دیدکوتاه مدت و بی تحلیلی عامل اصلی نوسانات اخیر بورس

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

روند رو به رشد بازار سهام طی ماه های اخیر به گونه ای بوده که بسیاری از معامله گران بازدهی مناسبی را طی بازه زمانی مذکور کسب کرده اند. از این رو به نظر می رسد پس از عبور از این دوران طلایی، بازار بورس با فشار عرضه ها و نوسان قیمت سهام شرکت های فعال بورسی به دلیل تمایل معامله گران جهت فروش سهام و شناسایی سود، مواجه شده است.

براساس گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز، به نظر می رسد سهولت دسترسی افراد حقیقی به بورس اوراق بهادار و انجام معامله در آن از طریق معاملات برخط در این روند نوسانی مؤثر واقع شده است. البته توجه به این نکته حائز اهمیت است که نوسان بازار طی بازه زمانی امری طبیعی به نظر می رسد و نوسان گیرها یا به عبارت بهتر سرمایه گذاران و معامله گران با نگاه کوتاه مدت در فرآیند نزدیک شدن قیمت سهام شرکت های فعال بورسی به ارزش ذاتی آنها تأثیرگذار هستند.

این در حالی است که در شرایط کنونی تحلیل های صحیح و مناسبی از سوی معامله گران پیرامون تأثیری که حذف یا کاهش تحریم های اعمالی بر وضعیت سودآوری شرکت های فعال در حوزه های مختلف به ویژه خودرو در پی خواهد داشت، دیده نمی شود، به گونه ای که به نظر می رسد انجام معاملات در نماد شرکت های فعال این صنعت تحت تأثیر رفتارهای هیجانی معامله گران انجام می پذیرد.

انتظار آن می رود تا با نزدیک شدن به پایان سال مالی اغلب شرکت های سرمایه گذاری و تمایل آنها جهت شناسایی سود شاهد فشار عرضه ها طی ماه های آتی باشیم که در صورت وجود جذابیت برای سهامداران به ویژه معامله گران حقیقی نسبت به سرمایه گذاری در بورس، می توان نسبت به جذب نقدینگی های موجود در بازار موفق عمل کرد.

در پایان این گزارش می افزاید، براساس روند رو به رشدی که بازار سهام طی ماه های اخیر سپری کرده، سهام شرکت های فعال در صنایعی همچون معدنی، پالایشی در کنار شرکت های سرمایه گذاری از جمله سهم هایی هستند که به نظر می رسد از روند رو به رشد بازار بورس طی ماه های اخیر جا مانده اند و از پتانسیل های لازم جهت رشد قیمت سهام در شرایط کنونی برخوردارند. به گونه ای که می توان گفت گروه های مذکور توانایی جذب نقدینگی های موجود در بازار سهام را دارا هستند. چراکه شرکت های فعال در حوزه های مختلف همچون صنعت دارو وجود دارند که برخلاف برخورداری از پتانسیل رشد سودآوری به نظر می رسد به دلیل روند صعودی که قیمت سهام این شرکت ها طی ماه های اخیر سپری کرده اند، امکان جذب نقدینگی های موجود برای آنها وجود ندارد.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب