتند. در عین حال صندوق سرمایه‌گذاری سپهر کاریزما هم که به تازگی وارد فرابورس شده، بازدهی صفر داشته است.

پالایش نفت تهران پربازده‌ترین سهم از ابتدای سال جاری بود که با 5/944 درصد بازدهی توانست بیشترین سود را نصیب سهام‌داران خود کند.

پس از «شتران»، پاکسان قرار دارد. سرمایه‌گذارانی که از ابتدای سال سهام این شرکت را در پرتفوی خود قرار داده‌اند، در پایان 6 ماه، 608 درصد بازدهی کسب کرده‌اند.

سومین شرکتی که توانست بازدهی بالایی را در 6 ماه به دست آورد، کویرتایر بود. این شرکت طی مدت یاد شده 605 درصد بازدهی را نصیب

سهام داران خود کرد.  فرآورده‌های نسوز آذر هم در رتبه چهارم بازدهی قرار دارد؛ این شرکت 491 درصد بازدهی را در این مدت به دست آورد.

رشد قیمت سهام لبنیات کالبر، بازدهی سهام این شرکت را به 489 درصد رساند تا پنجمین شرکت میان شرکت‌های بورسی و فرابورسی از لحاظ بازدهی باشد.

کاغذسازی کاوه با بازدهی 423 درصدی و تکین کو با بازدهی 403 درصدی در رتبه‌های بعدی جدول بیشترین میزان بازدهی قرار دارند.

افزون بر این شرکت فرآورده‌های نسوز ایران با 9/398 درصد، سالمین با 7/392 درصد و لامپ پارس شهاب با 3/373 درصد در رتبه‌های هشتم تا دهم جدول پربازده ترین‌های بورس و فرابورس قرار گرفتند. در مقابل این شرکت‌ها، تهران دارو با 7/51 درصد، بیشترین بازدهی منفی را نصیب سرمایه‌گذاران خود کرد. بانک گردشگری هم با 17 درصد منفی، سیمان فارس با 6/13 درصد منفی، بیمه دی با 3/13 درصد منفی و محور خودرو با 6/7 درصد منفی، در انتهای جدول قرار گرفتند و سهام دارانشان را متضرر کردند.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: بهترین شرکت های بورس در 6 ماه اول سال, سرمایه گذاری پربازده در بورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب