گزارش بورس در هفته‌ای که گذشت

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس
تالار شیشه ای در حالی به معاملات این هفته خود همراه با صعود شاخص کل بورس و روند رو به رشد قیمت سهام شرکت های فعال در بازار بورس خاتمه داد که نماگر بورس با رشد شش درصدی از 68 هزار و 461 واحد در ابتدای هفته جاری به 72 هزار و 685 واحد طی آخرین روز معاملاتی آن رسید.

به گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز، صنعت سایر معادن با بازدهی مثبت 16.69 درصدی شرکت زیرمجموعه خود، یعنی شرکت تأمین ماسه عنوان پربازده ترین صنعت را از آن خود کرد.

پس از آن صنایع ابزار پزشکی و همچنین چند رشته ای صنعتی به ترتیب با تحقق بازدهی مثبت بیش از 15 و 7 درصدی در جایگاه های بعدی قرار گرفتند.

این در حالی است که صنعت بیمه و بازنشستگی همراه با تحقق بازدهی منفی 4.48 درصدی به عنوان کم بازده ترین صنعت از میان سایر صنایع مطرح شد.

پس از آن صنایع لاستیک و پلاستیک و نیز محصولات کاغذی به ترتیب بازدهی منفی 3.41 و 3.19 درصدی را به دست آوردند و بدین نحو در رتبه های دوم و سوم کم بازده ترین گروه ها جای گرفتند.

براساس اطلاعات موجود، شرکت پالایش نفت لاوان بازدهی مثبت 21.55 درصدی را کسب کرد و عنوان پربازده ترین سهام را طی معاملات هفته جاری به خود اختصاص داد.

بعد از آن شرکت های پتروشیمی زنجان و نیز پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان به ترتیب با تحقق بازدهی مثبت بیش از 21 و 20 درصدی مقام های بعدی را از آن خود کردند.

اما در مقابل شرکت ملی سرب و روی بازدهی منفی 12.64 درصدی به دست آورد و به عنوان کم بازده ترین سهم شناخته شد.

در پی آن بیمه سامان و نیز شرکت حمل و نقل بین المللی فارس بازدهی منفی 12.51 و 11.81 درصدی را کسب کردند و جایگاه های بعدی را به خود اختصاص دادند.

براساس اطلاعات موجود عنوان نقدشونده ترین سهام به شرکت های پتروشیمی جم، پالایش نفت بندرعباس و صنعتی دریایی ایران اعطا شد و در مقابل آن شرکت های صنعتی بوتان، دشت مرغاب و نیز مهندسی فیروزا در انتهای جدول رتبه بندی شرکت ها از نظر رتبه نقدشوندگی قرار گرفتند.

در مجموع بازار سهام در حالی به معاملات خود طی این هفته پایان داد که بازدهی مثبت دستاورد 167 نماد بود، هفت نماد بدون بازدهی مثبت یا منفی به کار خود پایان دادند و مابقی نمادها یعنی 177 نماد بازدهی منفی کسب کردند.

در پایان این گزارش می افزاید، 91 هزار و یک کد معاملاتی با جابه جایی بالغ بر چهار میلیارد و 576 میلیون سهم طی 454 هزار و 592 دفعه معامله، حجم معاملاتی به ارزش 25 هزار و 924 میلیارد ریال را رقم زدند و در میان تمام شرکت های فعال معاملات هفته جاری، سهام شرکت فولاد مبارکه اصفهان با جابه جایی 722 میلیون و 192 هزار سهم به عنوان پرگردش ترین سهام و در مقابل آن شرکت دشت مرغاب به عنوان کم گردش ترین سهم بازار برگزیده شد.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب