گزارش لحظه‌ای بورس – آرشیو شنبه 16 آذر

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
بورس تهران

شاخص کل بورس با افزایش 448 واحدی به 84659 واحد رسید. نماد معاملاتی فارس با 250 واحد و تاپیکو با 123 واحد بیشترین تاثیر مثبت و نماد معاملاتی اخابر با 147 واحد و شبندر با 70 واحد، بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند. ارزش کل معاملات بورس با کاهش قابل ملاحظه نسبت به روز معاملاتی قبل، به 338.9 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات اخابر با 24.5 میلیارد تومان و تاپیکو با 23.1 میلیارد تومان تعلق داشت. شاخص کل فرابورس هم افزایش 2 واحدی را تجربه کرد و به 844 واحد رسید. ارزش کل معاملات این بازار با افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل، به 214.3 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات صمپنا2 با 100 میلیارد تومان و دی با 8.4 میلیارد اختصاص داشت.
—— 12:49 ب.ظ
رمپنا همچنان پرتقاضاست ولی هیچ عرضه‌ای از طرف سهامداران انجام نمی‌شود.
—— 12:22 ب.ظ
مدیرعامل بانک تجارت با بیان این که سرمایه بانک تا پایان سال 100 درصد افزایش می‌یابد، گفت:بازار سرمایه و بورس رونق خوبی داشته و در بین سهام موجود سهام بانک‌ها وضع خوبی داشته و مورد استقبال واقع است.
—— 12:21 ب.ظ
رویترز با اشاره به امیدواری جامعه اقتصادی ایران برای بهبود شرایط فعالیت خود در پی توافق هسته ای اخیر نوشت: خوشحالی‌ها در مورد این توافق به دلیل پیچیدگی، ابهام و اجرای تدریجی آن کاهش یافته است.
—— 12:14 ب.ظ
در هفته پیش رو سازمان خصوصی سازی 154 میلیون و 392 هزار سهم معادل 19.87 درصد از سهام شرکت صنایع پتروشیمی دهدشت را به قیمت پایه هر سهم 3435 ریال در روز چهارشنبه روی میز فرابورس می برد.
—— 12:14 ب.ظ
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم؛ 100 میلیون سهم معادل یک درصد از سهام شرکت گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان به قیمت پایه هر سهم 3263 ریال و 90 میلیون سهم معادل 7.5 درصد از سهام شرکت بیمه آرمان به قیمت پایه هر سهم 2500 ریال، روز امروز در بازار پایه فرابورس عرضه می شود.
—— 12:14 ب.ظ
در دقایق اخیر فشار عرضه‌ها در نمادهای بانکی افزایش یافته است.
—— 12:13 ب.ظ
شرکت گلوکوزان با نماد “غگل” در حالی طی اطلاعات و صورت های مالی 12 ماهه حسابرسی نشده خود موفق به تحقق سود 5929 ریالی به ازای هر سهم برای سال منتهی به 92.6.31 شده است که این امر حاکی از افزایش اندکی بیش از 20 درصدی سود هر سهم نسبت به آخرین پیش بینی شرکت است.
—— 12:07 ب.ظ
بانک انصار در جدیدترین پیش‌بینی، درآمد هر سهم سال مالی92 را پس از افزایش سرمایه، مبلغ 433 ریال اعلام کرده است.
—— 12:00 ب.ظ
خریـد نقدی مس در ساعـات معاملاتی روز جمعه در بـورس لندن با افزایش همراه شد و با نرخ 7 هزار و 111 دلار بر تن معامله شد. طی معاملات روز جمعه در بازار فلزات لندن، فروش نقدی مس با افزایش رو به رو شد و به 7 هزار و 113 دلار رسید. همچنین سفارش خرید مس برای سه ماهه آینده به مبلغ 7 هزار و 110 دلار معامله شد. این در حالی است که، خرید نقدی مس در ساعات معاملاتی روز پنجشنبه به هر تن 7 هزار و 81 دلار رسیده بود. /// در این بین، خرید و فروش نقدی آلومینیوم با قیمت یک هزار و 727.50 دلار و یک هزار و 728 دلار معامله شد. /// گزارش ها حاکی از آن است که خرید و فروش روی با نرخ یک هزار و 882 و یک هزار و 882.50 دلار انجام شد./// سرب هم در رینگ معاملاتی با نرخ دو هزار و 65 دلار خریداری و با قیمت هر تن دو هزار و 67 دلار به فروش رسید.
—— 11:59 ق.ظ
شرکت سرمایه گذاری پارس توشه در دوره 6 ماهه نخست سال با اختصاص 365 ریال سود به ازای هر سهم معادل 66 درصد از پیش بینی هایش را محقق کرد.
—— 11:54 ق.ظ
عضو هیئت مدیره و معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار از مصوبه هیئت مدیره سازمان مبنی‌بر اختیاری‌شدن ضمانت نقدشوندگی در صندوق‌های سرمایه‌گذاری خبر داد.
—— 11:45 ق.ظ
گروه فرآورده‌های نفتی اکثرا منفی معامله می‌شوند.
—— 11:39 ق.ظ
شرکت پارس سرام با سرمایه ای بالغ بر 3 میلیارد تومان اطلاعات و صورت های مالی حسابرسی نشده دوره 12 ماهه منتهی به 31 شهریور 92 را منتشر کرده است. این شرکت برای هر سهم در سال مالی 92 مبلغ 453 ریال سود خالص محقق کرده که در مقایسه با آخرین پیش بینی به مبلغ 416 ریال نزدیک به 9 درصد افزایش داشته است.
—— 11:34 ق.ظ
مدیر سرمایه گذاری ها و امور سهام شرکت ذوب آهن اصفهان عنوان کرد: انتشار اخبار و گمانه زنی های مختلف پیرامون مباحثی همچون تعیین بهره مالکانه و آزادسازی نرخ فروش سنگ آهن نیز شک و تردید را در دل معامله گران نسبت به سرمایه گذاری در سهام این شرکت ها ایجاد کرده که این امر خود تأثیر منفی بر روند معاملات سهام آنها اعمال کرده است.
—— 11:30 ق.ظ
شرکت های فولادی برخلاف برخی صنایع مطرح بورس همچون پتروشیمی ها نتوانستند با رشد شاخص کل و روند صعودی قیمت سهام بسیاری از شرکت ها همراه شده و هم پای آنها حرکت کنند.
—— 11:29 ق.ظ
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با تاکید بر حفظ تحریم های اصلی علیه ایران گفت: «ما مجددا کارهای دیپلماتیک دشوار زیادی را با کشورهایی نظیر هند، ژاپن، کره جنوبی و دیگران انجام داده ایم تا تحریم نفتی ایران را پابرجا نگه داریم.»
—— 11:02 ق.ظ
افزایش صادرات برق ، گروه برقی را مورد توجه قرار داده است. بموتو افزایش سرمایه 120 درصدی از محل اورده نقدی دارد.
—— 11:02 ق.ظ
نمایندگان پژو در حالی در تهران حاضر و برای آغاز مجدد همکاری رایزنی کردند که به گفته کارشناسان این شرکت شرایط بازگشت به ایران را ندارد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شرکت پژو هم‌اکنون در یکی از بدترین دوره‌های عملکردی خود به سر می‌برد به‌گونه‌ای که فشار مشکلات مالی پژو را واداشته تا به دنبال همکاری با خودروساز دیگری باشد.
—— 11:01 ق.ظ
وبیمه امروز مقاومت خود را شکست و احتمال رشد سهم تا قیمت 240 تومان وجود دارد.
—— 10:50 ق.ظ
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تلاش خودروسازان برای تامین نقدینگی مورد نیاز خود، گفت: در سال جاری ایران خودرو معادل 230 میلیارد تومان و سایپا معادل 180 میلیارد تومان از سهم خود در واحدهایی که در آن سهام داشته‌اند، را واگذار کرده‌اند.
—— 10:35 ق.ظ
در تاپیکو صف خرید تشکیل شد.
—— 10:35 ق.ظ
در بانک دی با حجم معامله 40 میلیونی، صف خرید 31 میلیونی تشکیل شده است.
—— 10:19 ق.ظ
در هلدینگ خلیج فارس صف خرید کم حجم تشکیل شده و تاپیکو همچنان در مثبت3 معامله می‌شود.
—— 10:18 ق.ظ
یک عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بودجه سال 93 باید به گونه‌ای تدوین شود که برخی پروژه‌های معطل مانده راسامان بخشد گفت: انتظار می‌رود بودجه سال آینده وابستگی به نفت را تا حد امکان به حداقل برساند.
—— 10:17 ق.ظ
با افزایش تعداد علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در بورس، تعداد کاربران تالار مجازی بورس ایران (www.irvex.ir) از مرز 200 هزار نفر گذشت تا این سامانه اینترنتی، به یکی از جذاب‌ترین و پرمخاطب‌ترین سامانه‌ها در بازار سرمایه تبدیل شود. به گزارش ایسنا، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان مطلب فوق گفت: با توجه به اینکه تالار مجازی بورس ایران (www.irvex.ir) بصورت اینترنتی، امکان خرید و فروش مجازی سهام در فضای شبیه‌سازی شده را برای علاقه‌ مندان در سراسر کشور و حتی خارج از کشور فراهم می‌کند، با استقبال بسیار گسترده کاربران مواجه شده است، به نحوی که علاوه‌ بر ثبت‌ نام بیش از 200 هزار کاربر در این تالار، روزانه هزاران نفر نیز از بورس مجازی ایران بازدید و در این بورس، سهام و سایر انواع اوراق بهادار را با اعتبار مجازی خود خرید و فروش می‌کنند.
—— 10:08 ق.ظ
یک عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بودجه سال 93 واقع‌بینانه‌تر از بودجه‌های گذشته است، گفت که در بودجه سال‌های 91 و 92 بیش از 40 درصد خطای پیش‌بینی وجود داشته است. اسماعیل جلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: با توجه به شرایط کشور، تلاش‌های معاونت برنامه‌ریزی و جلسات مشترکی که تاکنون برای تدوین بودجه برگزار شده به نظر می‌رسد بودجه پیشنهادی دولت برای سال 93 یک بودجه واقع‌بینانه باشد.
—— 10:07 ق.ظ
شاوان در سطح حمایتی خود قرار دارد.
—— 10:06 ق.ظ
در پایان معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت صنایع شیمیایی فارس جهت برگزاری مجمع عمومی فوق العاده به منظور تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه و حق تقدم شرکت بانک انصار با توجه به پایان دوره پذیره نویسی، متوقف خواهند شد.
—— 9:44 ق.ظ
کسرام” در سال مالی 92 در مقایسه با سال مالی قبل با کاهش 30 درصدی تولید، 14 درصدی مقدار فروش، افزایش 89 درصدی متوسط نرخ فروش محصولات و افزایش 62 درصدی مبلغ فروش روبرو بوده است.
—— 9:39 ق.ظ
اکثر نمادهای دارویی مثبت معامله می‌شوند. برخی دارویی ها در حال شناسایی کف های قیمتی هستند و با توجه به اینکه گمانه زنی های تحلیلی نشان میدهد در 9 ماهه پوشش های خوبی خواهند داد، می توانند بازهم کم کم مورد توجه قرار بگیرند.
—— 9:38 ق.ظ
نمادهای گروه فلزی در دو دسته مثبت و منفی معامله می‌شوند. فولادی ها که نگران آزاد سازی نرخ سنگ آهن بودند تا حدودی از این ریسک خیالشان راحت شده است و فعلا نگران میزان افزایش نرخ حامل های انرژی هستند ولی به نظر نمی رسد به ضرر آنها عمل شود.
—— 9:36 ق.ظ
در مداران و رانفور و همکاران سیستم صف خرید تشکیل شده است. انفورماتیکی ها می توانند با تقاضاهای بیشتری مواجه شوند. بی شک بهبود وضعیت اقتصادی و رفع تحریم ها وضعیت این گروه را نیز متحول خواهد کرد.
—— 9:35 ق.ظ
شبندر منفی2 شد. پالایشی ها در بیشتر نمادها در کف قیمتی هستند و انتشار یک خبر مثبت در این گروه می تواند آنها را با رشد همراه سازد.
—— 9:34 ق.ظ
در خودرویی ها با توجه به خریدهای گسترده در قیمت های منفی روز چهارشنبه انتظار معاملات مثبتی را داشتیم. نقدینگی ها به این گروه وارد شده است و حمایت های خوبی نیز از آنها شکل گرفته است. در این گروه گفته می شود در صورت بهبود شرایط بین‌المللی احتمال خرید شرکت پارس خودرو توسط شرکت فرانسوی رنو وجود دارد. هم‌اکنون ‏برخی از قطعات خودروهای رنو در ایران به ویژه قطعات خودروی مگان به طور کامل از سایت‌های تولید رنو در ترکیه وارد ‏می‌شود و با رفع تحریم ها واردات قطعات راحت تر وارد می شود.
—— 9:33 ق.ظ
اکثر نمادهای خودرویی دارای صف خرید هستند و یا در حداکثر قیمت معامله می‌شوند.
—— 9:32 ق.ظ
خبهمن با 12 میلیون حجم معاملات، دارای صف خرید 11 میلیونی میباشد.
—— 9:31 ق.ظ
بانکی ها می توانند به روند صعودی و آرام خود در برخی نمادها با توجه به چند عامل ادامه دهند. عواملی مانند افزایش سرمایه ها، فروش دارایی ها، تعدیلات مناسب از محل سرمایه گذاری ها از نکات مورد توجه این گروه می باشد. نکته دیگر اینکه تعیین نرخ دلار 2600 تومانی می تواند تعدیلات مثبتی را برای بانک هایی که تراز ارزی بالایی دارند به همراه داشته باشد.
—— 9:30 ق.ظ
اکثر نمادهای بانکی در قیمت‌های مثبت معامله می‌شوند.
—— 9:30 ق.ظ
در گروه پتروشیمی ها انتشار شایعه خوراک احتمالی 6 الی 7 سنتی و انعقاد قراردادهای بلند مدت 20 ساله برای تامین خوراک،باعث افزایش امیدواری ها به حل این موضوع شده است.کم کم توجه برخی نیز به سمت گزارش های 9 ماهه شرکت ها این گروه خواهد رفت که تعدیلات و پوشش های خوبی خواهند داشت.
—— 9:29 ق.ظ
وزیر صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد کرد که 55 درصد از پول نفت صادراتی ایران به هند به یورو تبدیل شده و سپس در کشور ثالثی نگهداری شود. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدرضا نعمت زاده به روزنامه هندی ایندین اکسپرس گفت: ایران مشتاق است تا محدودیت‌های بانکی با هند را حذف کند و از سوی دیگر این امید را نیز دارد که بانک مرکزی هند نیز در راستای افزایش حجم تجارت بین دو کشور به ویژه رشد واردات نفت هند از ایران گام‌های موثری را بردارد.
—— 9:27 ق.ظ
پتروشیمی‌ها اکثرا مثبت هستند. در وپترو صف خرید تشکیل شده، جم مثبت و متعادل معامله می‌شود و شپدیس مثبت1 است.
—— 9:25 ق.ظ
تاپیکو در مثبت3 معامله می‌شود و معاملات پرحجمی دارد.
—— 9:23 ق.ظ
در ساختمانی‌ها، ثشرق پس از 5 روز مثبت بودن در منفی معامله می‌شود. ساختمانی‌ها اکثرا منفی هستند، ثشاهد و وساخت در منفی3 معامله می‌شوند.
—— 9:22 ق.ظ
در بیمه آسیا صف خرید تشکیل شده و بیمه دانا در مثبت1 معامله می‌شود. بیمه البرز متعادل است و در بیمه پاسارگاد و بیمه میهن، معاملات در مثبت3 پیگیری می‌شود.
—— 9:20 ق.ظ
دزهراوی در گره معاملاتی 12 درصد افزایش قیمت یافت.
—— 9:17 ق.ظ
با وجود توقف ساخت پالایشگاه‌های فازهای 35 ماهه و جدید پارس جنوبی، مراحل طراحی و ساخت پایه سکوی فاز 13 و 18 پارس جنوبی به پایاین رسید و به زودی این دو سازه عظیم گازی در آب‌های خلیج فارس نصب و راه اندازی خواهند شد.
—— 9:15 ق.ظ
شبندر مثبت و متعادل در 1500 تومان معامله می‌شود. نمادهای پالایشی اکثرا متعادل هستند و در شنفت صف فروش تشکیل شده است.
—— 9:14 ق.ظ
نماد معاملاتی شرکت ایران ترانسفو با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم، متوقف شد.
—— 9:12 ق.ظ
در بازارهای جهانی ، قیمت فلزات اساسی با رشد مواجه شده که می تواند گروه فلزی را متاثر کند.
—— 9:12 ق.ظ
در پی اعلام دولتمردان بناست فردا (یکشنبه) لایحه بودجه ۱۹۰ هزار میلیاردی به مجلس ارائه شود.
—— 9:09 ق.ظ
غمارگ” برای هر سهم در سال مالی 93 مبلغ 1084 ریال سود خالص پیش بینی کرده که در مقایسه با سال مالی قبل 43 درصد کاهش داشته است و به نظر می رسد در گزارش های بعدی با تعدیل همراه شود.
—— 9:09 ق.ظ
نماد معاملاتی شرکت های معدنی دماوند و داروسازی زهراوی مشمول دستورالعمل رفع گره معاملاتی می باشند.
—— 8:50 ق.ظ
پیش از شروع بازار ، در رمپنا صف خرید 148 میلیونی تشکیل شده است.
—— 8:49 ق.ظ
تعداد ۹۱۰ میلیون ورقه به ارزش ۶۶۱۹ میلیارد ریال در ۱۶۴ هزار نوبت معاملاتی در بازارهای فرابورس در هفته ای که گذشت داد و ستد شد.
—— 8:48 ق.ظ
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دولت یازدهم که نام «تدبیر و امید» را برای خود انتخاب کرده، از روزهای اولیه آغاز به کار خود، قانونگرایی را از جمله شعارهایش عنوان کرد و از مدتها پیش وعده ارائه به موقع لایحه بودجه سال 93 را داده بود؛ حالا دولت می‌خواهد در راستای وفای به عهد، بودجه سال آینده را در مهلت قانونی ارائه کند تا مطمئن باشد که دخل و خرج‌ها در کشور از ابتدای سال 93 بر اساس احکام قانونی بودجه خواهد بود.
—— 8:47 ق.ظ
حسن روحانی، فردا (یکشنبه) هفدهم آذر ماه برای تقدیم اولین لایحه بودجه دولت یازدهم به مجلس شورای اسلامی می‌رود تا پس از سال‌ها تاخیر در ارائه بودجه‌های سالانه به مجلس، این لایحه را در مهلت قانونی به دست نمایندگان برساند.
—— 8:47 ق.ظ
به نام خدا ، امروز شنبه 16 آذر با گزارش لحظه‌ای بازار بورس تهران در خدمت شما هستیم.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب