گزارش و اخبار بازار بورس تهران – آرشیو یکشنبه 24 آذر

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
بورس تهران

شاخص کل بورس با افزایش 1333 واحدی به 87024 واحد رسید. نماد معاملاتی اخابر با 133 واحد و فملی با 110 واحد بیشترین تاثیر مثبت و نماد معاملاتی وغدیر با 102 واحد و ایران خودرو با 7 واحد، بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند. ارزش کل معاملات بورس با افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل، به 608.6 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات وغدیر با 136.6 میلیارد تومان و کروی با 36.9 میلیارد تومان تعلق داشت. شاخص فرابورس هم افزایش 21 واحدی را تجربه کرد و به 891 واحد رسید. ارزش کل معاملات این بازار با افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل، به 145.5 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات صمپنا2 با 51 میلیارد تومان و ذوب با 14 میلیارد اختصاص داشت.
—– 12:53 ب.ظ
قندی ها امروز اکثرا منفی بودند.
—– 12:40 ب.ظ
نمادهای گروه پالایشگاهی به جز شراز مثبت بسته شدند
—– 12:39 ب.ظ
به اطلاع می رساند؛ نماد معاملاتی شرکت سیمان لار سبزوار (سبزوا1) به دلیل وجود ابهام در وضعیت مالی و عملیاتی شرکت مذکور، متوقف گردید.
—– 12:39 ب.ظ
شرکت فولاد آلیاژی ایران در نامه ای اقدام به شفاف سازی در خصوص بهره برداری از پروژه جدیدی کرده که چندی است بازار منتظر آن است. این شرکت اعلام نموده پروژه زیر سقفی کوثر به طور کامل به بهره برداری رسیده و ظرفیت تولید شمش خام شرکت را به بیش از 550 هزار تن در سال افزایش داده است. شایان ذکر است، با توجه به اعمال افزایش تولید در بودجه پیش بینی شده سال مالی 92 براساس عملکرد دوره 6 ماهه از این طریق سود و زیان شرکت تغییری نخواهد کرد.
—– 12:34 ب.ظ
رئیس و نایب رئیس فراکسیون کارگری مجلس با حضور در خبرگزاری تسنیم با انتقاد از اینکه سهام عدالت به کارگران نرسید،خواستار افزایش دستمزد سال۹۳ کارگران متناسب با تورم شدندو اعلام کردند:اصلاحیه قانون کار مورد قبول نیست و باید به دولت برگردد.
—– 12:19 ب.ظ
عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: در حال حاضر از مذاکره کنندگان ایرانی می خواهیم به صراحت اعلام کنند همانطور که آمریکایی‌ها انتظار دارند از ایران صدای واحد بشنوند ما هم از آمریکا و مجوعه ۵+۱ انتظار شنیدن صدای واحد را داریم.
—– 12:18 ب.ظ
گروه پتروشیمی و شیمیایی اکثرا مثبت معامله می‌شوند.
—– 12:00 ب.ظ
وزیر نیرو اظهار کرد: استفاده از سوخت مایع به میزان 35 درصد در نیمه نخست سال برای نیروگاه‌ها به دلیل محدودیت ظرفیت تولید گاز طبیعی در کشور بود. حمید چیت‌چیان در گفت‌وگو با خبرنگار انرژی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در پاسیخ به این پرسش که علت استفاده 35 درصدی از سوخت مایع در نیروگاه‌ها در نیمه نخست سال با توجه به این که پیک مصرف گاز در زمستان است چه بود؟ گفت: استفاده از سوخت مایع به میزان مذکور به دلیل محدودیت تولید گاز طبیعی و از سوی دیگر به خاطر خروج برخی از پالایشگاه‌ها از مدار به دلیل تعمیرات در نیمه اول سال بود. گاهی برخی از پالایشگاه‌ها نیاز به تعمیرات و نگهداری دارند که به ناچار از مدار خارج می‌شوند و ممکن است در منطقه‌ای امکان تامین گاز برای نیروگاه نباشد.
—– 11:39 ق.ظ
بانک ترکیه ای هالک اعلام کرد تنها در صورتیکه تحریم‌های غرب علیه ایران به طور رسمی لغو شود قادر به انتقال پرداخت‌های نفتی هند به ایران است. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به نقل از رویترز، هاکان آیدوغان رئیس دپارتمان عملیاتهای خارجی هالک بانک ترکیه به خبرنگاران گفت: اگر توافق ایران و پنج+یک که در ژنو امضا شد، رسمی شود ما میتوانیم انتقال پرداختهای هند به ایران را به انجام دهیم.
—– 11:39 ق.ظ
رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه مطالبات معوق به جاری بانکی در شاخص های بین المللی ۳ تا ۴ درصد است ،گفت: این نسبت در کشور ما به ۱۵.۳ درصد می رسد.
—– 11:37 ق.ظ
دسبحا با حدود 7 درصد افزایش قیمت بازگشایی شد
—– 11:34 ق.ظ
شرکت داروسازی کوثر برای هر سهم مبلغ 536 ریال سود خالص پیش بینی کرده که در مقایسه با اطلاعیه قبلی (مبلغ 514 ریال) بیش از 4 درصد افزایش داشته است .
—– 11:33 ق.ظ
شرکت صنایع شیمیایی فارس طی دوره 6 ماهه نخست سال با اختصاص 148 ریال سود به ازای هر سهم معادل 48 درصد از پیش بینی هایش را محقق کرد.
—– 11:33 ق.ظ
شرکت فرآورده های نسوز پارس پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی 93 را در آذر ماه سال جاری معادل 193 ریال اعلام کرده است.
—– 11:09 ق.ظ
خبرگزاری تسنیم: نایب رئیس خانه معدن با بیان اینکه احتمال تحقق درآمد ۱۸۰۰ میلیارد تومانی بهره مالکانه معادن کمرنگ است،گفت: این نگرانی در نزد فعالان معدن به وجود آمده که در صورت عدم تحقق این وصولات حقوق دولتی افزایش پیدا کند.
—– 11:04 ق.ظ
نماد شرکت های پترول، دهدشت، کازرو، ممسنی، شلرد، زنجان، جهرم، داراب و فسا جهت شفاف سازی متوقف شدند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، رئیس اداره نظارت بر ناشران فرابورسی سازمان بورس و اوراق بهادار با اعلام توقف 9 نماد در بازار فرابورس گفت : این نمادها با توجه به افزایش قیمت در چند هفته اخیر، متوقف شده اند. علی بیک زاده ادامه داد: بدیهی است نماد این شرکت ها پس از ارائه اطلاعات شفاف سازی دوباره بازگشایی خواهند شد.
—– 10:50 ق.ظ
قپیرا بعد از افزایش سرمایه بازگشایی شد.
—– 10:49 ق.ظ
بانک مرکزی با ارسال نامه‌ای به سازمان بورس، بخشنامه‌ پیشین این بانک درمورد الزام بانک‌ها و موسسات اعتباری به واگذاری کلیه شرکت‌های وابسته، فروش دارایی‌های غیرمنقول مازاد و کاهش 20 درصدی تعداد شعب را ملغی اعلام کرد.
—– 10:46 ق.ظ
شنیده‌ها و شایعات حاکی از آن است “فایرا” با تعدیل مثبت سود همراه شده و قصد دارد در گزارش 9 ماهه خود میزان این تعدیل مثبت را به بازار اعلام کند.
—– 10:31 ق.ظ
شنیده شده هیئت مدیره وتجارت قصد دارد با تغییر سیاست، افزایش سرمایه 150 درصدی را اعمال کند.
—– 10:29 ق.ظ
شنیده‌ها حاکی از آن است که شرکت عمران و توسعه با نماد “ثفارس” معامله‌ای بلوکی در پیش دارد که در صورت صحت این خبر، این سهم با اقبال بیشتر بازار همراه خواهد شد.
—– 10:27 ق.ظ
اخبار متعارض و گزارش های مبهم و منفی از بیمه دی در حالی در رسانه ها و سایت های خبری مطرح می شود که نهادهای ناظر در این خصوص سکوت اختیار کرده اند و سهامداران این شرکت با سرنوشت ناخوشایند سرمایه های خود دست و پنجه نرم می کنند.
—– 10:26 ق.ظ
مدیرعامل بیمه ایران گفت: بیمه ایران انحصاری عمل نمی‌کند، بلکه با طرح‌های نوآورانه و خلاقیت توانسته بازار زیادی را به خود اختصاص دهد. جواد سهامیان مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار بانک و بیمه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این‌که تعریف انحصاری‌ عمل کردن با وضعیت فعلی بازار بیمه متفاوت است، گفت: انحصار یعنی آنکه یک عرضه‌کننده باشد و تعداد زیادی مصرف‌کننده از یک شرکت خدمات دریافت کند. وی افزود: این در حالی است که در حوزه صنعت بیمه نزدیک به 30 شرکت بیمه‌ای خدمات ارائه می‌کند و کل جامعه کشور نیز مصرف‌کننده‌ی آن هستند، لذا انحصاری در کار نیست.
—– 10:16 ق.ظ
در حالی که نرخ رشد اقتصادی سال 91 برای اولین بار طی دهه گذشته منفی شده رییس جمهوری وعده داده که نرخ رشد اقتصادی سال جاری به صفر برسد و یا حتی درصد کمی مثبت شود.
—– 10:16 ق.ظ
سیمانی‌ها یکپارچه سبزپوش هستند. سفارس با حجم معامله 4 میلیونی، صف خرید 3 میلیونی دارد.
—– 10:08 ق.ظ
وبوعلی بازگشایی شده و دارای صف خرید کم حجم میباشد.
—– 10:06 ق.ظ
نمادهای دارویی اکثرا مثبت معامله می‌شوند.
—– 10:05 ق.ظ
رییس کل بانک مرکزی گفت: می‌گویند که تورم در شرایط کنونی 40 درصد است، بعد از آنکه تورم به 20 درصد می‌رسد خوشحال می‌شوند و حتی می‌گویند که نرخ تورم کاهش یافته، کاهش نرخ تورم به معنی ارزانی نیست. به گزارش ایسنا، ولی الله سیف درباره‌ وضعیت بازار ارز گفت: مدلهای متعددی در رابطه با برآورد قیمت ارز وجود دارد که بر اساس این مدلها نرخ ارز از 2800 تومان تا 4500 تومان وجود دارد، اما واقعیت این است که هیچکدام از این مدلها تعیین کننده قیمت واقعی نرخ ارز نیست چرا که نرخ ارز کاملا بر اساس عرضه و تقاضا، ذهنیت‌مردم و جامعه تعیین می‌شود بنابراین بانک مرکزی هم باید بر اساس این مدلها اقدام به تنظیم بازار ارز کند.
—– 10:05 ق.ظ
یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خواستار همکاری با خودروسازان مطرح جهان ازجمله خودروسازان چینی شد و افزود: باید با خودروسازانی همکاری کنیم که فناوری صنعت خودروی کشور را ارتقاء دهند. حسین گروسی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایسنا گفت: با تعدیل فضای منفی بین‌الملل باید با برندها و خودروسازانی کار کنیم که برایمان صرفه اقتصادی داشته باشد.
—– 10:04 ق.ظ
بابک زنجانی سرانجام پس از کشمکش‌های فراوان بدهی 2.6 میلیارد یورویی خود به وزارت نفت را در روز شنبه هفته جاری پرداخت کرد که این پول معادل 3 ماه اعتبار یارانه نقدی حدود 76 میلیون ایرانی را شامل می‌شود.
—– 10:03 ق.ظ
شرکت الکتریک خودرو شرق طی 6 ماهه نخست سال با اختصاص 105 ریال سود به ازای هر سهم معادل 68 درصد از پیش بینی هایش را پوشش داد.
—– 9:54 ق.ظ
در کفرا و کسرا صف خرید تشکیل شده
—– 9:53 ق.ظ
وبوعلی بازگشایی میشود.
—– 9:50 ق.ظ
به گزارش خبرگزاری فارس، «محمد جواد ظریف»، وزیر خارجه آمریکا در واکنش به اقدامات اخیر آمریکا در خصوص تحریم‌های ایران گفت: در چند روز گذشته اقدامات نامناسبی از سوی آمریکایی ها صورت گرفت که ما به شکل مقتضی و با در نظرگرفتن همه جوانب امر به آن پاسخ دادیم. وی ادامه داد: البته برخی دوستان که دل خوشی از برنامه اقدام ژنو نداشتند مرگ زودرس آن را اعلام کرده‌اند که بیشتر بیان خواست تا واقعیت است.
—– 9:50 ق.ظ
رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس در مجلس از قطعی شدن سفر وزیر خارجه پیشین انگلیس به ایران در نیمه دی ماه خبر داد. عباسعلی منصوری‌آرانی نماینده مردم آران و بیدگل در مجلس در گفتگو با باشگاه خبرنگاران از قطعی شدن سفر وزیر خارجه پیشین انگلیس به ایران خبر داد و گفت: سفر “جک استراو” به کشورمان قطعی شده و وی اواسط دی ماه به ایران سفر می‌کند.
—– 9:49 ق.ظ
سخنگوی شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه اعمال محدودیت صنایع در مصرف سوخت گاز رویه ای معمول در فصل سرماست، گفت: در حال حاضر روزانه ۶۰ میلیون مترمکعب گاز طبیعی در صنایع کشور مصرف می شود.
—– 9:43 ق.ظ
وغدیر و وبانک نیز مثبت1 هستند. در وامید و وصندوق معاملات متعادلی را شاهد هستیم.
—– 9:40 ق.ظ
تاپیکو ، فارس و پارسان در مثبت1 معامله می‌شوند.
—– 9:39 ق.ظ
بانک مرکزی واگذاری کلیه شرکت های موسسات اعتباری، واگذاری دارایی های غیرمنقول مازاد و کاهش 20 درصدی تعداد شعب بانک ها را ملغی اعلام کرد.
—– 9:38 ق.ظ
بانک مرکزی واگذاری کلیه شرکت های موسسات اعتباری، واگذاری دارایی های غیرمنقول مازاد و کاهش 20 درصدی تعداد شعب بانک ها را ملغی اعلام کرد.
—– 9:37 ق.ظ
شرکت رینگ سازی مشهد پیش بینی سود هر سهم سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 92 را در آذر ماه مبلغ 141 ریال اعلام نموده و طی دوره 6 ماهه با اختصاص 14 ریال سود به ازای هر سهم معادل 10 درصد “EPS” خود را محقق کرده است.
—– 9:37 ق.ظ
رئیس کل بانک مرکزی گفت: سعی ما بر این است که رقم مطالبات را به کمتر از ۵ درصد برسانیم و در این راستا بانک ها باید با دقت نظر و هدف گذاری درون سازمانی، زمینه موفقیت در این بخش را فراهم آورند.
—– 9:20 ق.ظ
واردات نفت کره جنوبی از ایران در نوامبر ۲۰۱۳ با افزایش ۲۶ درصدی نسبت به ماه قبل از آن به ۱۳۰ هزار و ۱۹۳ بشکه در روز رسید.
—– 9:19 ق.ظ
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران از افزایش سرمایه صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک در بودجه سال آینده خبرداد و گفت: این صندوق با پوشش ریسک ناشی از خرید مواد اولیه و یا فروش محصولات ایرانی از سرمایه گذاران حمایت کند.
—– 9:18 ق.ظ
رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران روز شنبه 23 آذرماه با حضور در بانک سینا و دیدار با مدیرعامل و مسئولان بانک به تشریح سیاست های این بانک و راه های ارتقای مناسبات بانک‌ها پرداخت. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر ولی الله سیف با حضور در نشستی که مدیرعامل، معاونین، مدیران، مشاوران، سرپرستان مناطق و رؤسای شعب تهران بانک سینا حضور داشتند، با ایراد سخنانی، بانک سینا را بانکی متعادل، منظم و برخوردار از نیروی انسانی با انگیزه دانست که با اتکا به مدیریت جدید می تواند رشد بهتری را تجربه کند و در جایگاه بالاتر و قوی تری در نظام بانکی قرار گیرد.
—– 9:18 ق.ظ
در نمادهای بانکی نیز شاهد معاملات مثبت هستیم.
—– 9:17 ق.ظ
ساختمانی‌ها یکپارچه مثبت و بیشتر آنها در حداکثر قیمت معامله می‌شوند.
—– 9:15 ق.ظ
تقاضا در خودرویی‌ها افزایش یافته است.
—– 9:14 ق.ظ
شنبدر مثبت2 ، شتران مثبت و متعادل و شپنا منفی و متعادل معامله می‌شوند.
—– 9:10 ق.ظ
دسبحا، قپیرا بازگشایی می‌شوند.
—– 9:06 ق.ظ
در شاوان صف خرید 5 میلیونی تشکیل شده است.
—– 8:56 ق.ظ
سخنگوی وزارت خارجه ایران اعلام کرده: اقدام وزارت خزانه داری امریکا هیچ ارتباطی با اعمال تحریمهای جدید علیه ایران نداشته است. وزیر خارجه سوئد نیز امروز در واکنش به نیمه‌کاره ماندن مذاکرات فنی ایران و گروه 1+5 در وین، گفته است این موضوع خیلی جدی نیست و مانعی برای برداشته شدن برخی تحریم‌ها در ماه آینده میلادی وجود ندارد.
—– 8:55 ق.ظ
بازار که در روزهای اخیر هر بار برای یک اصلاح چند روزه آماده می شود حجم نقدینگی بالا اجازه آن را نمی داد ولی این بار خبر تحریم های جدید علیه چند شرکت ایرانی از سوی خزانه داری آمریکا بهانه ای برای افت محسوس شاخص شد. در رابطه با اتفاقی که بهانه ای برای افت قابل توجه شاخص شد کارشناسان حقوقی کشورمان اذعان دارند که اقدام جدید آمریکا مبنی بر افزودن اسامی افراد و شرکت های جدید به فهرست تحریم ها علیه ایران از نظر حقوقی، مخالف توافقنامه ژنو نمی باشد.
—– 8:55 ق.ظ
در خودرویی ها تحت تاثیر اخبار سیاسی فشار عرضه‌ها افزایش یافته است. این شرکت ها که زیانده هستند تنها امیدشان لغو تحریم های آنها طبق مفادی از توافقنامه ژنو می باشد. البته باید به رشد تولید این شرکت ها در ماه قبل و همچنین برنامه های ویژه آنها برای افزایش سرمایه نیز تاکید کرد.
—– 8:52 ق.ظ
پالایشی ها فعلا تحت تاثیر خبر ارزش گذاری بالای بلوک شاوان هستند هر چند که افزایش نرخ دلار در بودجه به 2660 تومان نیز به نفع شرکت های گروه می باشد.ارزش گذاری احتمالی بلوک شبندر به قیمت های بالاتر از 2500 تومان نیز باعث توجه بیشتر به نمادهای گروه خواهد شد.
—– 8:51 ق.ظ
سیمانی ها به واسطه امیدواری به گزارش های 9 ماهه مثبت در حال پیش خور کردن اثرات تعدیل مثبت احتمالی در این گزارش ها هستند
—– 8:50 ق.ظ
در تجهیزاتی و پیمانکاری ها این روزها معاملات نسبتا مناسبی را شاهد هستیم. گفته می شود کارگروهی به منظور پرداخت بدهی پیمانکاران تشکیل شده است و بخشی از آن از طریق فروش اوراق مشارکت، واگذاری سهام و نیز بخشی در سال آینده پرداخت خواهد شد.
—– 8:48 ق.ظ
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه طرح ما این است که مردم در یک دوره 3 تا 5 ساله با حدود 25 تا 30 میلیون تومان آورده خانه دار شوند، گفت: حق خرید و فروش مسکن مهر برای خریداران آزاد می‌شود.
—– 8:48 ق.ظ
وزیر امور خارجه کشورمان در مطلبی که صبح امروز در صفحه فیس بوک خود منتشر کرد نسبت به تحریم های اخیر آمریکا واکنش نشان داده و گفت :ما به شکل مقتضی و با در نظرگرفتن همه جوانب امر به آن پاسخ دادیم. البته برخی دوستان که از ابتدا دل خوشی از برنامه اقدام ژنو نداشتند مرگ زودرس آن را اعلام کرده اند که بیشتر بیان خواست تا واقعیت است.
—– 8:47 ق.ظ
ابراهیم غلام‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه تا پایان امسال برنامه‌ای برای افزایش قیمت سیمان از سوی مسئولین اجرا نخواهد شد، اظهار داشت: در حال حاضر مهمترین مشکل کارخانجات سیمان سوخت آنهاست چرا که از 5 روز گذشته گاز کلیه کارخانجات سیمان قطع شده است. وی با بیان این که در این شرایط کارخانجات سیمان به‌اجبار باید سوخت مازوت را که 3 برابر قیمت گاز است استفاده کنند، افزود: این امر باعث شده تا این کارخانجات در چرخه تولید سیمان با مشکلات متعددی روبه‌رو شوند. البته در همین راستا اعتراض خود را به شرکت گاز و تمام مسئولان مربوطه و به‌ویژه وزارت صنعت اعلام کرده‌ایم اما هنوز به نتیجه‌ای نرسیده‌ایم.
—– 8:47 ق.ظ
پیش از شروع بازار در اکثر نمادها، سفارش‌های خرید و فروش در قیمت‌های متعادل ثبت شده است.
—– 8:46 ق.ظ
با نام خدا ، امروز یکشنبه 24 آذرماه با اخبار و گزارش لحظه ای بورس تهران در خدمت شما هستیم.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب