تعدیل مثبت سود “شبهرن” برای سال 92

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

نماد معاملاتی سهام شرکت نفت بهران در تاریخ 11 آذر ماه سال جاری به دلیل برگزاری مجمع عمومی فوق العاده متوقف شد که نماد مذکور تاکنون و پس از برگزاری مجمع عنوان شده، مورد بازگشایی قرار نگرفته است.

در همین ارتباط، معاونت حسابداری بازرگانی شرکت نفت بهران در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: نماد معاملاتی “شبهرن در حال حاضر به دلیل اعلام تعدیل مثبت پیش بینی درآمد هر سهم متوقف شده که نماد مذکور پس از تأیید صورت های مالی شرکت توسط سازمان بورس و اوراق بهادار بازگشایی خواهد شد.

شهیدیان به دلایل تعدیل مثبت سود برآوردی “شبهرن اشاره کرد و ابراز داشت: کاهش هزینه واردات مواد اولیه مورد نیاز از کشورهای خارجی همچون امارات، چین و هند ناشی از کاهش نرخ ارز و نیز تأمین بخشی از مواد مصرفی مورد نیاز از تولیدکنندگان داخلی در کنار استفاده از موجودی انبار اول دوره مواد اولیه مورد نیاز از جمله دلایل اصلی تعدیل مثبت سود برآوردیشبهرن به شمار می رود.

وی در ارزیابی عملکرد 9 ماهه سال مالی جاری شرکت با توجه به نزدیک شدن به پایان این دوره عملکردی، بیان کرد: انتظار آن می رود تا این شرکت طی دوره عملکرد مذکور به برنامه ها و برآوردهای خود در خصوص تولید و فروش محصولات دست یابد به گونه ای که پوشش بودجه برآوردی برای دوره 9 ماهه چندان دور از ذهن نخواهد بود.

این مقام مسئول در ارتباط با افزایش نرخ فروش محصولات بیان کرد: با توجه به اینکه قیمت فروش تولیدات تحت نظارت سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان است، افزایش قیمت فروش محصولات اتفاق نیفتاده است.

معاونت حسابداری بازرگانی این شرکت تولیدکننده روغن صنعتی در ارتباط با پروژه بهبود کیفیت روغن تولیدی در واحد MEK اظهار داشت: این طرح شامل استحصال روغن از لوبکات است که انجام این امر آثار مثبتی بر وضعیت سودآوری شرکت خواهد داشت، چراکه به طور معمول لوبکات مصرفی در فرآیند تولید تبدیل به نوعی محصول می شود و به کشورهای خارجی صادر می گردد. حال آنکه با اجرای پروژه مذکور می توان روغن پایه استحصالی از لوبکات را به قیمت های بالاتری به فروش رساند که این امر به نفع شرکت های تولیدکننده این محصول خواهد بود.

شهیدیان در خاتمه پیرامون برنامه افزایش سرمایه 67 درصدی “شبهرن نیز گفت: این برنامه در دست بررسی توسط سازمان حسابرسی است، به گونه ای که پس از دریافت نتیجه بررسی های انجام شده از سوی سازمان حسابرسی مدارک لازم جهت اجرای برنامه افزایش سرمایه به سازمان بورس و اوراق بهادار ارایه می شود.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: آخرین وضعیت بازگشایی نماد شبهرن, تعدیل مثبت شبهرن, شبهرن

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب