دلیل ایجاد نوسانات در سهام گروه بانکی

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

مذاکرات 1+5 در ژنو و خبر حذف برخی از تحریم ها علیه ایران در حالی اقبال سرمایه گذاران به گروه بانکی را در روزهای ابتدایی موجب شد که اکنون شاهد ایجاد نوسان در این گروه هستیم تا جایی که سهام گروه بانکی در برخی از روزها با عدم اقبال بازار مواجه می شد.

مدیر امور سهام بانک انصار طی گفتگو با بورس نیوز ایجاد صف های خرید و بعضاً فروش بر روند معاملاتی گروه بانکی در روزهای گذشته را عمدتاً ناشی از جو روانی بازار دانست و گفت: هجوم نقدینگی اخیر به بازار سرمایه در حالی است که برخی از سرمایه گذاران بدون برخورداری از اطلاعات کافی و تنها با بررسی رفتار حقوقی و تشکیل صف های خرید و فروش اقدام به سرمایه گذاری می نمایند که این امر ایجاد نوسان در بین صنایع مختلف بورسی را سبب شده است.

غبرایی در خصوص آزادسازی پول های بلوک شده در بانک های خارجی و تأثیر آن بر سودآوری گروه بانکی اظهار کرد: این موضوع در حالی تنها مشمول تعداد محدودی از بانک ها می شود که به نظر می رسد هنوز اقدام عملیاتی در این خصوص انجام نگرفته است.

وی ادامه داد: اگرچه آزادسازی نقدینگی بلوکه شده در بانک های خارجی تأثیری بر بانک انصار نخواهد گذاشت اما محقق شدن این امر قطعاً بر درآمد بانک های مشمول تأثیرگذار خواهد بود.

وی در رابطه با موضوع تغییر سود سپرده های بانکی نیز تشریح کرد: طبق آخرین اطلاعات سود سپرده های بانکی تا پایان سال جاری هیچگونه تغییری نخواهد کرد این در شرایطی است که صحبت هایی در خصوص افزایش سود اوراق مشارکت مطرح شده که البته هنوز نهایی نشده است.

غبرایی ادامه داد: افزایش سود اوراق مشارکت در حالی در کوتاه مدت موجب ایجاد چالش برای بانک ها خواهد شد که بانک ها برای مقاومت نمودن در برابر انتقال نقدینگی از حساب های سپرده مجبور به اعطای خدمات ویژه هستند.

وی در خصوص چشم انداز سهام گروه بانکی اظهار کرد: روند آتی سهام گروه بانکی از یک سو وابسته به سیاست های ابلاغی از جانب بانک مرکزی است و از سوی دیگر متأثر از نگاه بازار می باشد این در شرایطی است که بانک انصار بدون هیچ مشکلی روند عملکردی و سودآوری خود را ادامه می دهد.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: دلیل افت سهام گروه بانکی در بورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب