گزارش لحظه‌ای و اخبار بورس – آرشیو دوشنبه 18 آذر

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
بورس تهران

شاخص کل بورس با افزایش 159 واحدی به 85309 واحد رسید. نماد معاملاتی شبندر با 155 واحد و تاپیکو با 119 واحد بیشترین تاثیر مثبت و نماد معاملاتی کگل با 110 واحد و اخابر با 104 واحد، بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند. ارزش کل معاملات بورس با کاهش نسبت به روز معاملاتی قبل، به 475.6 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات تاپیکو با 48.8 میلیارد تومان و وغدیر با 26.2 میلیارد تومان تعلق داشت. شاخص کل فرابورس هم افزایش 10 واحدی را تجربه کرد و به 869 واحد رسید. ارزش کل معاملات این بازار با کاهش نسبت به روز معاملاتی قبل، به 148.1 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات سپهر با 24.9 میلیارد تومان و صپارس با 18.5 میلیارد اختصاص داشت.
—— 12:51 ب.ظ
در حالی که کارشناسان قیمت ۱۲۰۰ تا ۱۴۰۰ دلاری را برای طلا در سال ۲۰۱۴ پیش بینی می کنند قیمت این فلز در روز دوشنبه ۳۰ سنت کاهش یافت و به ۱۲۳۰ دلار در هر اونس رسید.
—— 12:27 ب.ظ
واتی منفی2 معامله می‍‌شود.
—— 12:26 ب.ظ
نخست وزیر اسرائیل ضمن تاکید بر همپیمانی با آمریکا اما وجود اختلاف نظر با باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا درباره ایران را تایید کرد و گفت: راه حل دیپلماتیک برای مسئله هسته ای ایران بهتر است اما کاربرد تهدیدات جدی نظامی و تحریم های سختگیرانه برای موفقیت دیپلماسی ضروری است.
—— 12:26 ب.ظ
در شنفت صف فروش تشکیل شده است.
—— 12:25 ب.ظ
سهام سه شرکت عمران و مسکن سازان شرق، شماره گذاری کالا و خدمات و نیروگاه صوفیان از طریق مزایده و فرابورس واگذار می شود.
—— 12:19 ب.ظ
بر اساس قانون اصلاح بودجه سال ۱۳۹۲ کل کشور به دولت اجازه داده شد تا سقف دویست و پنجاه هزار میلیارد ریال نسبت به فروش سهام دولتی اقدام کند.
—— 12:19 ب.ظ
عضو انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ‌آهن ایران با اشاره به اینکه حدود ۸۵ درصد از منابع سنگ‌آهن کشور در اختیار بخش دولتی است، گفت: صنعت فولاد به دنبال این است که به هر شکل ممکن منابع سنگ‌آهن را به نفع خود مصادره کند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فرزانه معصومی در نشست فعالان صنعت سنگ‌آهن گفت: برای ما معلوم نیست که چرا دولت به دنبال وضع عوارض روی صادرات سنگ‌آهن بخش خصوصی است. شاید چشمداشتی روی این صنعت وجود دارد. ما سنگ‌آهن با عیار پایین را صادر می‌کنیم که دولت نمی‌تواند هیچ کاری روی آن انجام دهد.
—— 12:18 ب.ظ
به گزارش خبرنگار انرژی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در حالی سایت رسمی اطلاع رسانی وزارت نفت (شانا) از عملیات راه اندازی سکوی فاز ١٨ در ١۵٠ روز آینده و بهره برداری از کل این فاز تا پایان امسال یا دو ماه نخست سال آینده خبر داده است که وزیر نفت در جریان دومین بازدید خود از فازهای در حال توسعه پارس جنوبی هیچ وعده جدیدی در مورد فاز 17 و 18 نداده و تنها به این که فاز ١٧ پارس جنوبی نسبت به سه ماه گذشته ساماندهی بهتری یافته است اکتفا کرده بود.
—— 12:18 ب.ظ
میانگین بازدهی صنعت شیمیایی از ابتدای سال تاکنون نزدیک به 148 درصد است البته میانگین بازدهی این صنعت در دوره مشابه سال گذشته تنها حدود 53 درصد بوده است.
—— 12:11 ب.ظ
صف خرید پالایشی‌ها همچنان وجود دارد. در شبندر با حجم معامله 4 میلیونی، صف خرید 10 میلیونی تشکیل شده است.
—— 11:59 ق.ظ
مدیر عامل تامین سرمایه سپهر گفت: افزایش سرمایه ناشی از تجدید ارزیابی دارایی‌ها یا اندوخته و سود انباشته و نیز فروش کالا و یا عرضه اولیه تامین مالی نبوده و میزان تامین مالی بسیار کمتر از مقداری است که آعلام می شود. بهروز زارع در گفت‌وگو با خبرنگار بورس خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، مشکلات و محدودیت‌های تامین مالی را مورد توجه قرار داد و گفت: در بزرگ ترین مراکز مالی دنیا بیش از 40 درصد تامین مالی از طریق بازار سرمایه انجام شده و در قالب اعتبارات و تسهیلات از طریق بازار سرمایه صورت می‌گیرد.
—— 11:58 ق.ظ
براساس لایحه بودجه سال ۹۳ کشور، وزارت اقتصاد موظف است سازوکارهای اجرایی تأسیس”صندوق سرمایه گذاری سهام عدالت” را ظرف مدت ۶ ماه پس از ابلاغ تهیه و پس از تأیید هیأت واگذاری و تصویب شورای عالی اجرای سیاستهای کلی اصل چهل و چهار اجرایی کند.
—— 11:48 ق.ظ
رییس هیات مدیره انجمن سنگ با اشاره به اینکه اعمال عوارض روی صادرات سنگ‌آهن اقدامی ضد تولید و ضدتوسعه است، گفت: وقتی به دنبال حضور در سازمان جهانی تجارت هستیم دیگر تصمیماتی مانند وضع عوارض صادراتی معنایی ندارند.
—— 10:50 ق.ظ
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از تقاضای ایمیدرو از وزیر امور اقتصادی و دارایی برای ابطال برخی خصوصی‌سازی مرتبط با این بخش خبرداد و گفت: اصلاح تصمیمات قبلی سازمان خصوصی سازی در مورد واگذاری برخی زیرمجموعه های این مجموعه در دستور کار قرار دارد.
—— 10:49 ق.ظ
در گروه بیمه ، نمادهای وافری ، وما ، نوین ، اسیا در حداکثر قیمت معامله می‌شوند.
—— 10:48 ق.ظ
سیاست تحریم آمریکا علیه ایران زندگی بیش از ۸۷۰۰ دانشجوی ایرانی در این کشور را تحت تاثیر قرار داده است و بر اساس توافق ژنو قرار است کانالی بین ایران و بانک های خارجی برای مبادلات مالی دانشجویان ایران در خارج از کشور گشوده شود.
—— 10:40 ق.ظ
دبیر خانه معدن ایران با اشاره به اینکه بخش معدن از معدود بخش‌هایی بود که توانست در شرایط تشدید تحریم‌ها روی پای خود بایستد، گفت: راه مبارزه با خام فروشی در حوزه معدن شلاق زدن به معدن‌دار نیست. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، غلامرضا حمیدی انارکی در نشست فعالان صنعت سنگ‌آهن افزود: ما امروز می‌شنویم که دولت قصد دارد روی صادرات سنگ‌آهن عوارض وضع کند. ما نگران تکرار تجربه غلط عوارض صادراتی سنگ تزئینی هستیم. عوارض عملا هزینه‌های زیادی را به معدنکاران تحمیل می‌کند.
—— 10:38 ق.ظ
یک کارشناس مسکن معتقد است: تا پایان سال بازار و قیمت مسکن تثبیت می‌شود و تغییری در قیمت مسکن نداریم. کامبیز اثباتی در گفت‌گو با خبرنگار مسکن خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،‌ با اشاره به رکود فعلی در بازار مسکن و تاثیر مذاکرات سیاسی بر اقتصاد کشور اظهار کرد: رکود فعلی تا پایان سال ادامه‌دار نیست و ممکن است بازار کمی رونق بگیرد اما افزایش و کاهش قیمتی نداریم.
—— 10:38 ق.ظ
وپترو” پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 31 اردیبهشت 93 را مبلغ 147 ریال سود خالص پیش بینی کرده که در دوره 6 ماهه مبلغ 36 ریال معادل 24 درصد از این مبلغ را پوشش داده است. این شرکت سرمایه گذاری که گزارش اخیر خود را با تعدیل مثبت بیش از 7 درصدی به بازار ارائه کرده است دوره 6 ماهه نخست سال مالی گذشته را با زیان 54 ریالی به پایان رسانده بود.
—— 10:33 ق.ظ
وزیربهداشت با اشاره به اینکه بیمه‌ها ورشکست شده اند و ۱۳ میلیون نفر بیمه نیستند،نسبت به قانون «طرح» پزشکان در مناطق محروم انتقاد کرد و گفت:چرا باید مردم نخ بخیه و تجهیزات پزشکی را از بیرون بیمارستان خرید کنند. چون بیمه‌ها ضعیف هستند.
—— 10:32 ق.ظ
خبرگزاری تسنیم: فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی که در دولت دهم به عنوان پروژه مهرماندگار و در دولت یازدهم به عنوان پروژه های اولویت دار نامگذاری شد در بهار سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.
—— 10:31 ق.ظ
فشار عرضه‌ها در نمادهای بانکی همچنان وجود دارد.
—— 10:31 ق.ظ
دبیر اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مواد معدنی ایران با اشاره به اینکه مطرح شدن بحث وضع عوارض روی صادرات سنگ‌آهن ناشی از همان پسمانده‌های فکری دهه ۶۰ است که می‌گفت صادرکنندگان زالوصفت هستند، گفت: وضع عوارض روی صادرات سنگ‌آهن هیچ مبنای کارشناسی و قانونی ندارد.
—— 10:25 ق.ظ
وبیمه در منفی3 معاملات پرحجمی دارد.
—— 10:24 ق.ظ
اخابر در منفی3 معامله می‌شود.
—— 10:20 ق.ظ
در نمادهای پالایشی صف خرید تشکیل شده است.
—— 10:20 ق.ظ
تکمبا بازهم با صف خرید همراه است.
—— 10:19 ق.ظ
رئیس تیم مذاکره کننده آمریکا در گروه ۱+۵ تصریح کرد که چندین دهه بی‌اعتمادی بین آمریکا و ایران به این مفهوم است که واشنگتن نه بر پایه اعتماد به ایران بلکه بر پایه نظارت‌های سرزده بر تأسیسات هسته‌ای ایران پیش می‌رود.
—— 10:18 ق.ظ
رویترز مبارزه با رکود تورمی را اصلی ترین هدف نخستین بودجه دولت روحانی دانست و به نقل از یک تحلیلگر اقتصادی در انگلیس نوشت: روحانی بودجه ای ۱۲ ماهه که تاحدی ریسکی است ارائه داده و خواسته به نوعی انضباط مالی خود را نشان دهد.
—— 10:08 ق.ظ
رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو کشور گفت: در صورتی که کیفیت خودروهای داخلی افزایش یابد مردم دیگر خودروی چینی خریداری نخواهند کرد.
—— 10:07 ق.ظ
فرض شرکت مدیریت فن آوری بورس تهران به جهت توسعه سامانه معاملاتی نامک (EBS) برقراری مساوات و برابری بین کارگزاران در هنگام اجرای آزمایشی سامانه معاملاتی مذکور بود و با همین فرض تصمیم بر آن شد تا تالار حافظ که محلی است برای حضور نمایندگان تمامی شرکت های کارگزاری در آخرین مرحله از نصب سیستم نامک پس از انجام اجرای آزمایشی قرار گیرد تا تمامی شرکت های کارگزاری در شرایطی یکسان از هر دو سامانه معاملاتی پم و نامک برخوردار باشند.
—— 10:01 ق.ظ
ولیز در منفی3 معامله می‌شود در ولساپا صف فروش تشکیل شده و ولصنم منفی2 میباشد.
—— 9:57 ق.ظ
پیرو اطلاعیه شماره 45019/130 مورخ 1392/09/04 معاونت بازار،امروز دوشنبه مورخ 1392/09/18 تعداد 633ر320ر6 سهم معادل 26ر12 درصد از سهام شرکت حمل و نقل توکا از طرف شرکت فولاد متیل به صورت یکجا و نقد به قیمت پایه هر سهم 000ر8 ریال در نماد حتوکا4 عرضه خواهد شد.
—— 9:55 ق.ظ
رییس سازمان خصوصی سازی گفت : موضوع واگذاری هلدینگ خلیج فارس بحث‌های طولانی دارد که مدت‌ها در شورای رقابت و هیات واگذاری مطرح بود و در نهایت هیات واگذاری با علم و اطلاع از این که شرکت‌های فجر و مبین می توانند برای برخی واحدهای خارجی از هلدینگ ایجاد انحصار کنند مصوباتی داشت و شرایطی را در واگذاری آن درج کرد و به نظر می رسد دغدغه شورای رقابت تامین شده باشد.
—— 9:54 ق.ظ
بانک دی شفاف سازی کرد : به استحضار می‌رساند که شایعه اخیر مبنی بر افزایش سرمایه این بانک فاقد صحت است.
—— 9:48 ق.ظ
خبرگزاری تسنیم: دبیر انجمن خودروسازان ایران با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳ میلیون خودروی فرسوده در کشور تردد می کند، گفت: دولت باید برای جلوگیری از افزایش حجم آلایندگی هوا ضمن توزیع سوخت یورو۴ تدابیری را برای خروج خودروهای فرسوده انجام دهد.
—— 9:46 ق.ظ
عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: جلسه این ستاد عصر امروز برگزار می‌شود که قرار است رئیس کل بانک مرکزی گزارشی از راهکارهای جلوگیری از معوقات بانکی به اعضا ارائه کند.
—— 9:45 ق.ظ
شانا_ گروه پالایش و پخش: مدیرعامل شرکت پالایش نفت تهران از دریافت گواهینامه انجمن مدیریت سبز اروپا از سوی این شرکت به عنوان تنها شرکت پالایشی کشور خبر داد.
—— 9:41 ق.ظ
خرید حقوقی‌ها در وبملت قابل توجه است.
—— 9:40 ق.ظ
کگل و کچاد و ومعادن در منفی کامل معامله می‌شوند.
—— 9:31 ق.ظ
دارویی ها امروز هم مثبت هستند. این گروه تحت تاثیر افزایش نرخ چند قلم دارو میباشند که به تازگی مجوز افزایش آنها گرفته شده است.
—— 9:14 ق.ظ
در ساختمانی‌ها، معاملات مثبت و اکثرا در حداکثر قیمت و صف خرید پیگیری می‌شود. ساختمانی ها همچنان تحت تاثیر چند خبر خواهند بود. خبرهایی در مورد افزایش میزان تسهیلات بخش مسکن ، تلاش برای رونق بازار مسکن توسط بازار سرمایه و تاثیر مثبت بودجه عمرانی کشور بر رونق ساخت و ساز در آینده از این جمله اند.
—— 9:10 ق.ظ
خودروسازان امروز هم با فشار عرضه ها روبرو شده‌اند، ولی مسلما در قیمت های منفی احتمالی تقاضای آنها نیز بالا خواهد بود. در مورد خودروسازان رئیس انجمن جهانی خودروسازان در توصیه ای به آنها خواسته در تولید تولید محصولات خود به کیفیت بیش از کمیت اهمیت دهند و معتقد است که ایران می تواند با تولید 2 تا 2.5 میلیون دستگاه خودرو در سال در جمع 10 کشور برتر تولید کننده خودرو در جهان قرار بگیرد
—— 9:09 ق.ظ
بودجه سال آتی خیلی به نفع سنگ آهنی ها نبوده است. در بودجه سال آتی بهره مالکانه این شرکت ها معادل 5 درصد قیمت شمش فولاد خوزستان تعیین شده است که در صورت تصویب هزینه های آنها را افزایش خواهد داد.
—— 9:08 ق.ظ
بانکی‌ها امروز هم اکثرا منفی معامله می‌شوند. انتظار میرود از اواخر وقت یا در اواسط ساعات معاملات، اقبال به این گروه افزایش یابد.
—— 9:07 ق.ظ
در پالایشی ها میزان تخفیف نرخ خوراک همان 5 درصد فوب خلیج فارش خواهد بود. براساس لایحه بودجه ۹۳ کشور سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی ۲۹ درصد پیش‌بینی شده است‎.‎ اخبار خوب از شراز و شبریز در مجمع پارسان و خبر معامله بلوکی شبندر و شاوان معاملات این گروه را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
—— 9:06 ق.ظ
فلزی ها و فولادی ها این روزها راحت تر می توانند مسیر خود را مشخص کنند.افزایش چند برابری بودجه عمرانی برای سال 93 و اعلام بودجه بدون هدفمندی اخبار خوبی برای این گروه می باشد.در لایحه بودجه خبری از افزایش قیمت حامل های انرژی نیست و ظاهرا قرار است لایحه جداگانه ای بدین منظور تهیه و به مجلس ارائه شود.
—— 9:05 ق.ظ
در هلدینگ های پتروشیمی اخبار خوب پارسان باعث رونق معاملات غدیر شده است.
—— 9:04 ق.ظ
در گروه پتروشیمی در ادامه معاملات مثبت امروز شاهد معاملات مثبتی خواهیم بود.اگر نرخ خوراک مشکل ساز نشود سهامداران و سرمایه گذاران کم کم به پتانسیل های بالای این گروه پی خواهند برد
—— 9:03 ق.ظ
نماد معاملاتی شرکت افست با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم، متوقف شد.
—— 9:02 ق.ظ
تاپیکو در حداکثر قیمت معامله می‌شود و هلدینگ خلیج فارس مثبت1 میباشد.
—— 9:02 ق.ظ
نماد معاملاتی شرکت افست با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم، متوقف شد.
—— 9:00 ق.ظ
پیش از شروع بازار ، برای شاوان صف خرید تشکیل شده است.
—— 8:59 ق.ظ
امروز دوشنبه 18 آذر با گزارش لحظه‌ای بورس و اخبار مرتبط با در خدمت شما هستیم.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب