خانه - اخبار شرکت‌‌های بورسی - افزایش بیش از 20 درصدی ظرفیت تولید در “دسینا”

افزایش بیش از 20 درصدی ظرفیت تولید در “دسینا”

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

شرکت داروسازی سینا دو طرح توسعه ای جهت افزایش ظرفیت اسمی تولید محصولات خود در نظر دارد که اقدامات لازم جهت اجرای این پروژه در حال پیگیری است.

مدیر مالی شرکت داروسازی سینا با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: این طرح شامل تولید قطره در بسته های کوچک و یکبار مصرف است و می توان ادعا کرد طرح مذکور در منطقه خاورمیانه حائز اهمیت است. چراکه علاوه بر وجود متقاضی کافی برای این محصول، بخشی از بازارهای خارجی نیز تحت انحصار دسینا قرار می گیرد، چراکه در حال حاضر محصول مذکور از کشورهای خارجی تأمین می شود. همچنین پیش بینی می شود طرح مذکور تا پایان امسال اجرایی شود.

حاجی هاشم افزود: بخش دیگری از این طرح مربوط به احداث ساختمان جدید و انتقال ماشین آلات وارداتی به این ساختمان است که انتظار آن می رود ظرفیت اسمی تولید به دلیل مجهز شدن دستگاه ها بیش از 20 درصد افزایش یابد و در پی آن بازدهی تولید نیز بهبود یابد. البته توجه به این نکته حائز اهمیت است که محقق شدن برآوردها به استقبال بازار فروش داخلی از این محصول و وجود متقاضی کافی برای آن بستگی دارد. علاوه بر این، پروژه مذکور طی دو سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی به افزایش میزان تولید محصولات طی سال مالی جاری اشاره کرد و ابراز داشت: روند تولید محصولات از ابتدای سال جاری تاکنون مناسب پیش رفته، به گونه ای که مقدار تولید محصولات طی شش ماهه نخست سال جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل بیش از 20 درصد رشد داشته و علاوه برآن مقدار برآوردی تولید محصولات برای سال جاری از 96 هزار به 108 هزار عدد افزایش یافته است.

این مقام مسئول در خصوص بازار فروش خارجی محصولات تصریح کرد: مقدار فروش صادراتدسینا در پی اعمال تحریم ها و نیز به دلیل لزوم پرداخت هزینه های زیاد جهت ثبت محصول در کشورهای خارجی بسیار اندک است که امیدواریم وضعیت صادرات محصولات با کاهش شدت تحریم های اعمالی، بهبود یابد.

مدیر مالی این شرکت دارویی در خاتمه پیرامون واردات 60 درصدی مواد اولیه مورد نیاز بیان کرد: با وجود اعمال تحریم های بین المللی تاکنون مشکلی از بابت تأمین مواد اولیه مورد نیاز از منابع خارجی و مراودات شرکت با کشورهای خارجی وجود نداشته به گونه ای که می توان گفت نقل و انتقال ارز مصرفی و عملیات بانکی تنها مانع موجود در انجام فرآیند واردات است. همچنین بخشی از مواد مصرفی مورد نیاز با ارز مبادله ای و بخشی از آن نیز با ارز آزاد از کشورهای چین، هند، آلمان و ایتالیا و هلند فراهم می شود.

 

شما در بورس، علاوه بر خرید و فروش سهام:

 • می‌توانید در دارایی‌هایی مانند طلا و مسکن سرمایه‌گذاری کنید
 • در صندوق‌های سرمایه گذاری بدون ریسک، سود ثابت بگیرید

برای شروع سرمایه‌گذاری، افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • باشگاه مشتریان با جایزه
 • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
 • دریافت اعتبار معاملاتی
 • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
 • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
 • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
 • شناخته‌شده‌ترین اساتید
 • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
 • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: آخرین اخبار از "دسینا", دسینا, سهام داروسازی در بورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب