رمز پیشرفت بازار سرمایه حضور مردم است

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

در حوزه مقررات باید مقرراتی تهیه شود که بتواند اعتماد به بازار سرمایه را افزایش دهد.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، حسن قالیباف اصل مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران در هفتمین سالروز تاسیس بورس تهران ضمن بیان مطلب فوق افزود: در طول چند سال گذشته موفقیت های خوبی نصیب بورس اوراق بهادار تهران شده و در این مدت اقدامات بسیار خوبی در بورس تهران صورت گرفته است.

وی با تقدیر از عملکرد کارکنان بورس تهران گفت: عملکرد خوب همکاران بورس و زحمات آنان موجب موفقیت ما بوده است: بورس تهران و همچنین صنعت بازار سرمایه ایران خاص و ویژه است؛ لذا جایگاه ویژه ای در اقتصاد ملی داراست. در ضمن امسال سال خوبی برای بازار سرمایه است و در گذشته چنین رکوردهایی نصیب بورس تهران نشده بود.

مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران ادامه داد: یکی از شاخص های توسعه یافتگی بازارهای سرمایه نسبت در گردش است. این نسبت به سال گذشته در مدت 8 ماه 7 درصد بود و امسال به 22 درصد رسید این در حالی است که استانداردهای بازار سرمایه در دنیا 100 درصد است.

وی درخصوص قابل مقایسه نبودن ارقام مربوط به ارزش بازار سرمایه گفت: ارزش بازار سرمایه در ابتدای سال 92 بالغ بر 170 هزار میلیارد تومان بوده اما در حال حاضر این رقم به 415 هزار میلیارد تومان رسیده است.

قالیباف اصل با بیان اینکه دو شرکت جدید در بورس پذیرش شده است افزود: امسال هلدینگ خلیج فارس و نفت و گاز تامین برای اولین بار در بورس پذیرش و عرضه شدند و دو شرکت همراه اول (‌ارتباطات سیار ایران ) و سرمایه گذاری بازنشستگی کارکنان بانک ها نیز از فرا بورس به بورس اوراق بهادار تهران منتقل شدند. حضور این شرکت ها به بزرگ شدن بازار سرمایه کمک کرد به طوری که هلدینگ خلیج فارس به تنهایی 11 درصد حجم بازار را به خود اختصاص داده است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر حضور مردم در بازار سرمایه افزایش یافته و 70 درصد معاملات مربوط به اشخاص حقیقی است. حضور پر رنگ مردم در بازار به معنای افزایش مخاطبین بورس تهران است. بورس تهران باید پاسخگوی مخاطبین خود باشد و این امر نشان دهنده موفقیت شرکت است. اما نباید فراموش کنیم که حضور مردم مسئولیت همکاران ما را افزایش می دهد.

قالیباف اصل با بیان اینکه بازار سرمایه باید از حالت تک محصولی و دو محصولی در بیاید افزود: در حوزه ابزارهای جدید در بازار سرمایه نیازمند اقدامات جدید هستیم. بازار سرمایه باید بتواند روی ابزارهای مختلف کار کند. اوراق آتی ابزار مدیریت ریسک به حساب می آید و تنها ابزاری عادی نیست و ما باید سلیقه مردم را در نظر بگیریم و به واسطه سلیقه مردم ابزارهای جدید در اختیار بازار سرمایه قرار دهیم

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: حضور در بازار بورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب