سامانه معاملاتی جدید بورس در تالار حافظ

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

فرض شرکت مدیریت فن آوری بورس تهران به جهت توسعه سامانه معاملاتی نامک (EBS) برقراری مساوات و برابری بین کارگزاران در هنگام اجرای آزمایشی سامانه معاملاتی مذکور بود و با همین فرض تصمیم بر آن شد تا تالار حافظ که محلی است برای حضور نمایندگان تمامی شرکت های کارگزاری در آخرین مرحله از نصب سیستم نامک پس از انجام اجرای آزمایشی قرار گیرد تا تمامی شرکت های کارگزاری در شرایطی یکسان از هر دو سامانه معاملاتی پم و نامک برخوردار باشند.

عباس احمدی مدیر عامل شرکت مدیریت فن آوری بورس تهران با بیان مطالب فوق در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: پس از راه اندازی این سامانه در شهرستان ها توانستیم نقطه نظرات و ایرادات این سامانه را از طریق معامله گران شرکت های مختلف کارگزاری به دست آوریم لذا با توجه به زمان بر بودن رفع اشکالات موجود و اعمال نظرات کارگزاران به این نتیجه رسیدیم که به جهت جلوگیری از ریسک احتمالی که از سوی این تغییر و تحولات به بازار سرمایه وارد می شود هر دو سامانه را در کنار یکدیگر تا مرتفع شدن ایرادات نامک در اختیار کارگزاران قرار دهیم.

وی ادامه داد: هم اکنون تمامی اشکالات و نقطه نظرهایی که از سوی معامله گران مطرح شده بود و قابلیت اجرایی شدن داشت بر روی سامانه معاملاتی EBS پیاده سازی شده و از روز سه شنبه معامله گران بازار سرمایه شاهد سامانه معاملاتی متفاوت، کامل و هم جهت با نظرات خود خواهند بود.

احمدی با اشاره به اینکه تالار حافظ از معاملات هفته آتی فعالیت خود را با سامانه معاملاتی EBS آغاز خواهد کرد افزود: در سامانه جدید یا به عبارتی دیگر اصلاح شده نامک امکاناتی همچون سفارشی سازی دیدبان بازار، اختیاری شدن راست چین و چپ چین اطلاعات، افزایش محسوس سرعت سامانه و اشکالات گرافیکی همچون اختیاری شدن تعدد رنگ ها در صفحه سامانه معاملاتی اصلاح شده و می توان گفت که از روز سه شنبه معامله گران سامانه معاملاتی خود را به صورت دلخواه و اختیاری چیدمان سازی خواهند کرد.

مدیر عامل شرکت مدیریت فن آوری بورس تهران خاطر نشان کرد: برنامه داریم برای سال آینده معاملات الگوریتمیک را در سامانه معاملات کارگزاران طراحی کنیم بطوریکه معامله گران امکان پیش شرط گذاری برای دستورهای خود در زمان هایی معین که خود آنها تعیین خواهند کرد به دست می آورند.

وی در پایان ضمن تشکر از صبوری و حوصله معامله گران شرکت های کارگزاری به جهت اجرای آزمایشی و همراه با خطای سامانه مذکور تصریح کرد: قطعاً اگر همچنان سامانه پم در روزهای اخیر که شاهد افزایش قابل توجه حجم معاملات و فشار وارده از سوی خریداران و فروشندگان هستیم فعال بود، امروز شاهد چالشی بسیار بزرگ و فاجعه ای عظیم در بازار سرمایه می بودیم.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: خبرهای مهم از تالار بورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب