انتظار بازگشت روند صعودی به شاخص بورس پس از اصلاح

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

در پی پایان یافتن مذاکرات هفته گذشته تیم کارشناسی ایران در وین، پایتخت اتریش و عدم حصول نتیجه مورد انتظار پیرامون ساز و کار توافق نامه ژنو به دلیل تصمیم هیأت کارشناسی جهت مشورت با تهران و نیز اقدام شورای اتحادیه اروپا جهت اعمال تحریم های بین المللی بر 17 شرکت ایرانی، بازار سهام معاملات روز جاری را در مسیری نزولی آغاز کرد که به نظر می رسد اخبار منتشر شده پیرامون موارد ذکر شده در این روند منفی نقش داشته است.

در همین ارتباط، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری آینده نگر در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: به سرانجام رسیدن نتیجه مذاکرات هسته ای ایران با گروه 1+5 طی بازه زمانی بلندمدت اتفاق خواهد افتاد و پروسه توافق هسته ای ایران با فراز و نشیب های فراوانی همراه خواهد بود.

با این حال به نظر می رسد نتیجه مثبتی از این مذاکرات حاصل شود، چراکه هر دو طرف تیم مذاکره کننده عزم خود را جهت حل کردن مسائل موجود جزم کرده اند.

مصطفی امیدقائمی به واکنش سریع معامله گران بازار بورس نسبت به اخبار منتشر شده پیرامون مسائل هسته ای ایران با گروه 1+5 و اقدام شورای اتحادیه اروپا در تحریم یکجانبه کشورمان طی روز پنج شنبه اشاره کرد و گفت: طبیعی به نظر می رسد که سرمایه گذاران طی بازه زمانی کوتاه مدت نسبت به کوچکترین خبر منتشر شده عکس العمل سریع نشان دهند و موج منفی بازار سهام را در برگیرد اما بنظر می رسد پس از اصلاح قیمت های مقطعی مجددا شاهد بازگشت روند صعودی به شاخص بورس باشیم.

وی افزود: طی هفته های گذشته میان فعالان بازار سهام خوش بینی ها و امیدواری های بیش از اندازه نسبت به رفع تحریم ها و توافق هسته ای ایران به وجود آمده بود که در پی آن شاهد رشد قیمتی قابل توجه اکثر شرکت های بورسی بوده ایم. از این رو به نظر می رسد بخشی از روند نزولی بازار سهام از خوش بینی های به وجود آمده طی روزهای قبل و پیش خور کردن افزایش قیمت ها نشأت می گیرد این امر خود در تعدیل قیمت سهام شرکت های بورسی مؤثر خواهد بود و نگرانی از این بابت وجود ندارد.

این مقام مسئول همچنین در خصوص تحریم های اعمالی شورای اتحادیه اروپا بر 17 شرکت ایرانی اظهار داشت: اعمال تحریم های بین المللی از سوی غرب موضوع تازه ای نیست و بسیاری از شرکت های بورسی طی سال های اخیر با این مسئله مواجه بوده اند و با آن دست و پنجه نرم کرده اند، به گونه ای که به نظر می رسد در صورت اقدام جدی آمریکا جهت انجام آن، این امر تهدیدی برای شرکت های مذکور به شمار نمی رود. علاوه بر این، اگرچه تحریم های بین المللی موجب کاهش مقدار تولید و فروش محصولات آنها شده، اما آنها با ارایه و بکارگیری راهکارهایی مسائل و موانع موجود بر سر راه سودآوری خود را از میان برداشته اند و اجازه نداده اند تا تحریم ها موجب توقف تولید آنها شود.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: آیا اصلاح شاخص بورس ادامه دارد, اصلاح شاخص بورس تا کجا, دلیل منفی شدن بورس 23 آذر

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب