افزایش سرمایه 100 درصدی “ذوب” از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

اخبار و گمانه زنی های متفاوتی پیرامون شرکت ذوب آهن اصفهان طی روزهای اخیر در بورس اوراق بهادار کشور مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته، مباحثی همچون قطعی شدن اجرای برنامه افزایش 100 درصدی سرمایه شرکت یا انعقاد قراردادهایی با کشورهای خارجی از جمله مواردی هستند که در خصوص ذوب شنیده می شود. این امر بهانه ای شد تا بار دیگر با مدیر امور سهام و سرمایه گذاری این شرکت فعال در گروه فلزات اساسی صحبت کنیم.

مجتبی فریدونی پیرامون برنامه افزایش 100 درصدی سرمایه “ذوب از محل تجدید ارزیابی دارایی ها در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: اگرچه اجرای این برنامه قطعی به نظر می رسد، اما مشکلاتی همچون قوانین استاندارد حسابداری و نیز قوانین سازمان بورس و اوراق بهادار پیرامون ارزیابی دارایی های شرکت به وجود آمده است. بدین ترتیب کهذوب ملزم به ارزیابی کل دارایی های ثابت خود در طبقه ای همچون زمین و املاک شده که انجام این امر به دلیل گستردگی و وسعت تعداد زمین های تحت تملک شرکت کمی دشوار به نظر می رسد. از این رو در حال بررسی موارد با مشاوران و کارشناسان پیرامون محل اجرای برنامه افزایش سرمایه هستیم.

وی با اشاره به اینکه تجدید ارزیابی دارایی ها براساس دستورالعمل آیین نامه اجرایی هیأت وزیران تا سال 96 مقرر شده افزود: در صورت عدم موفقیت شرکت در اجرای برنامه افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها این مهم از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران طی سال آینده اجرایی خواهد شد. این در حالی است که در صورت به سرانجام رسیدن نتیجه اقدامات شرکت جهت تجدید ارزیابی دارایی ها، برنامه افزایش سرمایه از این محل تا پایان امسال اجرایی می شود.

این مقام مسئول افزود: در صورتی که سرمایه شرکت از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران افزایش یابد، از این منبع مالی جهت تأمین هزینه های اجرای پروژه های در دست اجرای ذوب همچون طرح شهید کاظمی شامل افزایش دو میلیون تنی ظرفیت تولید، پروژه تزریق پودرذغالسنگ به کوره به جای مصرف کک و نیز اجرای قراردادی که طی سال گذشته با شرکت راه آهن منعقد شده، بکار برده می شود.

مدیر امور سهام و سرمایه گذاری شرکت ذوب آهن اصفهان ضمن تکذیب اخبار منتشر شده پیرامون انعقاد قرارداد با کشورهای خارجی، در خصوص علل اقبال معامله گران نسبت به سرمایه گذاری در سهام شرکت گفت: به نظر می رسد کم رنگ شدن اخبار و شایعات منتشر شده پیرامون آزادسازی قیمت سنگ آهن و بهره مالکانه از جمله علت اصلی استقبال سرمایه گذاران از سهام شرکت باشد. افزون بر آن، این شرکت از لحاظ عملیاتی در وضعیت مناسبی به سر می برد و روند تولید محصولات آن طی سال جاری مطلوب ارزیابی می شود.

فریدونی در خاتمه افزود: ذوب برنامه هایی جهت در اختیار داشتن معادن سنگ آهن و ذغالسنگ در نظر دارد و اقداماتی نیز جهت پیگیری این امر صورت پذیرفته، به گونه ای که مذاکرات انجام شده پیرامون در اختیار گرفتن معدن ذغالسنگ پیشرفت هایی داشته است. البته توجه به این نکته حائز اهمیت است که به محض انعقاد قرارداد پیرامون این مسئله، اطلاع رسانی های لازم از طریق سازمان بورس و اوراق بهادار و نیز سامانه کدال انجام می پذیرد.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: افزایش سرمایه ذوب, ذوب

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب