یک کارگزار بورس : کارمزد‌های معاملات رقابتی شود

اخبار بورس
اخبار بورس

حسین خزلی خرازی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که آیا زمان کاهش نرخ کارمزد معاملات آنلاین با توجه به درخواست بسیاری از سهامداران و زیرساخت‌های فنی ایجاد شده فرا نرسیده است، اظهار داشت: سال‌ها در این باره بحث شده است؛ بازار باید به سمتی که نرخ‌ کارمزدها رقابتی شود، حرکت کند.

وی با بیان اینکه کارمزدها باید رقابتی و آزاد باشد، گفت: به عنوان مثال در بحث کارمزدها، امکان دارد از برخی مشتریان آنلاین کارگزاری رقم A و از برخی B و از مابقی نرخ C دریافت شود؛ مهم این است که باید به صورت شفاف عمل شود و بر همین مبنا نرخ خدمات مختلف متفاوت اعلام شود.

این کارگزار بازار سرمایه تأکید کرد: بین کارگزاران مختلف باید بر اساس نوع خدمتی که ارائه می‌دهند، کارمزدها رقابتی شود، چرا که مشتریان در این صورت حق انتخاب خواهند داشت.

خرازی با بیان اینکه در سالهای آینده کارمزد مشخص و ثابت کارایی خود را از دست می‌دهد گفت: بورس نیویورک پس از 200 سال فعالیت از 1989 کارمزدها را مذاکره‌ای و آزاد اعمال کرد.

وی با ذکر مثالی گفت: زمانی که به یک سرمایه‌گذار برای خرید پیشنهادی ارائه می‌شود، کارگزار می‌تواند برمبنای آن کارمزد خود را تعیین کند،در این صورت هم مشتری و هم کارگزار بر مبنای توافق بازدهی و کارمزد دریافت خواهند کرد.

خزلی خرازیبا اشاره به اینکه کارگزار باید بر مبنای خدماتی که ارائه می‌دهد نسبت به مشتریان خود که با سلایق مختلف وارد بازار می‌شوند، کارمزد دریافت کند گفت: اصولاً ثابت بودن کارمزدها، رقابت‌پذیری در صنعت کارگزاری را بسیار پایین آورده است.

این کارگزار بورس، با بیان اینکه در صورت ارائه خدمات بهتر و شایسته باید کارمزد متناسب با آن اخذ شود، گفت: به عنوان مثال برخی مواقع اگر مشتری خاصی یک میلیارد تومان کارمزد به ازای بازدهی بالا پرداخت می‌کند در خدمت آنلاین بتواند، کارمزد این نوعمعاملات صفر در نظر بگیرد.

خرازی با اشاره به اینکه در بازار آزاد مبتنی بر رقابت، ثابت بودن کارمزد معنی ندارد گفت: زمانی که کارگزار سیستم نرم‌افزاری و سخت‌افزاری آنلاین (بدون اختلال و قطعی) و خدمات ویژه ارائه می‌کند، به نسبت مشتریان اقبال بیشتری به آنان خواهد داشت.

وی با تأکید بر اینکه هم اکنون سیستم نرم‌افزاری معاملات بر خط کارگزاری‌ها در انحصار دو شرکت است، گفت: زمانی که معاملات آنلاین با قطعی و اختلال مواجه می‌شود برای همه کارگزاری‌ها این اتفاق رخ می‌دهد، بنابراین یکی دیگر از مشکلات انحصاری بودن خدمات نرم‌افزاری آنلاین است.

این کارگزار بازار سرمایه در واکنش به این مسئله که اکنون بسیاری از سرمایه‌گذاران خرد و متوسط که وارد بازار شده‌اند، نسبت به دریافت این میزان کارمزد با توجه به خدمات ضعیف سیستم‌های نرم‌افزاری معاملات بر خط گلایه‌مند هستند، تأکید کرد: در هر خرید و فروش 1.55 درصد کسر می‌شود که از این میزان کمتر از 30 درصد به عنوان مالیات، بیش از 50 درصد توسط کارگزاری‌ها و حدود 20 درصد هم توسط سازمان بورس اوراق بهادار، شرکت مدیریت فناوری، سپرده‌گذاری مرکزی و بورس مربوطه (فرابورس یا بورس اوراق بهادار) اخذ می‌شود.

وی ادامه داد: ضمن اینکه سیستم‌های نرم‌افزاری باید از حالت انحصاری خارج شوند، باید سطح کاهش نرخ کارمزدها در همه ارکان بازار اتفاق بیفتد یعنی دولت ارکان بازار سرمایه و کارگزاران همگی با کسر میزان کارمزد دریافتی به افزایش تعداد دفعات معاملات و شفافیت بازار از طریق معاملات الکترونیکی کمک کند.

خرازی گفت: در این صورت دولت هم باید در قالب لایحه‌ای برای گسترش معاملات الکترونیکی و اینکه شفافیت الکترونیکی بسیار بیشتر از معاملات دستی است، هزینه معاملات را کاهش دهد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا فکر نمی‌کنید کارگزاران اکنون نرخ بالایی با توجه به سطح پایین خدمات معاملات بر خط، به نسبت دیگر ارکان دریافت می‌کنند، گفت: هم اکنون که حجم معاملات به شدت افزایش یافته است، این صحبت کاملاً منطقی و درست است.

خرازی گفت: به عنوان مثال سال گذشته ارزش معاملات به این شکل نبود و هم اکنون کارگزار با توجه به حجم معاملات، سود بیشتری می‌برد.

این کارگزار بازار سرمایه با تأکید بر اینکه، کارگزاران باید برای رقابت با یکدیگر سرور و نرم‌افزارهای معاملات بر خط را با سرعت بهتر و با تحولات بیشتری، به بازار عرضه کنند گفت: در این صورت امکان دارد با توجه به سرعت، کیفیت و اطلاعات بیشتر در سامانه معاملاتی، کارگزار از کارمزد بیشتری برخوردار شود، بنابراین این موارد باید به روابط میان کارگزار و مشتری سپرده شود.

وی ادامه داد: در این صورت مشتریان کارگزاری را انتخاب خواهند کرد که سیستم‌های نرم‌‌افزاری جدید و ارتقا یافته به بازار ارائه می‌کند چرا که این کارگزار در معاملات بر خط خود به سهامدار اطلاعات بهتری در بازدهی زمانی معاملات ارائه می‌کند.

خرازی با بیان اینکه خدمات انحصاری نرم‌افزاری معاملات بر خط باید برداشته شود تأکید کرد: در این صورت نرم‌افزارهای جدید و با امکانات و شرایط بهتر به بازار عرضه خواهند شد.

این مدیرعامل کارگزاری با تأکید بر اینکه در صورت ثابت بودن کارمزدها، یک شکل بودن چهره نرم‌افزارها و خدمات ارائه شده، رقابتی ایجاد نخواهد شد، گفت: هم اکنون حجم معاملات افزایش یافته و به نسبت درآمدکارگزاران سیر صعودی داشته است و در این صورت هیچکارگزاری برای ارائه خدمات بهتر با توجه به انحصاری بودن خدمات نرم‌افزاری و دستوری بودن کارمزدها، رقابت نخواهد کرد و به دنبال توسعه نخواهد بود.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.