شفاف سازی فولاد مبارکه در پاسخ به نامه دریافتی از کدال

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

شرکت فولاد مبارکه اصفهان پاسخ به نامه دریافتی از سامانه کدال در خصوص سرمایه گذاری در معدن سنگ و آهن فولاد سنگان را به طور صریح و شفاف ارایه داده است.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)،شرکت فولاد مبارکه اصفهان در پاسخ به نامه دریافتی از سامانه کدال در خصوص سرمایه گذاری در معدن سنگ و آهن فولاد سنگان،اذعان داشت؛ این شرکت بر اساس تصویب نامه هیئت وزیران به شماره مصوبه 94777/ت 48130 ه به تاریخ 14 مرداد ماه 91 و تفاهم نامه منعقد شده با سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، اقدام به سرمایه گذاری در طرح جدید تولید کنستانتره و گندله سازی هر کدام به ظرفیت پنج میلیون تن کرد .

بر اساس این گزارش طرح طرح گندله سازی با ظرفیت پنج میلیون تن، و با مدت زمان 36 ماه،از تاریخ 11 آبان ماه 91 شروع شده و تا کنون به 15 درصد پیشرفت رسیده است.

 طرح کنستانتره با ظرفیت پنج میلیون تن شامل دو واحد 2.5 میلیوت تنی ، و با مدت زمان 28 ماه از دی ماه 92 شروع خواهد شد و در حال حاضر مناقصه در حال نهایی شدن است.

این در حالی است که این شرکت معادل 6 میلیارد و 500 میلیون ریال در طرح گندله سازی و معادل 10 میلیارد ریال در طرح کنستانتره سرمایه گذاری کرده است و هزینه زیر بنایی طرح شامل مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون ریال برای طرح گندله سازی و مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون ریال در طرح کنستانتره است.

شایان ذکر است فولاد مبارکه در سال 91 مبلغ 400 میلیارد ریال و سه میلیون یورو، و در سال 92 مبلغ 510 میلیارد ریال و 7 میلیون یورو در طرح های یاد شده هزینه کرده است.

این شرکت در ادامه افزود؛ در خصوص اثرات این طرح ها بر سودآوری این شرکت با نزدیک شدن به زمان بهره برداری اطلاع رسانی خواهد شد.

همچنین تصویب نامه های شماره 26383/48917 ه مورخ 10 اردیبهشت ماه 92 و شماره 104634/ت 48917 ه مورخ 10 مرداد ماه 92 مربوط به طرح های ساخته شده و در حال ساخت ایمیدرو در منطقه سنگان می باشد که هیچ گونه مبایعه نامخ خریدی در این زمینه منعقد نشده است و قرار بود که از ایمیدرو به ستاد اجرایی فرمان امام و فولاد مبارکه منتقل شود که این اتفاق رخ نداد و این تصویب نامه ها ارتباطی با تصویب نامه شماره 94777/ت 48130 ه مورخ 14 مرداد ماه 91 ندارد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: فولاد

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب