افزایش سرمایه عامل اقبال بورس‌بازان به سهام بیمه‌ای

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

سهام شرکت های فعال در حوزه بیمه که همواره نسبت به سایر سهم های بورس کمتر مورد توجه فعالان بازار سرمایه قرار گرفته، چند روزی است که روند رو به رشدی را آغاز نموده اند، به گونه ای که سهامداران این گروه طی روزهای اخیر نظاره گر صعود قیمت سهام تحت تملک خود هستند. حال این سؤال مطرح است که چه عواملی در این امر اثرگذار بوده است؟

در همین ارتباط، مسئول امور سهام بیمه ملت در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: از دلایل اصلی مؤثر در روند صعودی قیمت سهام شرکت های فعال این گروه می توان به افزایش ارزش بازار پرتفوی بورسی تحت تملک آنها ناشی از رشد قیمت سهام اکثر شرکت های بورسی و نیز برنامه های شرکت های بیمه ای جهت اجرای برنامه افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها طبق دستور بیمه مرکزی اشاره کرد.

دائمی به برنامه افزایش سرمایه “ملت” اشاره کرد و ابراز داشت: بیمه ملت نیز برنامه ای جهت افزایش سرمایه 100 درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها در نظر دارد که مقرر شده برنامه مذکور تا سال 94 اجرایی شود.

وی افزود: با توجه به اینکه به تازگی افزایش سرمایه شرکت از 150 میلیون به 200 میلیون تومان اجرا شده و تاکنون نیز در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت نرسیده، به نظر می رسد اجرای برنامه آتی افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها طی سال آینده به اجرا درآید.

این مقام مسئول در خصوص نحوه فعالیت شرکت بیان کرد: بیمه ملت در تمامی حوزه های مربوط به بیمه همچون حوادث و شخص ثالث فعالیت می کند که طی سال جاری همراه با بازاریابی های انجام شده توسط کارشناسان خدمات جدیدی از سوی شرکت تحت عنوان بیمه عمر و سرمایه گذاری ارایه گردیده، به گونه ای که می توان گفت عملکرد شرکت در این بخش بسیار مناسب بوده و ورود به این حوزه با توجه به وضعیت مناسب متقاضی برای آن، آثار مثبتی بر وضعیت سودآوری شرکت در پی خواهد داشت. البته توجه به این نکته حائز اهمیت است که این اثرات به دلیل تداوم انجام بازاریابی در این بخش و وضعیت نوع پرداخت ها به نمایندگان شرکت در پیش بینی درآمد سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 93 نمایان خواهد شد.

مسئول امور سهام بیمه ملت پیرامون آثار مثبت احتمالی ناشی از لغو یا کاهش تحریم های اعمالی بر وضعیت سودآوری شرکت های فعال در گروه بیمه تصریح کرد: اعمال تحریم های بین المللی موجب کاهش فعالیت شرکت های بیمه ای در حوزه بیمه اتکایی و مشارکت با شرکت های بیمه ای خارجی شده است. از این رو، اگرچه چشم انداز مثبت پیش روی این گروه متصور است، اما به دلیل قطعی نشدن نتیجه اقدامات انجام شده از سوی دولت جهت برداشته شدن یا کاهش تحریم های اعمالی نمی توان به طور قطع پیرامون اثرات مثبت آن صحبتی به میان آورد.

دائمی در خاتمه افزود: علاوه بر این، ممکن است در صورت حصول نتیجه مثبت از مذاکرات ایران جهت کاهش تحریم ها، برخی شرکت های فعال در حوزه های مختلف همچون پتروشیمی و حمل و نقل نسبت به اخذ قرارداد با شرکت های بیمه ای خارجی و قطع همکاری با شرکت های داخلی اقدام کنند. از این رو بررسی همه جانبه این امر ضروری به نظر می رسد و انتظار آن می رود تا از سرگیری روابط با کشورهای خارجی طی بازه زمانی بلندمدت به سرانجام برسد.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: افزایش سرمایه شرکت های بیمه

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب