سهامداران گروه خودرویی و بانکی، نگران‌ترین سهامداران بورس

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

امروز شنبه 23 آذر تا این لحظه از معاملات بازار بورس شاهد افت بیش از 720 واحدی شاخص کل بورس می باشیم که سهم دو صنعت بانکداری و پتروشیمی در سربه زیر شدن شاخص امروز بیش از دیگر صنایع می باشد.

براساس گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز شاید پس از انتشار خبر تحریم 17 شرکت ایرانی توسط شورای اتحادیه اروپا و نیز خروج کارشناسان هسته ای کشورمان از وین طی روز پنج شنبه بتوان نگران ترین سهامداران بورس در آغاز معاملات امروز را سرمایه گذاران گروه خودرویی و بانکی عنوان کرد چراکه این دو گروه بیشترین تاثیر مثبت را از موضوع توافق هسته ای اخیر کشورمان با گروه 5+1 برده بود از همین رو بنظر می رسد با چالش جدید ایجاد شده و نیز عکس العمل احتمالی مسولین کشورمان با اقدام اخیر شورای اتحادیه اروپا سهام شرکت های گروه بانکی و خودرویی بیش از بقیه گروه های فعال بازار سرمایه مورد بی مهری سرمایه گذاران قرار گیرند.

از سویی دیگر طی معاملات امروز بورس اوراق بهادار گروه ساختمانی و پالایشی در روزی که لیدرها در کما به سر می برند مورد اقبال بازار قرار گرفته و با صف های خرید همراه می باشند.

شاید بتوان روند حرکتی گروه ساختمانی بورس را تا زمان پایان یافتن اصلاح شاخص و قیمت سهام شرکت های لیدر بورس، صعودی دانست که در این صورت به اعتقاد اکثر کارشناسان شاید این روند طولانی مدت نباشد.

همچنین کارشناسان بازار سرمایه معتقدند جو منفی ایجاد شده در بازار سرمایه طی معاملات امروز بیشتر جنبه روانی داشته و با توجه به وجود نقدینگی فراوان در بورس احتمالا تداوم چندانی نداشته و بازگشت کلیت بازار سرمایه و شاخص کل بورس به روندی صعودی طی روزهای آتی قابل تصور می باشد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب