شرکت‌های پالایشی، بار دیگر در کانون توجه فعالان بورس

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

معاملات روز جاری تالار شیشه ای در مسیری مثبت آغاز شد و بسیاری از سهامداران و معامله گران در پی حمایت رییس جمهور از بازار سرمایه، شاهد رشد قیمت سهام اغلب شرکت های بورسی هستند.

براساس گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز، تالار نشینان امروز نظاره گر صعود دسته جمعی شرکت های پالایشی برخلاف روزهای قبل هستند، به طوریکه بسیاری از نمادهای این گروه تا سقف مجاز قیمت روزانه خود نیز معامله می شوند.

پتروشیمی ها نیز با پیگیری روند مثبت روز گذشته خود همچنان به روند رو به رشد و البته متعادل ادامه می دهند این در حالی است که در میان آنها نمادهایی همچون “فارس” و “جم” مسیری برخلاف هم گروهی های خود را در پیش گرفته اند.

علاوه بر این، سهامداران شرکت های فعال در گروه سیمان، ساختمان و نیز کاشی و سرامیک نیز به دنبال دو صنعت مطرح بورس یعنی پالایشی ها و پتروشیمی ها رشد قیمت سهام این گروه ها را نظاره گر هستند.

اما شرکت های خودرویی و نیز گروه بانکی که طی روزهای قبل با افزایش اقبال معامله گران رو به رو شده بودند و روند قیمتی آنها با قدرت رو به بالا پیش می رفت، امروز را برخلاف سایر صنایع بورسی با افت قیمت سهم سپری می کنند که به نظر می رسد توجه دوباره فعالان بازار بورس به گروه پالایشی ها و نیز پتروشیمی ها سبب روند نزولی قیمت سهام سایر صنایع پیشرو در روزهای قبل شده است، هرچند که با توجه به روند رو به رشد قیمت سهام این شرکت ها به خصوص لیدر گروه خودرویی یعنی ایران خودرو طی چند روز اخیر، ورود این شرکت ها به فاز استراحتی طی بازه زمانی کوتاه مدت امری دور از ذهن نیست.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب