52 درصد از کل معاملات بورس در اختیار 10 کارگزار

اخبار بورس
اخبار بورس

به گزارش بورسینس به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم؛ اطلاعات منتشر شده از اداره آمار و اطلاعات بازار سرمایه نشان می دهد در پایان هشتمین ماه سال جاری از 94 کارگزار فعال در بورس، 88 کارگزار در معاملات آنلاین فعال بوده اند.

بر اساس این گزارش، 40 درصد از کل معاملات الکترونیکی در 5 کارگزاری انجام شده است که به ترتیب کارگزاری های مفید با 77/ 23 درصد، بانک کشاورزی با 25/ 6 درصد، آگاه با 43/ 5 درصد، نهایت نگر با 92/ 2  درصد، آبان با 21/ 2 درصد و رتبه های اول تا پنجم را به نام خود ثبت کردند.

همچنین از کل معاملات انجام شده در این مدت، 158 هزار و 466 میلیارد ریال خرید و فروش الکترونیکی بوده است.

افزون بر این، ارزش کل خرید و فروش 94 کارگزار فعال بورس اوراق بهادار تهران از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه، بالغ بر 1 هزار و و 260 میلیون و 861 هزار میلیارد ریال بود که دفعات معاملات برابر با  9میلیون و 745 هزار دفعه بوده است.

ارزش خرید و فروش خرد و بلوک هم 786 هزار 442 میلیارد ریال معادل 62 درصد کل معاملات بوده است. ارزش خرید و فروش عمده و سایر نیز 474 هزار و 419 میلیارد ریال معادل 38 درصد از معاملات را به خود اختصاص داده است.

52 درصد از کل معاملات در اختیار 10 کارگزار

این گزارش می افزاید : تعداد 10 شرکت کارگزاری حدود 52 درصد ارزش کل معاملات را در 8 ماهه اول امسال به  اختصاص خود دادند.
شرکت های کارگزاری بانک ملت با 6/ 17 درصد، کارگزاری بانک ملی ایران با 6/ 8 درصد، کارگزاری عمران فارس با 5/ 4 درصد، کارگزاری مفید با  3/  4 درصد، کارگزاری خبرگان سهام با 5/ 3 درصد و کارگزاری صبا تامین با 3/ 3 درصد در رتبه های اول تا ششم  این جدول قرار دارند.
همچنین شرکت های کارگزاری بانک صادرات با 8/ 2 درصد، کارگزاری بانک رفاه کارگران با 6/ 2 درصد، کارگزاری آگاه با 5/ 2 درصد، و کارگزاری بانک تجارت با 2 درصد در مکان های هفتم تا دهم این فهرست جای دارند.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.