گزارش لحظه‌ای بورس و اخبار اقتصادی – آرشیو یکشنبه 17 آذر

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
بورس تهران

شاخص کل بورس با افزایش 492 واحدی به 85151 واحد رسید. نماد معاملاتی فارس با 314 واحد و تاپیکو با 113 واحد بیشترین تاثیر مثبت و نماد معاملاتی شبندر با 136 واحد و شپنا با 57 واحد، بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند. ارزش کل معاملات بورس با افزایش قابل ملاحظه نسبت به روز معاملاتی قبل، به 536.2 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات وغدیر با 42.7 میلیارد تومان و خساپا با 40.4 میلیارد تومان تعلق داشت. شاخص کل فرابورس هم افزایش 14 واحدی را تجربه کرد و به 858 واحد رسید. ارزش کل معاملات این بازار با افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل، به 261.6 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات صمپنا2 با 100 میلیارد تومان و جم با 11.7 میلیارد اختصاص داشت.
—— 12:54 ب.ظ
در فباهنر و فلوله صف خرید تشکیل شده. تقاضا در فخوز افزایش یافته است و با توجه به افزایش سرمایه‌ای که پیش رو دارد در مثبت3 معامله می‌شود.
—— 12:21 ب.ظ
در این دقایق از فشار عرضه‌ها در نمادهای پالایشی کاسته شده است.
—— 12:19 ب.ظ
اولین سوال از وزرای دولت یازدهم در جلسه علنی صبح امروز مجلس در حالی صورت گرفت که اظهارات سیف، رئیس کل بانک مرکزی در مورد قیمت ارز موجب شد طیب‌نیا وزیری که بیشترین رای اعتماد را از مجلس گرفته بود، اولین دریافت کننده کارت زرد دولت یازدهم از سوی مجلس باشد.
—— 12:18 ب.ظ
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شرکت صنایع ملی مس ایران، در صورت تقاضا با چهار هزار تن مس مفتول به قیمت پایه 195 هزار و 28 ریال در تالار محصولات صنعتی و معدنی حضور می یابد. این شرکت همچنین،در صورت تقاضا، پنج هزار تن مس کاتد را به قیمت پایه 189 هزار و 186 ریال عرضه می‌کند. از دیگر محصولات عرضه شده شرکت صنایع ملی مس ایران در این روز می توان به 33 هزار تن انواع مس کم عیار و 12 تن کنسانتره فلزات گرانبها اشاره کرد. علاوه بر این، شرکت دنیای مس کاشان، 300 تن مس مفتول را به قیمت پایه 195هزار و 528 ریال عرضه می کند.
—— 12:16 ب.ظ
بر اساس لایحه بودجه ۹۳، در ﺳﺎل ۱۳۹۳ ﻗﻴﻤﺖ ﻫﺮ ﺑﺸﻜﻪ ﻧﻔﺖ (نفت ﺧﺎم و ﻣﻴﻌﺎﻧﺎت ﮔﺎزی) ﻓﺮوﺧﺘﻪ ﺷﺪه ﺑﻪ ﭘﺎﻻﻳﺸﮕﺎه ﻫﺎی داﺧﻠﻲ ﺑﺮاﺑﺮ ۱۸.۵ دﻻر ﺗﻌﻴﻴﻦ شد.
—— 12:11 ب.ظ
مدیر کل دفتر مقررات ملی ساختمان وزارت راه و شهرسازی، با بیان اینکه ارتقاء کیفیت و رعایت مقررات ملی ساختمان بالاتر از ۹۰ درصد است گفت: بر اساس ابلاغ انجام شده بازرسی فنی ساختمان از اول دی ماه‌ سال جاری لازم‌الاجراست.
—— 12:11 ب.ظ
اخابر منفی و متعادل معامله می‌شود.
—— 12:04 ب.ظ
شرکت ذغالسنگ نگین طبس در دوره 6 ماهه نخست سال با اختصاص 243 ریال سود به ازای هر سهم معادل 62 درصد از پیش بینی هایش را محقق کرد.
—— 12:01 ب.ظ
ولصنم در مثبت کامل معامله می‌شود و نزدیک به صف خرید است.
—— 12:00 ب.ظ
خبرگزاری تسنیم: قائم مقام وزیر نیرو گفت:‌ برنامه ریزی شده تا نتایج پروژه هایی که به صورت آزمایشگاهی و پایلوت تاکنون اجرایی شده اند جمع بندی شده و پروژه های جدید در استفاده از انرژی های تجدیدپذیر به اجرا درآید.
—— 11:58 ق.ظ
ولیز با افزایش قیمت حدود 6 درصدی بازگشایی شد.
—— 11:56 ق.ظ
رقم کل بودجه پیشنهادی دولت با رشد 8.4 درصدی نسبت به سال گذشته بیش از هفت میلیون و 832 هزار و 398 میلیارد ریال بوده و قیمت دلار و نفت در آن به ترتیب 2600 و 100 دلار پیش بینی شده است.
—— 11:48 ق.ظ
همزمان با افزایش ظرفیت تولید پتروشیمی در آمریکا، دور جدید رقابت ایران با شرکت‌های آمریکایی در بازار فروش محصولات پلی‌اتیلنی در حال شکل گیری است و در این بین صنعت پتروشیمی ایران سال گذشته با فروش 21 میلیارد دلار محصول جایگاه سیزدهم جهان را به خود اختصاص داده است.
—— 11:36 ق.ظ
سوال یکی از نمایندگان از طیب‌نیا وزیر اقتصاد در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) مجلس مطرح شد و نمایندگان نهایتا اعلام کردند که از پاسخ‌های وزیر اقتصاد قانع نشدند. به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سوال قاسم جعفری نماینده بجنورد از وزیر اقتصاد درباره علت اظهارات رئیس بانک مرکزی در تضعیف ارزش پول ملی بود که نهایتا بعد از توضیحات وزیر نمایندگان با 82 رای موافق، 101 رای مخالف و 10 رای ممتنع از مجموع 217 نماینده حاضر اعلام کردند که از پاسخ‌های وزیر قانع نشدند.
—— 11:34 ق.ظ
در نمادهای گروه بیمه نیز معاملات اکثرا مثبت هستند.
—— 11:29 ق.ظ
دبیرانجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان گفت: تولید سیمان طی ۸ ماهه نخست امسال به ۵۰ میلیون و ۲۵۰ هزار و ۹۱۹ تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال ۹۱ رشد ۲.۲۵ درصدی را نشان می‌دهد.
—— 11:28 ق.ظ
دارویی‌ها اکثرا مثبت کامل و دارای صف خرید هستند.
—— 11:26 ق.ظ
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تقاضای سلب فوریت از طرح تشکیل سازمان مدیریت، برنامه‌ریزی و بهره‌وری که به تقاضای غلامعلی جعفرزاده مطرح شده بود، رای موافق ندادند.
—— 11:03 ق.ظ
جهت‌گیری دولت آن است که اولا صندوق‌های تأمین اجتماعی را به سمت واگذاری سهام در بازار بورس و از این طریق این نهادها را از بنگاه داری به مدیریت سهام سوق دهد، ثانیا از آنجا که عمده شرکت‌های باقی مانده در دولت نیازمند اصلاحات اساسی و زمان‌بر است، با انجام اصلاحات در آنها فرایند خصوصی‌سازی بنگاه‌ها را پیگیری کند.
—— 11:00 ق.ظ
کلیه فعالیت های عملیاتی شرکت ملی سرب و روی ایران در حالی از تاریخ 1392.5.23 متوقف بوده است که آخرین پیگیری ها حاکی از فعال شدن خط تولید روی این شرکت تا پایان آذر ماه است. مدیر مالی شرکت سرب و روی ایران در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز ضمن اشاره به انجام اصلاحاتی در فرآیند تولیدات شرکت توضیح داد: در حالی فعالیت های شرکت پیشتر بنا به دلایل غیر زیست محیطی متوقف شده که با توجه به انجام مذاکرات مداوم و همچنین انجام اصلاحاتی در فرآیند تولید، پیش بینی می شود که خط تولید روی “فسرب” تا پایان آذر ماه سال جاری فعال گردد.
—— 10:58 ق.ظ
شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن پیش بینی سود هر سهم سال مالی منتهی به 30 آذر ماه 93 را با سرمایه سه هزار میلیارد ریال، در آبان و همچنین آذر ماه امسال به صورت حسابرسی شده، مبلغ 367 ریال اعلام کرده است.
—— 10:42 ق.ظ
مدیر اداره نظارت ارز بانک مرکزی با بیان این‌که تک نرخی شدن ارز در دستور کار بانک مرکزی است، گفت:برای دریافت ارز دانشجویی پرداخت وجه قبل از خرید ارز اجتناب ناپذیر خواهد بود. غلامرضا قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار بانک خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) درباره برنامه بانک مرکزی برای تک نرخی شدن ارز ، اظهار کرد: تک نرخی شدن ارز در دستور کار بانک مرکزی بوده و در راستای عملیاتی نمودن آن اقدامات لازم در حال انجام است.
—— 10:42 ق.ظ
در هلدینگ خلیج فارس ، تاپیکو و وغدیر صف خرید تشکیل شده است.
—— 10:31 ق.ظ
در مپنا با صف خرید 138 میلیونی هیچ عرضه‌کننده ای وجود ندارد.
—— 10:26 ق.ظ
سرمایه گذاری در سهام شرکت های فعال در گروه ساختمان به عنوان یک صنعت دارای پتانسیل در حالی به سرمایه گذاران با دیدگاه میان مدت و بلندمدت توصیه می شود که رشد سودآوری مداوم و معقول از جمله ویژگی های اصلی این صنعت به شمار می آید.
—— 10:21 ق.ظ
شرکت لیزینگ ایران با سرمایه 600 میلیارد ریال در دوره 6 ماهه با اختصاص 190 ریال سود به ازای هر سهم معادل 51 درصد از پیش بینی هایش را محقق کرد.
—— 10:14 ق.ظ
در ونفت و شنفت صف فروش تشکیل شده و شرانل منفی معامله می‌شود.
—— 10:13 ق.ظ
ساختمانی‌ها اکثرا مثبت معامله می‌شوند. در ثشاهد ، ثتران ، وساخت ، ثشرق صف خرید تشکیل شده است.
—— 10:12 ق.ظ
فاز اول پروژه شرکت پتروشیمی ایلام که یکی از زیرمجموعه های موجود در پرتفوی غیر بورسی شرکت پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان است، طی آبان ماه سال جاری به بهره برداری رسیده، به گونه ای که تولید 300 هزار تن محصول پلی اتیلن سنگین از آبان ماه امسال آغاز شده است.
—— 10:09 ق.ظ
در شاوان صف فروش تشکیل شد.
—— 10:07 ق.ظ
شرکت داده پردازی ایران با نماد “مداران” در دوره 6 ماهه منتهی به 31 شهریور ماه 92 با اختصاص 120 ریال سود به ازای هر سهم به 51 درصد از پیش بینی هایش رسید.
—— 10:05 ق.ظ
رئیس جمهور با تأکید براینکه شیوه پرداخت یارانه‌ها فعلاً تغییر نمی کند از برنامه دولت برای ارائه طرح مدیریت یارانه‌ای به مجلس خبر داد و گفت: ما بدون فوت وقت کار را شروع کرده و با آسیب شناسی، در حال طراحی قدم های بعدی هستیم.
—— 9:55 ق.ظ
ولیز بازگشایی می‌شود. در پایان معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت کاشی سعدی جهت برگزاری مجمع عمومی فوق العاده به منظور تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه، متوقف خواهد شد.
—— 9:54 ق.ظ
پالایشی‌ها بازهم منفی معامله می‌شوند. شاوان منفی4 است و بیشترین افت قیمتی را داشته
—— 9:54 ق.ظ
تولید انواع خودرو در آبان ماه امسال 14.1 درصد و در هشت ماهه امسال 29.6 درصد کاهش یافته است.
—— 9:51 ق.ظ
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رئیس جمهور با تقدیم لایحه بودجه 93 به مجلس در پایان سخنان خود گفت: این لایحه حاصل تلاش معتمدین شما در دولت تدبیر و امید است که امیدواریم زمینه تصویب لایحه بودجه در دهه فجر انشاءالله فراهم شود.
—— 9:50 ق.ظ
یک عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی سوخت خودروها، آلایندگی صنایع داخلی و خودروهای تولید داخل را از عوامل آلودگی هوا عنوان کرد و گفت که برای مقابله با آلودگی هوا باید قاطعانه و عملیاتی وارد شد. محمدجواد نظری‌مهر در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با تاکید بر اینکه محیط زیست، استاندارد و وزارت کشور نباید تنها به شعار دادن بسنده کنند، گفت: ما این همه تولید ماشین داریم که برای کشور مرگ‌آور است و سلامت انسان‌ها را به خطر می‌اندازد. ما اکنون خودروهایی را تولید می‌کنیم که شاید اروپا سال‌ها قبل آنها را ترک کرده و در زباله‌دان تاریخ انداخته است.
—— 9:50 ق.ظ
نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به دعوت وزیر نفت از بزرگترین شرکت‌های نفتی خارجی برای سرمایه‌گذاری در توسعه میادین مشترک نفتی و گازی ایران، آن را از آثار توافق هسته‌ای اخیر ایران با 1+5 عنوان و خاطرنشان کرد که این سرمایه‌گذاری باعث تسریع در برداشت از میادین مشترک می‌شود. علی مروی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: مشکل ما برای توسعه میادین نفتی و گازی به ویژه میادین مشترک، مشکل اعتباری بوده است. در حالی که شرکای همسایه معطل ما نمی‌شوند، برداشت‌های خود را دارند و چاه‌هایشان را حفر می‌کنند. طبیعتا وقتی میدانی مشترک است هر که زودتر کار را شروع کند برنده است پس ما باید هر چه زودتر برداشت از میادین مشترک را آغاز کنیم.
—— 9:49 ق.ظ
با اخبار اقتصادی و بورسی روز یکشنبه 17 آذر در خدمت شما هستیم.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: خبرهای لحظه ای اقتصادی و بورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب